Nedělní sváteční odpoledne patřilo příznivcům dechovky, když si domácí kapela Radovanka pozvala hosty z Moravy - dechovou hudbu Skaláci ze Skalice u Moravského Krumlova. Tato kapela vznikla v roce 2004 a působí na Znojemsku. Hraje však i na Třebíčsku a Brněnsku a také v sousedním Rakousku. Repertoár kapely je velmi bohatý a rozmanitý, hrají skladby našich autorů – skladatelů, L. Kubeše, J. Vejvody, J. Poncara, J. Slabáka. V. Maňase a dalších. Nebrání se ani taneční muzice. Stálou pěveckou sekcí jsou zpěváci Romana Svobodová, Iveta Šimečková a Oldřich Hudeček. Kapelu řídí od roku 2017 barytonista František Příhoda.

Po dvouhodinové produkce Skaláků nastoupila domácí Radovanka, s kapelníkem, trumpetistou a zpěvákem Tomášem Hrůzou, který zpíval příležitostně s dalším pěveckým triem, sestrami Natálii a Veronikou Říhovými a Víťou Veselým. Radovanka je složená z absolventů ZUŠ Gustava Mahlera v Humpolci a je nejmladším souborem muzikantů na Vysočině, kteří hrají dechovku. Repertoár kapely je značně různorodý, hrají podle toho, jaké je věkové složení posluchačů, od dechovky po taneční muziku. Výhodou kapely je zázemí, kde mají svého podporovatele v obci Jiřice. Zde se také podílejí na zajištění různých kulturních programů.

Podle slov starosty obce Miroslava Jirků, který zajišťoval pořadatelskou službu s dalšími členy zastupitelstva, byla velká spokojenost jak s programem, tak i s návštěvou a hlavně také s počasím, které se vydařilo.

Karel Novotný, misionář dechové hudby