VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VILÉM DOLEŽAL

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

FOTOGALERIE: Unikátní stroj dokáže opravit díry v silnicích levně a kvalitně

Pelhřimov - Jedna z pelhřimovských firem se může pochlubit unikátním strojem na opravu děr v silnicích nižších tříd. Cena opravy tímto zařízením vyjde dvaapůlkrát levněji, než při běžně používaných postupech. Navíc je kvalitnější.

Místo učení vyrazili na florbalový turnaj

Pelhřimov - Žáci základních škol z celého Pelhřimovska se v úterý zúčastnili florbalového turnaje. Ten se konal na dvou místech v Pelhřimově. A to ve sportovní hale a v tělocvičně na základní škole Osvobození.

Domácí násilí není policii lhostejné. Chce více pomáhat

Pelhřimov -Domácí násilí je poslední dobou čím dál častěji skloňovaným tématem nejen v médiích, ale také na policii. Ta nyní začala realizovat informační kampaň a projekt „Nebuďte slepí k domácímu násilí“.

Dny otevřených dveří u hasičů

Pelhřimovsko - Profesionální hasiči otevřou své brány pro veřejnost. „Hasičský záchranný sbor kraje Vysočina otevře brány všech jednadvaceti stanic od středy 11. března do pátku 13. března a to od 8 do 16.30 hodin,“ informovala Petra Musilová, mluvčí krajských hasičů.

Třetí sebevražda letošního roku se stala na Pacovsku

Pacov - Nehezký pohled se naskytl v neděli okolo jedenácté hodiny manželské dvojici. Našli mrtvého muže. „Manželé hledali svého zatoulaného psa v údolí pod železničním mostem u Nové Vsi na Pacovsku. Místo pejska však nalezli ležícího člověka,“ informovala Deník Hana Kotková, mluvčí pelhřimovské policie.

AKTUALIZOVÁNO: Pohotovost mají na Trnavě a Želivce. Sedlická přehrada přetéká

Pelhřimovsko - (pátek 9.50)Zatopené sklepy, řeky a potoky vylité z koryt, po okraj naplněné hráze rybníků a přehrad. Tak vypadlo čtvrteční odpoledne na Pelhřimovsku. V pátek ráno není situace o nic lepší.

Zastřešení pelhřimovského bazénu se chýlí do finále

Pelhřimov -Pelhřimovský bazén se již více než čtvrt roku podrobuje rekonstrukci. Od devátého března bude po dobu čtrnácti dnů celý plavecký areál pro veřejnost uzavřen.

Tání přináší povodňové stupně

Pelhřimovsko – Rychlé tání a postupné odtékání vody z polí a luk, nyní zvedá hladiny řek. Na řece Trnavě v Červené Řečici byl vyhlášen první povodňový stupeň. Sedlická přehrada se během dne naplní až po okraj a začne přetékat.

Muž bil ženu. Podle soudu je ale nevinný

Pelhřimov - Manželství jak z hororu zažívala mladá žena, která ještě do nedávna žila se svým mužem v pronajatém bytě v Pelhřimově. Případ rodinného násilí se v úterý již po druhé a naposledy dostal k pelhřimovskému soudu. Vše před justici putovalo díky všímavosti otce manželky.

Kvůli třem stovkám na Primalex přepadl dívku

Pelhřimov/ Téměř rok řádil 29letý Karel Stuchlík na Pelhřimovsku a Jindřichohradecku. V regionu uskutečňoval drobné krádeže, jezdil bez řidičského oprávnění a nakonec v Kamenici nad Lipou přepadl s pistolí v ruce dívku. Pelhřimovský soud jej za vše poslal na čtyři roky do vězení.

Pokácení statných lip se nelíbí ochráncům přírody

Nový Rychnov - Celkem jedenáct téměř stoletých lip okolo kostela Nanebevzetí Panny Marie v Novém Rychnově by mělo být pokáceno.Nahradit je má jen šest mladých stromů, keře a růže. To se však nelíbí ochranářům a několika obyvatelům městečka.

Tající sníh zatím povodně nepřinesl

Pelhřimovsko - Situace na Pelhřimovsku je okolo pondělní osmé hodiny stabilizovaná. Hladiny vodních ploch a toků jsou zatím v normálu. V kraji Vysočina byla Českým hydrometeorologickým ústavem vyhlášena od půlnoci z neděle na pondělí, do úterního poledne povodňová aktivita a bdělost.

Druholigovým hokejistům z Vysočiny se nedařilo. Juniorům ano

Vysočina - Druholigové hokejové týmy z Vysočiny měly smolnou neděli. O něco mladší hokejisté z jihlavské Dukly přivezli domů jako jediní tři body.

Aktuální situace na Pelhřimovsku

Pelhřimovsko - (akt. pondělí -8:30h) - Všechny silnice a komunikace jsou holé. Teploty se dnes vyšplhají až na 10 st. C. V článku: WEB KAMERA na Křemešníku

Víkend v regionu byl poměrně klidný

Pelhřimovsko - Tající sníh a olej na silnici, zaměstnával hasiče na celém okrese. Jednotky vyjížděli kácet stromy, shazovat rampouchy a likvidovat následky nehody.

Cestáři opravují silnice i o víkendu

Pelhřimovsko - Cestáři se ani v těchto dnech rozhodně nenudí. Řidiči, kteří jeli v sobotu, ale i v neděli z Pelhřimova směrem na Jihlavu, mohli spatřit při práci tři muže v reflexních oblecích.

OBRAZEM: Na letišti v Částkovicích se jela druhá Zimní rallye

Částkovice - Příznivci motorismu si přišli v sobotu na své. Hrstka nejvěrnějších diváků, která se vypravila na částkovické letiště, rozhodně nelitovala.

Sousedské spory skončily až u soudu

Pelhřimov/Kamenice nad Lipou - Koupě bytu, finanční neshody a vyhrocené sousedské vztahy. Nakonec i vyhrožování smrtí. To vše má na svědomí jeden z nájemníků v družstevním domě v Kamenici nad Lipou.

Načerno držené zbraně mohou majitelé legalizovat

Pelhřimovsko - Máte doma zbraň, navíc tajně, a nevíte, co s ní? Jste myslivec a máte doma staré či historické zbraně a nechcete se jich vzdát? Pokud nechcete být stíháni za trestný čin nedovoleného ozbrojování, máte nyní příležitost tyto zbraně legalizovat.

Otec týral své dcery. Případ teď řeší soud

Pelhřimov - Domácí násilí a týrání, nenávist k vlastnímu otci a strach z něj. To je výsledek dlouholetého domácího násilí a týrání dvou dcer ve společné domácnosti v Pelhřimově.

Padající sníh a led ze střech ohrožují chodce na životech

Pelhřimovsko - Nehody na dálnici D1, stojící kamiony v kopcích, padající sníh a rampouchy ze střech. Do toho všeho neustálé chumelení. To byla situace, která panovala v úterý dopoledne na Pelhřimovsku.

Padající sníh a kluzké silnice trápí řidiče

Pelhřimovsko - Nehody na dálnici D1, stojící kamiony v kopcích, padající sníh a rampouchy ze střech a chumelenice. To je situace, která panovala v úterý dopoledne na Pelhřimovsku.

Lipánek přinesl týden na horách zadarmo

Rynárec - Týden na horách úplně zadarmo, a to s odvozem, jídlem, výbavou a výukou lyžování. Navíc v jednom z nejmodernějších zimních středisek na Lipně. Tak to je sen každého dítěte, které miluje sníh a zimní radovánky.

OBRAZEM: Janovický hasičský bál byl již po sedmnácté

Houserovka/ Janovice -Tradici v podobě bálu si Janovičtí hasiči rozhodně nenechali ani letos ujít. Bál, který malý sbor dobrovolných hasičů z Janovic pořádal, se konal již po sedmnácté

OBRAZEM: Masopustní rej v Dobré Vodě

Dobrá Voda – Rej a řádění maškar se nevyhnul o víkendu ani malé vsi ležící na polovině cesty z Pelhřimova do Horní Cerekve.

Stojící kamion u Pravíkova a neprůjezdná dálnice u Benešova

Pravíkov/ Pelhřimovsko - Husté sněžení, teploty okolo nuly a silnice posypané solí jsou nebezpečné pro řadu řidičů. Ti jezdí nepřiměřenou rychlostí a poté nezvládají situaci na silnici.

Hasiči se změnili v odklízeče sněhu

Pelhřimovsko - Hasiči na Pelhřimovsku se v posledních dnech proměnili v zedníky a odklízeče sněhu. Relativní klid porušili jen v Humpolci, kde ve čtvrtek okolo čtrnácté hodiny museli likvidovat rampouchy na budově policie.

Husté chumelení nepřineslo žádnou nehodu

Pelhřimovsko - Po celé středeční dopoledne hustě chumelilo. To přinášelo řidičům řadu komplikací v podobě hůře sjízdných silnic. Ti se však na silnicích chovali velmi obezřetně a jezdili bez nehod. Hasiči ani policie tak nemusela vyjíždět likvidovat následky karambolů.

Hustý sníh komplikuje dopravu

Pelhřimovsko - Husté chumelení, teploty pod bodem mrazu a velmi špatná sjízdnost na veškerých komunikacích okresu. Silničáři doporučují kamionistům nejezdit do vyšších poloh. Hrozí tvorba sněhových jazyků. Tak vypadalo úterní dopoledne na Pelhřimovsku.

Polní dvůr v Pelhřimově vzkvétá

Pelhřimov - Polní Dvůr v Pelhřimově roste nebývale rychle. Moderní rodinné domy, kterých je v oblasti více než padesát jsou téměř všechny dostaveny a dokončeny.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT