V slunečné zářijové atmosféře uspořádal jihlavský taneční klub Chrisstar při TJ Sokol Bedřichov tradiční soutěž pod hlavičkou Českého svazu tanečního sportu pro děti, juniory, mládež a dospělé. Šestnáctý ročník Velké ceny Jihlavy, která se konala 16. září, se zúčastnilo sto šestnáct tanečních párů z celé České republiky. Na soutěži startovaly děti, junioři, mládež a dospělí. Poprvé byly vypsány kategorie pro sólo dívky, které se zúčastnily i děti z přípravky Hvězdičky TJ Sokol Bedřichov TK Chrisstar Jihlava.

Svá želízka v ohni měl domácí taneční klub v kategorii nejmladších Děti I., kde pro stříbrnou medaili dotančil pár Böhm Victor - Hricková Valérie a pro bronzovou pár Jůrka Richard - Prokůpková Zoe v kombinaci pěti tanců (waltz, quickstep, cha-cha, jive a polka) Ze sólo dívek Děti I. se nejlépe dařilo Emílii Láterové, která vyhrála čtyři zlaté a jednu stříbrnou medaili. 

V druhé nejvyšší vypsané výkonnostní třídě C se o zisk dvou stříbrných medailí postaral Juniorský taneční pár TJ Sokol Bedřichov TK Chrisstar Jihlava Kratochvíl Václav - Mikulová Adéla. Medaile bral v tancích latinsko-amerických jak své věkové kategorie JUN II. tak i věkově starších Mládeži. Neztratili se ani v tancích standardních kde dotančili pro bronz a v kategorii věkově starších pro bramborové umístění. Na třetím místě JUN II. C latina se umístil pár Razima Tomáš - Točíková Tereza za DanceArt Pelhřimov.

O dvě stříbra a bronz se postaral sourozenecký taneční pár Filip a Lucie Prokůpkovi z TJ Sokol Bedřichov TK Chrisstar Jihlava. Pár vytančil dvě stříbrné příčky kategorie Mládež tř. D v tancích standardních i latinsko-amerických, v kategorii věkově starších vytančil bronzovou medaili za tance latinsko-americké.  

Do medailových umístění promluvil i pár TJ Sokol Bedřichov TK Chrisstar Jihlava Pejcha Ivoš - Beranová Nelly, který v kategorii Mládež výkonnostní tř.E s přehledem vyhrál tance standardní a za tance latinsko-americké bral shodně bronzové medaile jak ve své věkové kategorii, tak v kategorii starších. Ve výkonnostní třídě E se dařilo i páru z DanceArt Pelhřimov, který dotančil pro dvě zlaté medaile ve věkové kategorii JUN II. E a Mládež E latina.

Taneční páry se neztratily ani na soutěžích venku. Václav Kratochvíl a Adéla Mikulová potvrdili své kvality hned v následující soutěži Diamond CUP Praha 24.9.2023, kdy vítězstvím za tance latinsko-americké a ziskem již pátého finálového umístění postoupil do nejvyšší Juniorské postupové výkonnostní tř. B. "Díky tomuto úspěchu bude startovat na prestižních mezinárodních soutěžích World danceSport Europe a má velkou šanci se nominovat na MČR Mládeže kam věkově postoupí v roce 2024" dodává Radka Prokůpková vedoucí a trenér klubu.

Filip a Lucie Prokůpkovi dotančili na soutěži Jilemnický pohár 8.10.2023 opět pro stříbrné medaile za tance standardní a dvě bronzové za tance latinsko-americké.

Ivoš Pejcha a Nelly Beranová si ze soutěže v Jilemnici dovezli taktéž stříbrnou medaili. Oba páry jsou těsně před postupem do vyšší výkonnostní třídy. 

Za dosažené úspěchy vděčíme zázemí TJ Sokol Bedřichov, podpoře Statutárního města Jihlavy a Krajského centra talentované mládeže pro taneční sport, které sdružuje páry Havlíčkova Brodu, Jihlavy, Pelhřimova, Třebíče a Žďáru nad Sázavou. Máme tak možnost zvát renomované trenéry pro nejlepší páry kraje a posouvat své možnosti. Medailová ocenění a postupy párů jsou pak zaslouženou odměnou pro páry, trenéry i rodiče.

Srdečně Vás zveme na další taneční soutěž Jihlavský pohár, která se uskuteční na jaře 2024 opět ve sportovní hale TJ Sokol Bedřichov.

Radka Prokůpková, TK Chrisstar Jihlava