Čtyřiašedesátiletý řidič osobního automobilu Toyota projížděl po obchvatu města Pelhřimov a odbočoval do centra, kde nedal přednost v jízdě dvěma motocyklistům.

Došlo ke střetu, při kterém utrpěl třiadvacetiletý motocyklista smrtelné zranění. Druhý, třiadvacetiletý motocyklista byl zraněn těžce a byl převezen do českobudějovické nemocnice. V dechu řidiče osobního automobilu nebyl provedenou zkouškou zjištěn alkohol.

AKTUÁLNĚ: 7.dubna 11:40 - „Stav třiadvacetiletého pacienta je stabilizovaný a je hospitalizován v Českých Budějovicích,“ prozradil Deníku, v pondělí dopoledne Pavel Kopačka, primář Úrazového oddělení v Českých Budějovicích. Následně dodal, že toto zranění si vyžádá minimálně půlroční léčení.

Na místě dopravní nehody zasahovali vedle policistů také příslušníci HZS i záchranné služby. Šetřením tragické dopravní nehody se i nadále zabývají pelhřimovští policisté.

V tomto týdnu je to na Pelhřimovsku již druhá nehoda, při které zemřel člověk. První se stala ve čtvrtek mezi Ústrašínem a Pravíkovem.