Po obhájci Janu Heroutovi dostal právo naposledy promluvit sám obžalovaný Petr Zelenka. Přinášíme jeho autentickou výpověď.

„Chci se všem rodinám a poškozeným omluvit, moc se omluvit. Nikdy jsem jim nechtěl ublížit, nikdy jsem si jejich smrt nepřál. Nikdy jsem neměl vúmyslu někoho zabíjet. Myslím si, že jsem svou práci dělal dobře do poslední chvíle. Sám nedokážu říci, proč to dopadlo, tak tragicky. Nevím, co se stalo, že jsem heparin začal podávat. Když jsem chtěl vyjádřit své pocity a lítost ve vazbě, bylo to potlačeno tím, co bylo vtisku isoudními znalci. Nebyl jsem schopen se kničemu vyjádřit, přístupem znalců jsem byl zrazen. Nevím, proč se to odehrálo a stalo. Neměl jsem nikdy potřebu ani vtom posledním půl roce chovat se vůči kolegům nadřazeně a jejich práci hanit. Oni sami to mohou posoudit nejlépe. Chci se ještě jednou opravdu omluvit těm, kteří jsou zde itěm, kteří tu nejsou. Někteří umřeli, někteří přežili, nevím, co bych ještě řekl. Vše jsem se snažil vysvětlit během hlavního líčení a při mém výslechu před soudem. Nebylo to lehké.“

Soudce po závěrečné řeči Zelenky hlavní líčení na hodinu přerušil.

„Rozsudek bude vyhlášen v11:30 hodin,“ konstatoval soudce JiříVacek.

Petru Zelenkovi hrozí doživotní trest vězení za sedm vražd a deset pokusů ovraždu vhavlíčkobrodské nemocnici.

Státní zástupkyně Lenka Faltusová na úvod své řeči konstatovala, že soud shromáždil dostatek důkazů na to, aby mohl rozhodnout ovině itrestu.

„Všechny skutky, tak jak jsou popsány vobžalobě zůstávají nezměněny,“ konstatovala dále Lenka Faltusová. Nyní se vyjadřuje kjednotlivým skutkům. Podle Faltusové je hlavním důkazem proti Zelenkovi jeho doznání a znalecké posudky zoboru soudního lékařství.

Státní zástupkyně Lenka Faltusová dále vzávěřečné řeči navrhla pro Petra Zelenku doživotní trest vězení a zařadit ho do věznice se zvýšenou ostrahou. Důvodem je vysoká společenská nebezpečnost Petra Zelenky, který se dopustil 17případů sériových vražd a pokusů oně.

„Tento případ nelze srovnat sjinými případy, které se kdy unás staly. Chtěl být pánem nad životem druhých a jeho zvlášť zavrženíhodné pohnutky musí soud vést ktomu, aby uvažoval odoživotním trestu. Vpřípadě, že bude na svobodě, mohl by činy znovu opakovat,“ konstatovala Faltusová.

Rozsudek si přišlo vyslechnout ina třináct rodinných příslušníků zřad poškozených. Vsoudní síni zabrali celou první řadu řadu. Proces vsoudní síni sledují idesítky novinářů.