O hudbu se postaral DJ Patrick, DJ Kreuz a pop-funková kapela NaMars! Po celé odpoledne si mohli návštěvníci zahrát stolní fotbálek XXL ve verzi pro 22 hráčů nebo outdoorové hry jako kubb nebo mölkky. Profesionální extrémní sportovec Petr Manďák předvedl, co dokáže na slackline, a v rámci workshopu s jeho větší či menší pomocí přešla lano natažené mezi stromy i řada návštěvníků od dětí po seniory.

Největší zájem byl během Humpolecké grilovačky o show michelinského šéfkuchaře Romana Pauluse. Ten názorně ukázal, jak grilovat zeleninu, ryby i maso, jak udit v grilu a podělil se také o řadu tipů a triků, které návštěvníci uvítali stejně jako ochutnávku připravených pokrmů. Burgery, losos, steak, paprika, chřest, trhané maso a další delikatesy měly bezesporu úspěch, obdobně jako barmanská fire show nebo zmrzlina v Kavárně Stromovka. „Pan Paulus byl v Humpolci poprvé a shodli jsme se na tom, že to jistě nebylo naposledy,“ dodává ředitelka Městského kulturního a informačního střediska v Humpolci Vendula Marešová.

Pelhřimovská sestava Wu-shu na otevřeném mistrovství Slovenska.
Pelhřimovští bojovníci bodovali. Dovezli z Bratislavy šest cenných kovů

Humpolecké léto zahrnuje řadu akcí od divadelních představení pro děti i dospělé přes promenádní koncerty, promítání filmového klubu, kreativní workshopy, čtení, přednášky a výstavy až po oblíbená letní kina. Až začne školní rok a léto se bude pomalu, ale jistě přehupovat do podzimu, zakončí Humpolecké léto v parku Stromovka Humpoleckou dokopnou. Kraj Vysočina má v rámci ČR nejvyšší sklizeň brambor – a to se sluší náležitě připomenout! Brambory budou doslova na každém rohu a v mnoha podobách, ale jestli jste při slově dokopná pomysleli spíš na fotbal – tak i na ten možná v sobotu 9. září dojde. Akci Humpolecké léto podpořil Kraj Vysočina, Fond Vysočiny z programu Bavíme se na Vysočině 2023.

Vendula Marešová, ředitelka Městského kulturního a informačního střediska Humpolec