Slavnostního zahájení se v atriu hlavní lůžkové budovy ujal ředitel pelhřimovské nemocnice Jan Mlčák, který poukázal na osvětu zdravého životního stylu a zároveň poděkoval městu Pelhřimov za spolupráci a přítomným za účast: „Jsem rád, že jste na tuto akci zavítali v tak hojném počtu. Dlouhodobým cílem naší nemocnice je ukázat, že zlepšení životního stylu, může leckdy zachránit více životů než moderní léčba." 

Nejbližší akce pro veřejnost v Nemocnici Pelhřimov
Den hygieny rukou – 5. května
Den bez tabáku – 31. května
Den diabetu - listopad

Lidé měli velký zájem o měření krevního tlaku, vyšetření moči, dále o nutriční poradenství a o měření hladiny krevního cukru v krvi – glykémii. Konzultace zjištěných hodnot u glykémie pak zájemcům poskytovala manažerka kvality pelhřimovské nemocnice a zároveň edukační diabetologická sestra Pavlína Fridrichovská, která sdělila: „Během čtyř hodin jsme změřili 350 zájemcům hodnotu glykémie z kapilární krve a 80 zájemcům jsme vyšetřili moč. Včasná diagnostika nemoci zahajuje léčbu u prvních příznaků a prodlužuje kvalitu života pacientů. Bohužel v dnešní době se incidence diabetu zvyšuje u všech věkových kategorií, proto je důležitá prevence.“

Speed Marathon. Ilustrační foto.
Už v pátek. Podívejte se, kde budou policisté na Pelhřimovsku měřit rychlost

Novinkou letošního ročníku Dne pro zdraví byly prezentace a ochutnávky. Návštěvníci tak mohli ochutnat a zakoupit 100% přírodní ovocné šťávy a sirupy od firmy Vitaminátor, dále měli možnost ochutnat punč, malinovou limonádu a cereálie od firmy Dobré chutě a čekankový sirup a zjistit využití tohoto sirupu od firmy Čekankový sirup. U stánku VZP se přítomní dozvěděli o benefitech pro klienty této zdravotní pojišťovny.

Během akce přítomní získali informace o dobrovolnictví v Nemocnici Pelhřimov a Fokusu Vysočina, nechyběla poradna pro osoby se zdravotním postižením a také informace pro laické pečovatele. Především pro děti se stalo nezapomenutelným stanoviště s Cecilkou – panenkou, která děti seznamovala zábavnou formou s lidským tělem. Den pro zdraví se vydařil a ukázal přítomným důležitost pestrého a vyváženého příjmu potravy, pravidelného cvičení, kvalitního spánku a v neposlední řadě i důležitost psychické pohody. Zároveň připomněl škodlivost kouření a nadměrného pití alkoholu.

 Alexandra Knapová, mluvčí Nemocnice Pelhřimov