Nehoda se stala v 18:45 na přejezdu se světly. Provoz na trati směrem na Tábor je přerušen, obnoven by měl být po 22:00. Celková škoda se pohybuje kolem 2,3 milionu korun, řekl ČTK mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar.

Nehoda se stala na přejezdu u závodu Grena, kde se podle Neusara kolize vlaků s vozy stávají několikrát za rok. Vlak, který vyjížděl ze stanice, srazil kamion zhruba rychlostí 90 kilometrů za hodinu. Škoda na vlaku dosahuje 650.000, na kamionu 1,5 milionu a na trati 5000 korun. Nehoda zasáhla i zabezpečovací zařízení, na němž vznikla škoda 200.000 korun.

"Z kamionu také vyteklo 240 litrů nafty, na místě to likvidují hasiči," uvedl Neusar. Dodal, že světla na přejezdu zřejmě fungovala, vina tedy s největší pravděpodobností nebude na straně železnice.

Poslední vážná nehoda se na železnici na jihu Čech stala 20. června v Černém Kříži na Prachaticku. Dva osobní vlaky se srazily při posunování v železniční zastávce. V soupravách cestovalo 105 lidí a 26 z nich bylo lehce zraněno. Deset lidí odvezly sanitky do nemocnice a ostatní ošetřili lékaři na místě. Většinou byli pořezaní od skel.