„Cílem bylo seznámit se s novinkami oblasti, nastavit parametry spolupráce na poli cestovního ruchu a vyměnit si zkušenosti a připravit se na novou turistickou sezonu,“ informovala Nela Štěpánková, manažer DMO Vysočina West. Ze tří desítek pracovníků cestovního ruchu a novinářů složená skupina nejprve navštívila klášter v Želivě. Prošla si nové expozice v Trčkově hradě, seznámila se s rozšířenou nabídkou služeb v hotelové části i novinkou v podobě možnosti výpůjček lodiček na Panském rybníku.

Všichni s napětím očekávali návštěvu Červené Řečice, jejíž součástí byla prohlídka rekonstruovaných prostor zámku. Pro veřejnost se tyto prostory poprvé otevřou právě v této turistické sezoně. Pohled je to dechberoucí, zámek rozhodně stojí za návštěvu.

Den otevřených dveří pro studenty gymnázií v pelhřimovské nemocnici.
Otevřené dveře. Studenti gymnázií se seznámili s chodem pelhřimovské nemocnice

Novinkou využití hradní kaple v Kámeni budou hudební a naučné programy (workshopy). Kastelánka Zlata Vobinušková zdůraznila novinku ve sbírce motocyklů i to, že hrad Kámen se chystá na jubilejní padesátou sezonu. Zážitky napěchovaný den skončil v Těchobuzi informacemi o místní galerii Bernarda Bolzana a prohlídkou naučné stezky a nového zázemí pro dětské návštěvníky.

„Terénní exkurze se uskutečnila zásluhou spolupráce s krajskou organizací Vysočina Tourism. Spolupráci v oboru považujeme za nesmírně důležitou,“ uvedla Nela Štěpánková. Destinační společnost Vysočina West funguje od roku 2022. Jejím cílem je zvýšení povědomí o severozápadní části Vysočiny, tvorba nových produktů cestovního ruchu a koordinace činnosti na poli cestovního ruchu. V současné době jsou v ní sdružena města Žirovnice, Kamenice nad Lipou, Pacov, Pelhřimov, Humpolec, Lipnice nad Sázavou, Ledeč nad Sázavou, Světlá nad Sázavou, Havlíčkův Brod a Chotěboř.

Nela Štěpánková, Vysočina West

Klienti z Domova Jeřabina v Pelhřimově fotili na Křemešníku.
Magický Křemešník. Nadějní fotografové vyjeli nafotit toto poutní místo