Určitě se vyplatí opatrná jízda a zimní pneumatiky. Řidiči by zejména měli dávat pozor ráno a navečer, neboť se tvoří námraza. Zrádné jsou lesní úseky, místa na mostech a silnice v blízkosti vodních toků.

V úterý se na naších silnicích staly čtyři dopravní nehody, při kterých byla jedna osoba lehce zraněn. Hmotná škoda byla vyčíslena na 235 tisíc korun. Ve všech případech mezi příčiny dopravních nehod patřila rychlá jízda, nepřizpůsobení jízdy stavu a povaze vozovky, neboť na silnici byl sníh a ledovka.

Ve středu policisté vyjížděli ke třem dopravním nehodám. I zde byla příčina nehod rychlost a nepřizpůsobení jízdy na zledovatělé vozovce. Naštěstí při těchto nehodách nebyl nikdo zraněn, způsobená škoda byla vyčíslena na 155 tisíc korun.

úterý 25.3.2008 17,10 hodin Božejov-Ústrašín

Řidič nákladní soupravy MAN s návěsem jel od Božejova na Ústrašín. Při jízdě v klesání nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a dopravně technickému stavu vozovky, na kluzkém zledovatělém povrchu s vozidlem dostal smyk, který nezvládl a havaroval vpravo mimo vozovku do silničního příkopu, kde došlo k drobnému úniku ropných látek / zajištěno HZS na místě nehody/. Škoda 50 tisíc korun.

úterý 25.3. 17,55 hodin Starý Pelhřimov-Čížkov

Řidič Škody Felicia jel ve směru od Starého Pelhřimova. Na přímém úseku nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a dopravně technickému stavu vozovky, na zledovatělém povrchu nestačil své vozidlo zastavit za před ním stojícím osobním vozidlem Mercedes, jehož řidič byl nucen v důsledku silničního provozu zastavit a do tohoto zezadu narazil. Po nárazu byl Mercedes naražen do zadní části návěsu tahače Mercedes, který rovněž stál v důsledku silničního provozu. Následně vozidlo Škoda Felicia vyjelo vlevo mimo vozovku do příkopu. Za ním jedoucí řidička vozidla Citroen Saxo již nestačila své vozidlo zastavit a opětovně narazila do vozidla Mercedes.
Při nehodě došlo k lehkému zranění spolujezdkyně z vozidla Škoda Felicia. Alkohol byl u všech řidičů vyloučen dechovou zkouškou přístrojem Dräger. Škoda 115 tisíc korun.

úterý 25.3. 19,30 hodin Vlásenice-Pelhřimov

Při průjezdu pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil řidič vozidla VW Polo rychlost jízdy svým schopnostem a na zledovatělém neošetřeném povrchu s vozidlem dostal smyk, který nezvládl a narazil do stromu na pravé krajnici. Ke zranění osob nedošlo. Hmotná škoda činí 40 tisíc korun.

středa 26.3. 6,40 hodin Rytov-Černovice

Řidič nákladního vozidla VW Caddy po projetí pravotočivé zatáčky dostal na zledovatělé vozovce smyk a došlo k nárazu přední části vozidla do stromu na pravé krajnici. Škoda 100 tisíc korun.

středa 26. 3. 7,30 hodin Hroznětice-Senožaty

Řidička vozidla Škoda 120 při projíždění ostré pravotočivé zatáčky v klesání na zledovatělém neposypaném povrchu vozovky nezvládla řízení vozidla, dostala smyk a vyjela do protisměru, kde se čelně střetla s protijedoucím nákladním automobilem FORD Tranzit. Ke zranění osob nedošlo. Způsobená škoda činí 33 tisíc korun.

středa 26.3. 17,40 hodin Pelhřimov ulice Na Hradišti- Třída Legií

Před přechodem pro chodce zastavilo vozidlo Škoda Felicia combi, neboť po přechodu přecházel chodec. Řidič vozidla Nissan Sunny však nedodržel bezpečnostní vzdálenost za felicií a zezadu do ní narazil. Ke zranění osob nedošlo. Škoda 20 tisíc korun.

Hana Kotková, tisková mluvčí Policie Pelhřimov