Na ocenění byli nominováni čtyři dobrovolníci, kteří se v průběhu roku 2019 nezištně věnovali seniorům, dětem, duševně nemocným či zdravotně postiženým. Cena Křesadlo byla letos udělena dvěma dobrovolníkům.

První oceněnou se stala Jaroslava Kabelková z Havlíčkova Brodu, která dostala hned tři nominace. Pomáhá v Havlíčkově Brodě ve více organizacích a s celou řadou věcí. Je toho opravdu hodně. Například vede cvičení nordic walking nebo petangue, dílničky pro seniory, předčítá dětem ve školce, účastní se různých jednorázových akcí nebo třeba vede cvičení s klienty FOKUSu Vysočina. Pomáhá v domovech pro seniory a v senior pointu, v krajské knihovně Vysočina. Dalším oceněným se stal Tomáš Mrtka z Chotěboře, který obdržel nominaci z FOKUSu Vysočina Chotěboř. Ten pro změnu dochází za imobilním klientem. Schází se spolu často, Tomáš s klientem tráví volný čas a řeší různé radosti i starosti. Sám ani nevnímá, že někomu snad nějak zvláštně pomáhá. Jednoduše to postupem času začal brát tak, že chodím za svým kamarádem.

Děkujeme všem nominovaným dobrovolníkům, děkujeme i oceněným dobrovolníkům. Děkujeme všem, kteří se na pořádání komorní akce podíleli. Děkujeme také za vytvořené dárky, které ocenění dobrovolníci obdrželi. Věříme, že letošní ceny Křesadlo v regionech jsou ve správných rukou.

JANA VALOVÁ