Zhruba od desáté do jedenácté hodiny dopolední jsme hlídku s policisty drželi i my. Za tuto dobu jsme žádný prohřešek řidičů nezaznamenali. Zřjemě se na tom podepsal i fakt, že provoz byl v tuto dobu opravdu minimální. „Kolem třetí hodiny odpoledne to tu vypadá divočeji,“ dodal policista.

Přecházet je někdy velký risk

To ale nemění nic na tom, že přechody na Pelhřimovsku jsou nebezpečené. Zejména v Pelhřimově a Humpolci. V ostatních městech není takový provoz.
Potvrdila to tisková mluvčí pelhřimovské policie Hana Kotková. „Od roku 2005 jsme zaznamenali celkem osmnáct dopravních nehod, kdy automobil srazil chodce. Stalo se to v obou zmiňovaných městech. Jeden případ je z Kamenice nad Lipou,“ uvedla Kotková.

Smrt chodce

Do policejní statistiky patří ale také jeden smutný údaj s tragickým koncem.

„Na přechodu zemřel jeden člověk a to v roce 2006. Důchodkyni na přechodu u pelhřimovského pivovaru srazil automobil a ta na následky zranění zemřela v nemocnici,“ dodala Kotková.

Další smrtelný případ způsobený srážkou chodce s automibelm zaznamenala pelhřimovská policie i mimo přechod. Stalo se tak v Říčanského ulici.

„Opět se jendalo o důchodce, tentokrát muže. Ten přecházel vozovku u autobusového nádraží. Byl na místě mrtev,“ uzavřela výčet nepříjemných událostí Kotková.