VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VILÉM DOLEŽAL

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

FOTOGALERIE: Unikátní stroj dokáže opravit díry v silnicích levně a kvalitně

Pelhřimov - Jedna z pelhřimovských firem se může pochlubit unikátním strojem na opravu děr v silnicích nižších tříd. Cena opravy tímto zařízením vyjde dvaapůlkrát levněji, než při běžně používaných postupech. Navíc je kvalitnější.

Místo učení vyrazili na florbalový turnaj

Pelhřimov - Žáci základních škol z celého Pelhřimovska se v úterý zúčastnili florbalového turnaje. Ten se konal na dvou místech v Pelhřimově. A to ve sportovní hale a v tělocvičně na základní škole Osvobození.

Domácí násilí není policii lhostejné. Chce více pomáhat

Pelhřimov -Domácí násilí je poslední dobou čím dál častěji skloňovaným tématem nejen v médiích, ale také na policii. Ta nyní začala realizovat informační kampaň a projekt „Nebuďte slepí k domácímu násilí“.

Dny otevřených dveří u hasičů

Pelhřimovsko - Profesionální hasiči otevřou své brány pro veřejnost. „Hasičský záchranný sbor kraje Vysočina otevře brány všech jednadvaceti stanic od středy 11. března do pátku 13. března a to od 8 do 16.30 hodin,“ informovala Petra Musilová, mluvčí krajských hasičů.

Třetí sebevražda letošního roku se stala na Pacovsku

Pacov - Nehezký pohled se naskytl v neděli okolo jedenácté hodiny manželské dvojici. Našli mrtvého muže. „Manželé hledali svého zatoulaného psa v údolí pod železničním mostem u Nové Vsi na Pacovsku. Místo pejska však nalezli ležícího člověka,“ informovala Deník Hana Kotková, mluvčí pelhřimovské policie.

AKTUALIZOVÁNO: Pohotovost mají na Trnavě a Želivce. Sedlická přehrada přetéká

Pelhřimovsko - (pátek 9.50)Zatopené sklepy, řeky a potoky vylité z koryt, po okraj naplněné hráze rybníků a přehrad. Tak vypadlo čtvrteční odpoledne na Pelhřimovsku. V pátek ráno není situace o nic lepší.

Zastřešení pelhřimovského bazénu se chýlí do finále

Pelhřimov -Pelhřimovský bazén se již více než čtvrt roku podrobuje rekonstrukci. Od devátého března bude po dobu čtrnácti dnů celý plavecký areál pro veřejnost uzavřen.

Tání přináší povodňové stupně

Pelhřimovsko – Rychlé tání a postupné odtékání vody z polí a luk, nyní zvedá hladiny řek. Na řece Trnavě v Červené Řečici byl vyhlášen první povodňový stupeň. Sedlická přehrada se během dne naplní až po okraj a začne přetékat.

Muž bil ženu. Podle soudu je ale nevinný

Pelhřimov - Manželství jak z hororu zažívala mladá žena, která ještě do nedávna žila se svým mužem v pronajatém bytě v Pelhřimově. Případ rodinného násilí se v úterý již po druhé a naposledy dostal k pelhřimovskému soudu. Vše před justici putovalo díky všímavosti otce manželky.

Kvůli třem stovkám na Primalex přepadl dívku

Pelhřimov/ Téměř rok řádil 29letý Karel Stuchlík na Pelhřimovsku a Jindřichohradecku. V regionu uskutečňoval drobné krádeže, jezdil bez řidičského oprávnění a nakonec v Kamenici nad Lipou přepadl s pistolí v ruce dívku. Pelhřimovský soud jej za vše poslal na čtyři roky do vězení.

Pokácení statných lip se nelíbí ochráncům přírody

Nový Rychnov - Celkem jedenáct téměř stoletých lip okolo kostela Nanebevzetí Panny Marie v Novém Rychnově by mělo být pokáceno.Nahradit je má jen šest mladých stromů, keře a růže. To se však nelíbí ochranářům a několika obyvatelům městečka.

Tající sníh zatím povodně nepřinesl

Pelhřimovsko - Situace na Pelhřimovsku je okolo pondělní osmé hodiny stabilizovaná. Hladiny vodních ploch a toků jsou zatím v normálu. V kraji Vysočina byla Českým hydrometeorologickým ústavem vyhlášena od půlnoci z neděle na pondělí, do úterního poledne povodňová aktivita a bdělost.

Druholigovým hokejistům z Vysočiny se nedařilo. Juniorům ano

Vysočina - Druholigové hokejové týmy z Vysočiny měly smolnou neděli. O něco mladší hokejisté z jihlavské Dukly přivezli domů jako jediní tři body.

Aktuální situace na Pelhřimovsku

Pelhřimovsko - (akt. pondělí -8:30h) - Všechny silnice a komunikace jsou holé. Teploty se dnes vyšplhají až na 10 st. C. V článku: WEB KAMERA na Křemešníku

Víkend v regionu byl poměrně klidný

Pelhřimovsko - Tající sníh a olej na silnici, zaměstnával hasiče na celém okrese. Jednotky vyjížděli kácet stromy, shazovat rampouchy a likvidovat následky nehody.

Cestáři opravují silnice i o víkendu

Pelhřimovsko - Cestáři se ani v těchto dnech rozhodně nenudí. Řidiči, kteří jeli v sobotu, ale i v neděli z Pelhřimova směrem na Jihlavu, mohli spatřit při práci tři muže v reflexních oblecích.

OBRAZEM: Na letišti v Částkovicích se jela druhá Zimní rallye

Částkovice - Příznivci motorismu si přišli v sobotu na své. Hrstka nejvěrnějších diváků, která se vypravila na částkovické letiště, rozhodně nelitovala.

Sousedské spory skončily až u soudu

Pelhřimov/Kamenice nad Lipou - Koupě bytu, finanční neshody a vyhrocené sousedské vztahy. Nakonec i vyhrožování smrtí. To vše má na svědomí jeden z nájemníků v družstevním domě v Kamenici nad Lipou.

Načerno držené zbraně mohou majitelé legalizovat

Pelhřimovsko - Máte doma zbraň, navíc tajně, a nevíte, co s ní? Jste myslivec a máte doma staré či historické zbraně a nechcete se jich vzdát? Pokud nechcete být stíháni za trestný čin nedovoleného ozbrojování, máte nyní příležitost tyto zbraně legalizovat.

Otec týral své dcery. Případ teď řeší soud

Pelhřimov - Domácí násilí a týrání, nenávist k vlastnímu otci a strach z něj. To je výsledek dlouholetého domácího násilí a týrání dvou dcer ve společné domácnosti v Pelhřimově.

Padající sníh a led ze střech ohrožují chodce na životech

Pelhřimovsko - Nehody na dálnici D1, stojící kamiony v kopcích, padající sníh a rampouchy ze střech. Do toho všeho neustálé chumelení. To byla situace, která panovala v úterý dopoledne na Pelhřimovsku.

Padající sníh a kluzké silnice trápí řidiče

Pelhřimovsko - Nehody na dálnici D1, stojící kamiony v kopcích, padající sníh a rampouchy ze střech a chumelenice. To je situace, která panovala v úterý dopoledne na Pelhřimovsku.

Lipánek přinesl týden na horách zadarmo

Rynárec - Týden na horách úplně zadarmo, a to s odvozem, jídlem, výbavou a výukou lyžování. Navíc v jednom z nejmodernějších zimních středisek na Lipně. Tak to je sen každého dítěte, které miluje sníh a zimní radovánky.

OBRAZEM: Janovický hasičský bál byl již po sedmnácté

Houserovka/ Janovice -Tradici v podobě bálu si Janovičtí hasiči rozhodně nenechali ani letos ujít. Bál, který malý sbor dobrovolných hasičů z Janovic pořádal, se konal již po sedmnácté

OBRAZEM: Masopustní rej v Dobré Vodě

Dobrá Voda – Rej a řádění maškar se nevyhnul o víkendu ani malé vsi ležící na polovině cesty z Pelhřimova do Horní Cerekve.

Stojící kamion u Pravíkova a neprůjezdná dálnice u Benešova

Pravíkov/ Pelhřimovsko - Husté sněžení, teploty okolo nuly a silnice posypané solí jsou nebezpečné pro řadu řidičů. Ti jezdí nepřiměřenou rychlostí a poté nezvládají situaci na silnici.

Hasiči se změnili v odklízeče sněhu

Pelhřimovsko - Hasiči na Pelhřimovsku se v posledních dnech proměnili v zedníky a odklízeče sněhu. Relativní klid porušili jen v Humpolci, kde ve čtvrtek okolo čtrnácté hodiny museli likvidovat rampouchy na budově policie.

Husté chumelení nepřineslo žádnou nehodu

Pelhřimovsko - Po celé středeční dopoledne hustě chumelilo. To přinášelo řidičům řadu komplikací v podobě hůře sjízdných silnic. Ti se však na silnicích chovali velmi obezřetně a jezdili bez nehod. Hasiči ani policie tak nemusela vyjíždět likvidovat následky karambolů.

Hustý sníh komplikuje dopravu

Pelhřimovsko - Husté chumelení, teploty pod bodem mrazu a velmi špatná sjízdnost na veškerých komunikacích okresu. Silničáři doporučují kamionistům nejezdit do vyšších poloh. Hrozí tvorba sněhových jazyků. Tak vypadalo úterní dopoledne na Pelhřimovsku.

Polní dvůr v Pelhřimově vzkvétá

Pelhřimov - Polní Dvůr v Pelhřimově roste nebývale rychle. Moderní rodinné domy, kterých je v oblasti více než padesát jsou téměř všechny dostaveny a dokončeny.

Silničáři jsou proti hustému sněžení a větru téměř bezradní

Pelhřimovsko - Padající sníh přidělává řidičům, cestářům a chodcům veliké starosti. Husté sněžení doprovodilo ve středu na Pelhřimovsku sedm dopravních nehod. Zasahovali hasiči, zdravotníci i policisté.

Příčina nedělní nehody se vyšetřuje

Velký Rybník - Příčina nedělní dopravní nehody, při které bylo zraněno pět osob, je stále v šetření policie. Ta nyní žádá svědky a účasníky neody o posykytnutí jakých koliv informací.

Počasí potrápilo řidiče a silničáře

Pelhřimovsko – (Akt. 17.00) - Dálnice D1- 104 kilometr ve směru na Prahu se stala dopravní nehoda. Podle informačního portálu Ředitelství silnic a dálnic, je v daném úseku nebezpečí tvorby kolon vozidel. Na silnicích nižších tříd se mohou tvořit sněhové jazyky.

Zaměstnanci kamenické Edschy se nyní bojí o práci

Kamenice nad Lipou - Kamenická Edscha se spolu s dalšími sestřičkami v Evropě zařadila mezi insolventní společnosti. Bojuje tak nyní s vážnou platební neschopností. Z tohoto důvodu začala v podniku panovat nervózní a napjatá atmosféra.

Zelenina musí ustoupit kultuře

Počátky - Dlouholeté pokusy a snahy o záchranu počáteckého kina dostaly jasný cíl. Rekonstrukce začne na jaře letošního roku. Moderní a víceúčelová budova, která vznikne přestavbou starého prostoru kina, však nebude úplně zadarmo. Obyvatelé totiž přijdou o svůj oblíbený krámek s ovocem a zeleninou.

Bez zaměstnání zůstalo dvě stě lidí ze čtyř firem

Pelhřimovsko - Nezaměstnaných na Pelhřimovsku stále přibývá. Podniky čelí hospodářské krizi, omezují výrobu a propouští. Strojírenské firmy mají velké problémy

Radní finančně podpoří kulturní akce

Počátky - Projekt, který má za úkol zlepšit a podpořit aktivity počáteckých spolků s hlavním zaměřením na mládež začala realizovat tamní radnice. Snahou města je zvýšení přitažlivosti a návštěvnosti Počátek.

VIDEO: Šek z Cen města dostanou postižené děti

Pelhřimov - Šek na částku 9 048 korun ve středu převzala Lucie Šolcová, vedoucí centra Klíček z rukou pelhřimovského místostarosty Tomáše Dufka.

VIDEO: Řidiči kamionů doslova bojovali s rozmary počasí

Pelhřimovsko - Pro řidiče kamionů se silnice staly doslova ledovou pastí. Noc z pondělí na úterý a pak i celé úterý bylo ve znamení řady komplikací na silnicích okresu.

Silnice druhých a třetích tříd jsou průjezdné s opatrností

Pelhřimovsko – (Akt. úterý – 18.20h) – Silnice jsou v oblasti Hornocerekvicka, Počátecka a Kamenice nad Lipou průjezdné s opatrností. Na některých místech okresu začalo slabě pršet. Déšť může na silnicích namrzat, a to hlavně v lesních úsecích.

Oranžová domácnost začala sloužit novým nájemníkům

Těchobuz - Kvalita života klientů Ústavu sociální péče v Těchobuzi se opět posunula o pomyslný stupínek výše. Důvodem bylo dokončení oranžové domácnosti pro dvanáct mužů a žen.

Ceny města Pelhřimov 2009 jsou již minulostí

Pelhřimov - O víkendu se uskutečnilo v pelhřimovském Kulturním domě Máj předávání Cen města Pelhřimova. Zisk z dobrovolného vstupného byl věnován sdružení Klíček. Částku 9.048 korun tak použije klub zdravotně postižených dětí a jejich rodičů na svůj provoz.

OBRAZEM: Bonanza a Gardeni v akci

Horní Cerekev - Country rocková kapela Garden party band z Dobré Vody zahrála pro milovníky americké country v sobotu v kulturním domě v Horní Cerekvi.

OBRAZEM: Maturitní ples 4.B Gymnázia Pelhřimov

Pelhřimov - Další z řady maturitních plesů, které se konaly v Kulturním domě Máj v Pelhřimově, byl ples gymnázia.

Na Vysočinu se řítí silný vítr

Vysočina – Místy namrzlé silnice, padající sníh, zbytky rozbředlého sněhu a teploty pod bodem mrazu. Tak vypadá situace na Vysočině. Podle dispečinku správy a údržby silnic kraje jsou veškeré silnice prohrnuté a ošetřené chemickým, nebo inertním posypem.

Nehoda na dálnici si vyžádala jeden lidský život

Humpolec - Nehoda nákladního automobilu, který se převrátil na 103. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno si vyžádala jeden lidský život. „

O sobotních Cenách města Pelhřimova je již rozhodnuto

Pelhřimov - Zelenkavé poháry a diplomy jsou přichystané. Slavnostní předávání Cen města může začít. V sobotu je z rukou nejvyšších pelhřimovských představitelů obdrží šest nominovaných osobností.

Obec s nejlepšími internetovými stránkami čeká i letos odměna

Pelhřimovsko - Sdružení Zlatý erb vyhlásilo už jedenáctý ročník soutěže o nejlepší webové stránky měst a obcí. Klání je rozděleno do tří kategoríí, ve kterých se hodnotí vzhled i elektornické služby.

Zloděj, kterému říkali Šváb, už na další lup nepůjde

Pelhřimov - Škoda za více než 200 tisíc korun a krádeže ve veřejných objektech. To vše má na svědomí pětatřicetiletý zloděj z Pelhřimova. Policisté jej dopadli a vsadili do cely.

Kvůli změnám dotací mohou ústavy přijít o miliony korun

Pelhřimovsko/ Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) uvažuje o snížení dotací pro ústavy sociální péče a pro domovy důchodců. Snaha ušetřit peníze ze státní kasy může vést k ohrožení provozu a samotné existence zařízení. K nejvíce ohroženým patří například černovický ústav

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT