Přestože policie snejvětší pravděpodobností případ odloží kvůli jejich nízkému věku, bude se případem zřejmě zabývat státní zástupce.

„Ten může podle závažnosti případu rozhodnout o dalších krocích. Vúvahu přichází dohled probačního úředníka, zařazení do některého terapeutického programu nebo ochranná výchova vněkterém zústavů,“ vysvětlila soudkyně Hana Doubková, která se dříve specializovala na kriminalitu mládeže vHavlíčkově Brodě. Školáci čeká i posezení spsychology.

Policie odmítá kpřípadu sdělit bližší podrobnosti. Znásilnění dívky se měli dopustit dva školáci ve věku 12 a 13 let ze šesté a sedmé třídy. Dívku zatáhli minulou středu večer do zchátralého objektu vobci a tam ji oba znásilnili.

Posudky na oba žáky si již vyžádal i odbor péče o dítě vPelhřimově

Vedení základní školy si stěžuje na nedostatečnou informovanost ze strany policie. Ředitelka školy stále čeká, že jí bude někdo zpolicie kontaktovat a řekne jí, co se stalo.

„Rodiče chtějí vědět, jak to budeme řešit, ale když nic oficiálně nevíme, tak to lze jen těžko. Policie tady vpondělí byla, ale kvůli tomu, že jeden otec podal trestní oznámení na novináře,“ řekla Deníku ředitelka školy Marie Charvátová.

Podle našich informací přišel do školy otec staršího zmladíků, kde se potkal stelevizními štáby. Došlo kpotyčce, kdy mimo jiné jednomu z reportérů vyrazil mikrofon zruky. Otec si stěžoval na to, že škola nedokázala ochránit jeho nezletilého syna před novináři.

„Mohu potvrdit, že jsme přijali trestní oznámení na média. Víc se ktomu nebudu vyjadřovat,“ informovala pelhřimovská policejní mluvčí Hana Kotková.