Na silnicích zemřelo za pětašedesát dní již šest lidí, těžce bylo zraněno čtyřiadvacet a lehce sto pětašedesát. Podle serveru ministerstva vnitra je nejčastější příčinnou nehod nepřizpůsobení rychlosti jízdy a stavu vozovky. Dalším velkým hříchem řidičů je nedostatečná pozornost a také alkohol za volantem.

Při nehodách zemřelo od prvního ledna do pátého března 2008 šest lidí, dalších čtyřiadvacet vyvázlo s těžkým zraněním a sto pětašedesát jich bylo zraněno lehce.

V celorepublikovém měřítku se od začátku roku stalo každý den zhruba 402 nehod. Z tohoto počtu na českých silnicích denně zemřou dva lidé, sedm je těžce zraněno a pětačtyřicet lehce. Nejvíce karambolů je na rychlostních komunikací, dálnicích a o víkendech.

Posledním velikým karambolem, byla středeční hromadná srážka na dálnici

Namrzlá dálnice a sněhová vánice, která se prohnala nad Vysočinou způsobila karamboly několika aut na D1 v obou směrech. Hlavní tepna od Brna na Prahu, byla na několik hodin uzavřena, v opačném případě se jezdilo s omezením.

„V úseku deseti kilometrů dálnice D1 směrem na Prahu, od 96. do 106. kilometru, se stala po sedmnácté hodině řetězová dopravní nehoda dvou nákladních a jedenácti osobních vozidel,“ informovala Deník Petra Musilová, tisková mluvčí hasičů kraje Vysočina.

Příčinou karambolu nebyla jen sněhová průtrž, ale také nepřizpůsobení rychlosti jízdy aktuálnímu stavu dálnice.

Nehoda si vyžádala jedno lehké zranění

„Převáželi jsme 27letou ženu s pohmožděním v oblasti hrudní páteře,“ prozradil Lukáš Kettner ze záchranné služby kraje Vysočina.

Namrznutý povrch dálnice měla za následek další čtyři nehody, které se staly ve směru na Brno.