O pouťovém víkendu patřilo Masarykovo náměstí dechovkám. V sobotu a v neděli se zde konal už dvaadvacátý ročník Celostátního hasičského festivalu dechových hudeb a zároveň dny záchranářů. Při slavnostním zahájení se na pódiu sešla celá řada vzácných hostů, nechyběl mezi nimi dlouholetý nadšený organizátor akce Miroslav Šimon. Jeho přínos vyzdvihl ve zdravici starosta města Ladislav Med. „Chtěl bych mu poděkovat za to, že pro nás všechny připravil tento ročník a věřím, že se bude podílet na přípravách ročníku následujícího.“

Sobotní program přinesl vystoupení především souborů a orchestrů z místní ZUŠ. Posluchačům se představily smyčcový soubor Con Vio, dále pak Žákovský orchestr ZUŠ Pelhřimov se Sborem 2. ZŠ a v neposlední řadě Dechový orchestr ZUŠ Pelhřimov či Radovanka z Jiřic. Ve večerních hodinách při pouťové zábavě zahrála kapela Wajt. Neděli zahájilo slavnostní napochodování hudeb na náměstí, vystoupení hostů a hymna v podání Dany Bezstarostové. Po společné produkci všech hudeb se na podiu postupně vystřídaly Havlíčkobrodská 12, Černovická dechovka, Babouci, Božejáci a Vysočinka. Nechyběla ani vystoupení mažoretek a členů taneční školy a sportovního tanečního klubu DanceArt Pelhřimov. 

Akce se uskutečnila pod záštitou generálního ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky generálporučíka Vladimíra Vlčka, hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka a starosty města Pelhřimova Ladislava Meda.