Při nehodě zemřel řidič

Dálnice D1 je na 140. kilometru u Velkého Meziříčí na Vysočině v obou směrech neprůjezdná. Nad ránem tam havaroval kamion, který zůstal ležet přes vozovku, následně do něj narazil řidič s osobním autem jedoucím ve směru na Prahu. Řidič byl na místě mrtev, řekl ČTK operační důstojník dálničního oddělení ve Velkém Beranově.

Na místě se tvoří několikakilometrové kolony aut. Policie žádá řidiče, aby nesjížděli na exitu Měřín, vydrželi na dálnici a využívali sjezdy Velké Meziříčí východ a západ. Dokumentace nehody a odstranění havarovaných aut potrvá asi celé dopoledne.

Kamion převážel barvy ředitelné vodou, škoda na životním prostředí podle hasičů nevznikla.

Řidič osobního auta, cizí státní příslušník, byl na místě mrtev. Měl těžké poranění hlavy neslučitelné se životem a další zranění. Na chirurgickou ambulanci do Třebíče byl s lehčím poraněním odvezen sedmačtyřicetiletý řidič kamionu. Jednalo se především o odřeniny, řekl ČTK ředitel záchranné služby Lukáš Kettner.

Převrácený kamion blokuje i dálnici D2. Havaroval na 42. kilometru ve směru na Bratislavu, dálnice je v tomto směru neprůjezdná.