Společný turnaj pro kategorie žáků/žákyň – starší (ročník nar. 2005-2009) a mladší (ročník nar. 2010 a mladší) zahájil místostarosta města Havlíčkův Brod pan Libor Honzárek. Hrálo se sedm kol s tempem deset minut + 2 sec/tah na partii pro každého hráče.

Bojovný, napínavý turnaj do poslední partie, měl hladký průběh.

Vyhodnocení po kategoriích, první tři v kategorii obdrželi pohár, diplom, věcnou cenu a cenu věnovanou starostou města Havlíčkova Brodu Janem Teclem. V kategorii mladších žáků zvítězil favorit Martin Policar z TJ Náměšť nad Oslavou, druhé místo Lenky Zvolánkové ze ŠO Sokola Oudoleň je překvapivé, ale zasloužené. Třetí místo v této kategorii vybojoval Kvído Wasserbauer z Jiskry Havlíčkův Brod. S odstupem půl bodu, rozhodlo o pořadí na 4. až 7. místě pomocné hodnocení. V kategorii starších žáků prvenství vybojoval Tomáš Koumar z Jiskry Havlíčkův Brod s bodovým náskokem před Vítem Kovaříkem z Gambitu Jihlava a třetím Vojtěchem Zvolánkem ze Sokola Oudoleň.

Zvláštní cenu pana starosty a organizátorů turnaje, obdrželi nejmladší účastníci Bára Satrapová a Tomáš Tecl z Jiskry Havlíčkův Brod.

Pro všechny účastníky zajistili pořadatelé pamětní medaili a věcné ceny, které věnovali partneři turnaje: OSS ČUS Havlíčkův Brod, Amylon, a. s., Havlíčkův Brod, CATUS, spol. s r. o., SABE, spol. s r. o., EFKO, spol. s r. o., Nové Veselí a ŠK Jiskra Havlíčkův Brod.

Turnaj se vydařil ke spokojenosti účastníků a organizátorů, cíle turnaje připomenout svátek šachistů Mezinárodní den šachu a propagovat královskou hru ŠACHY mezi mládeží se podařilo.