VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MONIKA PELÍŠKOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

GLOBE games obsadí na zbytek týdne Humpolec

Humpolec – Čtyři dny věnované vědě a badatelství odstartují dneškem v Humpolci. Začíná zde totiž 21. Mezinárodní setkání GLOBE games.

Děti se vyřádí na opraveném hřišti. Čeká je i další novinka

Pelhřimov – Hřiště v lokalitě na Pražské v Pelhřimově se dočkalo nutné úpravy a změny. Malí návštěvníci se zde díky tomu mohou těšit na zcela nový herní prvek.

V Kališti ohodnotí nejkrásnější květinovou výzdobu

Kaliště – Osázené truhlíky v oknech nebo udržované předzahrádky sehrají zásadní roli v soutěži, která koncem srpna vypukne v obci Kaliště a jejich místních částech. Tamní obecní úřad totiž vyhlásil tradiční klání o nejkrásnější květinovou výzdobu.

Dotace budou směřovat i do místních částí Pelhřimova

Pelhřimov – Místní části Pelhřimova mají šanci vylepšit svá veřejná prostranství. Může jim k tomu dopomoci dotace i samotné město Pelhřimov.

Odložené knihy poputují napříč domovy pro seniory

Humpolec – Zásoba knih se během května značně rozrostla v humpoleckém domově pro seniory. Nové využití zde totiž našly odložené a přečtené knihy.

Hrad Kámen o víkendu obsadí děti

Kámen – Historie ve vtipné formě a netradiční prohlídky hradních prostor. Takový je plán nadcházejícího víkendu na jedné z dominant Pelhřimovska, hradu Kámen. Od soboty 26. května do neděle 27. května se zde uskuteční speciální prohlídky pro děti.

Oranžová kola se v pátek poprvé vydají napříč Humpolcem

Humpolec – Zorka.S, Aleš.H nebo Čeněk.V se v pátek poprvé vydají na svou cestu po humpoleckých silnicích. Cyklojízdou zde totiž oficiálně startuje projekt sdílených kol s názvem na.co.KOLO, díky kterému si místní k pohybu po městě mohou bezplatně zapůjčit jedno z prozatím osmi speciálních oranžových bicyklů. Ty nesou jména podle humpoleckých významných osobností.

Výročí republiky v Humpolci oslavují i soutěží ve focení

Humpolec – Originálním a netradičním způsobem se rozhodli v humpolecké knihovně oslavit letošní výročí republiky. Uspořádali zde fotosoutěž s názvem Humpolec 2018 a kniha. Organizátoři mají se soutěží navíc i další plán. Díky pořízeným snímkům chtějí pro budoucí generace zachytit oblíbená zákoutí Humpolce i knižní tituly dnešní doby.

Pravda vítězí: Výtvarná soutěž připomene dějiny

Humpolec – V Humpolci se bude letošní 100. výročí vzniku samostatného československého státu připomínat mnoha způsoby. Zatímco tamní knihovna uspořádala fotografickou soutěž, město ve spolupráci se zónou pro umění 8smičkou vyhlásilo soutěž výtvarnou. Jejím hlavním tématem je heslo Pravda vítězí.

Předvolební anketa je v obci Kámen aktuálním tématem

Kámen – Vhodné kandidáty do zastupitelstva se v obci Kámen rozhodli vytipovat již předem. Obyvatelům dali možnost vyplnit předvolební anketu, ve kterém právě oni sami mohou nezávazně své favority na post zastupitelů obce vyjmenovat, a tím je k samotné kandidatuře třeba i přesvědčit.

Hromadná dopravní nehoda. Takovou podobu mělo cvičení záchranářů v Kamenici

Kamenice nad Lipou – Nehoda čtyř automobilů, dvě desítky zraněných lidí a více než devět desítek záchranářů. Tak vypadalo úterní odpoledne na okraji Kamenice nad Lipou. Uskutečnilo se zde totiž taktické cvičení s názvem HORIZONT 2018, jehož námětem byla hromadná dopravní nehoda na silnici číslo 34.

Pelhřimov v sobotu čeká Běh pro úsměv. Přinese i uzavírky

Pelhřimov – Které lokality Pelhřimova zůstanou v sobotu 26. května z důvodu chystaného Běhu pro úsměv pro řidiče uzavřené, je již jasně stanovené. První uzavírky se navíc objeví hned v ranních hodinách.

Vstříc elektromobilitě půjde nově i Pelhřimov

Pelhřimov – Majitelé elektromobilů a elektrokol si mohou označit další místo, kde bude možnost dobití stojů na elektrický pohon. Hned tři nové čerpací stanice by totiž ještě letos měly vyrůst v Pelhřimově.

Letní Platforma v Humpolci letos dostane novou podobu

Humpolec – Letní Platformu Humpolec letos čeká zásadní změna. Kvůli revitalizaci parku Stromovka museli organizátoři kompletně upravit podobu chystané akce. Z původně tříměsíčního festivalu se tak stane třídenní multižánrový festival.

Odborným konzultacím bude patřit páteční dopoledne

Humpolec – Možnost dalšího setkání připravilo zájemcům Centrum pro zdravotně postižené Kraje Vysočina tentokrát v Humpolci. V pátek 18. května se zde totiž uskuteční konzultační den pro osoby se zdravotním postižením a seniory.

Při cestování přes Kámen musí dát řidiči nohu z plynu

Kámen – S další dočasnou komplikací musí počítat řidiči projíždějící přes obec Kámen. V pondělí 14. května zde odstartovala oprava jednoho jízdního pruhu silnice I/19.

V Kališti vyzývají občany k šetření s pitnou vodou

Kaliště – Na možné problémy s nedostatkem vody upozornilo během minulého týdne další místo na Pelhřimovsku. K Sedlici se s výzvou na šetření vodou přidala i obec Kaliště.

Premiéra soutěže Baterkománie zacílila na Vysočinu

Vysočina – Soutěžní klání celkem dvaceti městských úřadů a Krajského úřadu Kraje Vysočina v premiéře Baterkománie je v plném proudu. V rámci zmíněné soutěže, která má upozornit na význam třídění baterií a současně pomoci dobré věci, se úřady snaží sesbírat co největší množství baterií v přepočtu na jednoho úředníka, a zároveň vytvořit i nejkreativnější propagační kampaň.

Druhá etapa oprav silnice v Čejovské ulici je v plném proudu

Humpolec – Na okraji Humpolce se po krátké pauze opět buduje. V Čejovské ulici totiž probíhá druhá etapa oprav, kterou společně organizuje kraj a město. Řidiči tak znovu naráží na objížďky.

O titul Vesnice roku zabojují čtyři zástupci z Pelhřimovska

Pelhřimovsko – Letošní ročník soutěže Vesnice roku je v plném proudu. Za Pelhřimovsko nakonec v konkurenci dalších více než dvou set obcí zabojují hned čtyři kandidáti.

V Sedlici chtějí předejít problémům s vodou

Sedlice – Blížícím se létem a s tím souvisejícím napouštěním bazénů se v současné chvíli zabývají v Sedlici. Chtějí totiž co nejvíce předcházet možnému nedostatku vody ve vodojemu.

Registracím do letošního Běhu pro úsměv tentokrát kralují děti

Pelhřimov – Letošní ročník pelhřimovského Běhu pro úsměv se blíží. V pondělí 30. dubna byla poslední možnost, kdy zájemci mohli svou registraci potvrdit přes internet. Organizátoři tak díky tomu již nyní vědí, že letošní soutěž bezesporu ovládnou ti nejmenší běžci.

Začátek výstavní sezony v Těchobuzi klepe na dveře

Těchobuz – Galerie Bernarda Bolzana v Těchobuzi po zimní pauze opět ožije uměním. V sobotu ve 14 hodin zde totiž slavnostní vernisáží startuje výstava s názvem Moje židovské události.

Děti nahlédly do tajů spisovatelství

Humpolec – Co zahrnuje výroba knihy, co jsou ilustrace, ale i to, jak se stát spisovateli, se dozvěděly děti v humpolecké městské knihovně. Zajímavosti všem přítomným prvňáčkům prozradila česká spisovatelka Ivona Březinová.

Knihobudky v Pejru mají dva nové přírůstky

Pelhřimov – Milovníci čtení se mohou v Pelhřimově těšit na další dva přírůstky veřejných knihovniček. V Městských sadech a u místního rybníka Stráž totiž dnes, tedy 3. května, slavnostně startuje provoz dalších knihobudek.

Dopravu na obchvatu Pelhřimova budou dočasně řídit i semafory

Pelhřimov – Řidiči při cestě po obchvatu Pelhřimova musí zbystřit a připravit se na kyvadlové semafory i objížďky. Dnešním dnem, tedy od 2. května, totiž startuje dlouho očekávaná oprava zmíněné frekventované silnice, na které doposud vládla vyfrézovaná vozovka a maximální povolená rychlost čtyřicet kilometrů za hodinu.

Peníze pro hasiče mají zelenou i v letošním roce

Pelhřimov – Částka 200 tisíc korun poputuje na podporu hasičů. Město Pelhřimov tak i letos podpoří Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina. Smlouvu na poskytnutí dotace jednohlasně odhlasovalo pelhřimovské zastupitelstvo na svém středečním zasedání.

Na prevenci proti šikaně či drogám míří do základních škol letos více peněz

Pelhřimov – Jako ochrana před nežádoucími vlivy na základních školách bude v Pelhřimově již druhým rokem fungovat Program primární prevence jihlavského Vrakbaru. Zastupitelé chtějí projekt zachovat hlavně pro žáky na prvních stupních.

Krátce po půlnoci nadýchal řidič více než půl promile

Pelhřimov – Pozitivní výsledek ukázal test na přítomnost alkoholu v dechu u devětadvacetiletého muže, který neváhal usednout za volant osobního auta.

Dudácké slavnosti ohromí Pacov již druhým rokem

Pacov – Nadcházející víkend bude v Pacově patřit folkloru, krojům a lidovým písním. V sobotu 28. dubna zde totiž odstartuje již druhý ročník Dudáckých slavností, který hlásí i vysoký počet účinkujících.

Porušení zákazu se řidičce nevyplatilo

Počátky – Až dva roky pobytu za mřížemi hrozí sedmačtyřicetileté řidičce, která neváhala usednout za volat i přes stanovený zákaz. Ženu v osobním automobilu policisté zastavili v sobotu 21. dubna krátce před jedenáctou hodinou večer nedaleko Horní Cerekve.

Obchvat Pelhřimova už nebude pro řidiče komplikací

Pelhřimov – Konec omezení, zákazů, komplikací, a místo toho pohodlná a plynulá cesta autem. Takový je výhled pro řidiče projíždějící po obchvatu Pelhřimova. Oprava silnice I/19, která ještě před nástupem zimy musela být kvůli zjištěným problémům s kluzkým povrchem vyfrézovaná, by měla podle plánů odstartovat již na začátku května.

Za volant usedl pod vlivem alkoholu

Kamenice nad Lipou – Test na přítomnost alkoholu se stal osudný pro osmadvacetiletého muže, který usedl za volant osobního automobilu pod vlivem. Řidiče policisté zastavili v neděli 22. dubna kolem půl desáté dopoledne v ulici Pod Vodojemem v Kamenici nad Lipou.

Bazárek knih bude pomáhat dobré věci přes celé léto

Pelhřimov – Pomoci druhým a zároveň rozšířit svou vlastní knihovnu mají možnost milovníci čtení od pondělí v Pelhřimově. Odstartovala zde totiž akce s názvem Bazárek knih u Vrány.

Moderní mateřskou školku v Novém Rychnově letos čeká realizace

Nový Rychnov – Dlouholeté přání se v Novém Rychnově možná brzy stane skutečností. Během letošního roku se zde pravděpodobně začne s výstavbou zbrusu nové budovy mateřské školy.

Po řádění vandala zůstaly na autě rýhy a škoda osm tisíc

Pelhřimov – Jeden rok pobytu za mřížemi hrozí doposud neznámému pachateli, který poškodil lak zaparkovaného osobního automobilu. K činu, kterým se pelhřimovská policie v současné chvíli zabývá, došlo v době od pátku 6. dubna do neděle 8. dubna na ulici Do Polí v Pelhřimově.

Cílem zloděje se stal plot. Škoda se vyšplhala na šestnáct tisíc korun

Košetice – Dva roky za mřížemi hrozí doposud neznámému pachateli, který v Košeticích ukradl plotové panely. Ke krádeži podle policie došlo v době od úterý 3. dubna do čtvrtka 5. dubna.

Opilý řidič jízdu nedokončil. Putoval na záchytku

Pelhřimov – Zákaz pokračování v další jízdě si od policistů vyslechl čtyřiačtyřicetiletý řidič v ulici Pražská v Pelhřimově. Protože jevil známky značné opilosti a policisté se obávali, že bude i přes zákaz v protiprávním jednání pokračovat, převezli opilého řidiče na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

Školní ulici v Humpolci čeká do konce letních prázdnin proměna

Humpolec – Jedna z největších plánovaných investic letošního roku v Humpolci již odstartovala. Od začátku tohoto týdne musí řidiči ve Školní a Husově ulici počítat se zákazy. Tamní pečovatelská služba navíc řeší problém s parkováním.

K poznávání zemí v Hodině H slouží chuť, sluch i čich

Pelhřimov – Typické pokrmy, vůně, ale i hudbu jednotlivých zemí přiblíží návštěvníkům akce s názvem Ochutnávání zemí všemi smysly v pelhřimovské Hodině H. Z netradičního úhlu se již představilo Španělsko, Francie a Maďarsko. Nyní přichází na řadu Německo.

Opilý muž strávil noc na záchytce

Humpolec – Na protialkoholní záchytnou stanici putoval muž, který se povaloval vedle lavičky v Horní ulici v Humpolci. K opilci, který nadýchal 2,53 promile, vyjížděli policisté v pondělí 9. dubna kolem sedmé hodiny večer.

V Humpolecké ulici chtějí zpomalovací semafor a přechod pro chodce

Pelhřimov – Zpomalovací semafor a přechod pro chodce, takové je přání nejen obyvatel Humpolecké ulice v Pelhřimově. Na aktuální nevyhovující situaci ve zmíněné lokalitě, kudy vede jedna z frekventovaných silnic ve městě, se v současné době snaží místní upozornit peticí.

O titul Vesnice roku i letos zabojují Jiřice a Kaliště

Pelhřimovsko – Své první kandidáty v letošním ročníku soutěže Vesnice roku má Pelhřimovsko v současné chvíli již jisté. Do soutěže se totiž tradičně hlásí Jiřice i Kaliště. Zda se přihlásí i další obce z Pelhřimovska, je ale zatím otázkou.

Rodáci se tradičně utkají v soutěži o nejlepšího kuchaře

Lukavec – Závěr měsíce dubna se v Lukavci ponese ve slavnostním duchu. Uskuteční se zde totiž tradiční setkání rodáků. Akci organizuje klub rodáků a přátel Lukavce a Načeradce. Setkání je naplánované na sobotu 21. dubna.

Věda v muzeu se dostává do svého finále

Humpolec – Poslední vědecké dostaveníčko mají před sebou zájemci o odborné přednášky v Humpolci. Právě na čtvrtek 5. dubna je zde totiž naplánovaná závěrečná část letošního cyklu Vědy v muzeu, která tentokrát nese název Velký smog londýnský – od Donory po Peking.

Po zloději zbyla škoda deset tisíc korun

Litkovice – Celkem čtrnáct vzrostlých stromů se stalo cílem doposud neznámého zloděje. Svým řáděním způsobil majiteli lesa škodu kolem deseti tisíc korun.

O místě pro Rákosníčkovo hřiště je téměř rozhodnuto

Pelhřimov – Vybojované Rákosníčkovo hřiště v Pelhřimově začíná dostávat jasné obrysy. Pokud vše vyjde podle dosavadních plánů, mělo by se už během června objevit v lokalitě na Pražské.

Výstavní sál v Humpolci zaplnily obrazy i kov

Humpolec – Duben se v Humpolci ponese ve znamení různorodého umění. Od úterý 3. dubna tam totiž startuje výstava obrazů Josefa Macka a kovaných plastik Poldiho Habermanna.

OBRAZEM: Na náměstí v Pelhřimově rostou vajíčkovníky

Pelhřimov – Podchod před pelhřimovskou radnicí tradičně ovládla velikonoční výzdoba. Ve středu 28. března se zde totiž uskutečnily Velikonoce na radnici, díky kterým se na Masarykově náměstí objevily vajíčkovníky.

Hrad Kámen vstupuje do nové sezony s novými stroji

Kámen – Každý rok startuje sezona na hradu Kámen s nějakou novinkou. V loňském roce to byla jawa, která objela zeměkouli, v tom letošním je to například zástupce nejdéle sériově vyráběného motocyklu na světě. Zásadní letošní inovací je ale plán na zavedení prohlídek Kaple Panny Marie Bolestné, která leží nedaleko hradu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT