AktrŠéf
KDY: neděle 7. března od 19.00
KDE: Youtube kanál Městského divadla Brno
ZA KOLIK: zdarma


Porota divadelní reality show AktrŠéf v ní hledá toho nejkomplexnějšího, nejflexibilnějšího a hlavně nejpokornějšího herce v ansámblu Městského divadla Brno. Herci jako soutěžící musí plnit různé úkoly. „Ke každému úkolu bude otevřena malá rekvizitárna, ke složitějším zadáním dostanou soutěžící i tři minuty v rekvizitárně a připravena je taktéž jedna venkovní výzva,“ nastínila mluvčí brněnské scény Kateřina Vižďová.
Čtrnáctka soutěžících, mezi nimi třeba Zdeněk Junák, Igor Ondříček, Petr Štěpán, Ivana Vaňková či Markéta Sedláčková, je rozdělená do soutěžních dvojic. Jejich výkony bedlivě sledují porotci Michal Isteník, Aleš Slanina a Michal Matěj, kteří rovněž vymýšleli zadání. „Úkoly jsou velkým tajemstvím, i při natáčení pořadu je kromě nás neznal do jejich zveřejnění skutečně nikdo. Takže reakce soutěžících na ně je opravdu autentická,“ poznamenal Michal Isteník.
Porota na konci dílu vždy některého ze soutěžících vyloučí. „Rozhodnutí se nerodila lehce, všechny kolegy mám rád,“ zavzpomínal na svou úlohu porotce Isteník.


Podle něj se u pořadu skutečně dobře pobaví věrní příznivci Městského divadla Brno, určený je ale pro každého, kdo touží po příjemné zábavě. „Byl jsem nervózní, jak pořad lidé přijmou, protože zadání jsou divadelní. A natočit divadelní výzvu na kameru je vždy risk. Právě od našich skalních fanoušků ale mám pozitivní reakce,“ potěšilo Isteníka.

Pelhřimovsko


Výstava za okny Vol. 2
KDY: neomezeně
KDE: Okna Muzea Vysočiny Pelhřimov
ZA KOLIK: zdarma

Další díl Výstavy za okny Vol. 2 Co to sbíráš? pokračuje v březnu ukázkami lidového textilu ze sbírek Muzea Vysočiny Pelhřimov. Začínáme přepestrou paletou lidových sukní, především takzvaných šerek. Každých 14 dní se mohou lidé těšit na novou expozici. Novinky se objeví vždy v úterý v poledne.

DALŠÍ TIPY 

Jihlavsko


Kilometry pro ZOO Jihlava
KDY: od 1. do 31. března
KDE: www.zoojihlava.cz
ZA KOLIK: zdarma

Zvířata z pohledů ZOO Jihlava budou soutěžit o titul Nejlepší cestovatel. Každé zvíře získá pro svou cestu takový počet kilometrů, kolik je hodnota jeho pohlednice. Zoo vylosuje po ukončení soutěže tři výherce, kteří dostanou věcné ceny od zoo. Aktuální pořadí cestovatelů je možné sledovat na webu na facebooku zoo.

 

Havlíčkobrodsko

Pohádky ve výlohách
KDY: neomezeně
KDE: Centrum města Chotěboř, youtube kanál informačního centra města Chotěboř
ZA KOLIK: zdarma

Divadlo úsměv Ludmily Frištenské připravilo pro děti osm pohádkových zastavení. Podle podrobné mapky na youtube kanále informačního centra města Chotěboř zájemci zjistí, kudy mají trasu absolvovat. Video s mapkou doplňuje hudební doprovod složený ze všech pohádek ve výlohách.

Žďársko

Žďáráci ve světě
KDY: 10. března od 18.00
KDE: www.dkzdar.cz
ZA KOLIK: 50 korun

Virtuální beseda o cestování v Kině Vysočina! Povídání žďáráků Pavla Zvolánka a Karla Starého s novinářem Vítkem Pohankou. Ty nejbizarnější, nejveselejší a nejdramatičtější příhody z cestování a natáčení z mnoha zemí. Vstupenky v ceně 50Kč lze zakoupit online v síti Colosseum na www.dkzdar.cz v sekci Program a Kino.

Třebíčsko

Výstava Fotosoutěže 2020
KDY: 8. – 31. března
KDE: Výloha Národního domu, Karlovo náměstí, Třebíč
ZA KOLIK: zdarma

Nejlepší fotografie z 12. ročníku Fotosoutěže 2020 budou vystaveny ve výloze na Karlově náměstí. Fotografové mohli po celý rok zasílat své snímky na téma Třebíč, lidé a události. Ty nejlepší záběry budou tentokrát vystaveny ve výloze Národního domu na Karlově náměstí od 8. – 31. března 2021. Vítězové a ocenění budou kontaktováni a ceny jim budou předány individuálně.