VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MONIKA PELÍŠKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Zdravý životní styl byl týden mezinárodním tématem

Pelhřimov – Pelhřimovská organizace Hodina H se letos zapojila do mezinárodního projektu Happy Healthy Path čili Šťastná zdravá cesta. Skupinka šesti mladých lidí z Kraje Vysočina ve věku od 13 do 18 let se díky tomu spolu se svými vrstevníky ze Španělska, Lotyšska, Itálie a Slovenska věnovala zdravému životnímu stylu.

OBRAZEM: Stromky pro nové občánky z Pelhřimova už rostou

Pelhřimov - Během čtvrtečního odpoledne bylo na okraji Pelhřimova velmi živo. V lokalitě za vodojemem, konkrétně naproti rybníku Stráž, se totiž uskutečnil již šestnáctý ročník sázení stromků pro nové občánky.

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Pelhřimov – Domov pro seniory v Pelhřimově stanovil nová pravidla pro přijímání osob. Místo v něm získají pouze občané ze spádové oblasti Pelhřimova. Domov má i další plány do budoucna. Chce rozšiřovat kapacitu a získat certifikaci Značka kvality.

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Rekordmanka dokázala vyjmenovat všechna jména z kalendáře

Pelhřimov – Česká kniha rekordů se v úterý 17. října rozrostla o nový paměťový rekord. Za 8 minut a 18 vteřin totiž čerstvá rekordmanka Milena Šatavová dokázala odříkat celý současný český kalendář a všechny křestní jména v něm uvedená. Mimo jiné zvládla určit i přesné datum narození známých osobností nebo přiřadit správná křestní jména k náhodně vyřčeným datům. 

Řidiči budou muset v Holušicích sundat nohu z plynu

Kaliště, Červená Řečice – Obce na Pelhřimovsku se snaží bojovat proti rychle jezdícím řidičům a zvyšovat bezpečnost pro své obyvatele. V Červené Řečici z toho důvodu vybudovali retardér, zastupitelstvo v Kališti oproti tomu odhlasovalo snížení rychlosti v místní části Holušice.

Z garáže se ztratila JAWA i kompresor

Pelhřimov – Případ odcizení kompresoru a motocyklu JAWA 175 MZ zaměstnává hned od začátku týdne policii z obvodního oddělení v Pelhřimově.

Žena s kalendářem v hlavě se pokusí o rekord

Pelhřimov – Kniha Českých rekordů se během dnešního dopoledne možná rozroste o nový zápis. O rekord se totiž pokusí Milena Šatavová z Rokycan, která má „kalendář v hlavě“.

Z humpoleckého parkoviště opilec putoval na jihlavskou záchytku

Humpolec – Silně opilého muže, který ve středu po poledni nadýchal téměř dvě a půl promile, převezli policisté na protialkoholní záchytnou stanici. O muži ležícím na parkovišti v blízkosti humpoleckého autobusového nádraží v Okružní ulici informovala humpoleckou policii žena, která měla obavu o jeho život.

Cestování po Pelhřimově je pro řidiče stále komplikované

Pelhřimov – Řidiči projíždějící Pelhřimovem se musí připravit na to, že se na své cestě setkají se zákazem vjezdu. V některých lokalitách města totiž v současné době panují dopravní omezení nebo uzavírky.

Věci z šedesátek budou seniorům pomáhat s pamětí

Pelhřimov – Staré věci mohou pomoci a stát se důležitou podpůrnou vzpomínkou. V pelhřimovském domově pro seniory se totiž rozhodli využít předměty ze 60. let, a díky nim trénovat svým klientům paměť a připomenout atmosféru doby jejich mládí.

Lidé si o speciální zimní posyp mohou zažádat do konce října

Pelhřimov – Speciální posyp na zledovatělé chodníky bude i v letošním roce pro obyvatele Pelhřimova zdarma. Město tím chce prodloužit životnost zámkové dlažby a chodníků, která se totiž používáním běžné soli snižuje.

Středeční ráno se neobešlo bez dvou dopravních nehod

Pelhřimovsko – Během středečního rána zasahovali hasiči hned u dvou dopravních nehod na Pelhřimovsku. Jedna z událostí se navíc neobešla bez zranění. K první ohlášené dopravní nehodě došlo okolo středeční půl sedmé ráno na silnici mezi Pelhřimovem a Libkovou Vodou.

Z bruslení pro seniory se v Humpolci stala tradice

Humpolec /FOTOGALERIE/ – Na Humpoleckém zimním stadionu je už pěkně živo, a to ještě před hlavní sezonou. Jedním z lákadel je úterní bruslení seniorů, ze kterého se stala tradice.

Pelhřimovské piano z ulice se na zimu přestěhovalo

Pelhřimov – Piano, které na které si zájemci mohli v podloubí nedaleko Masarykova náměstí zahrát, dočasně změnilo svou adresu. Z ulice se na zimu přestěhovalo do Ateliéru.

Pacovské muzeum se na den uzavře

Pacov – Z provozně technických důvodů bude v pátek 13. října pro návštěvníky uzavřeno Městské muzeum Antonína Sovy v Pacově. O aktualitě veřejnost informovalo město Pacov včera na svých oficiálních facebookových stránkách.

Nalezenou peněženku nevrátil. Nyní mu hrozí vězení

Pelhřimov – Až dva roky pobytu za mřížemi hrozí dvaadvacetiletému muži, kterého policisté obvinili ze zatajení nálezu peněženky se šesti tisíci korunami a platební kartou. K incidentu došlo 8. září v Pelhřimově.

OBRAZEM: Na jubilejní Noci vědců tekl dusík proudem

Pelhřimov - Nahlédnout do tajů vědy měli v pátek návštěvníci Gymnázia a Obchodní akademie Pelhřimov. Se setměním zde totiž odstartoval jubilejní, již desátý ročník Noci vědců.

Zloděj ukradl okenní parapety i staré mince

Nová Cerekev – Policisté pátrají po pachateli, který se vloupal do domu v Nové Cerekvi, ze kterého si odnesl věci za téměř deset tisíc korun. K vloupání došlo v době od pátečního rána 6. října do sobotního dopoledne.

OBRAZEM: Víkend na Pelhřimovsku nabídl umění v mnoha podobách

Pelhřimovsko - Do letošního sedmého ročníku Dnů otevřených ateliérů se na Pelhřimovsku přihlásilo nejméně umělců a tvůrců z celé Vysočiny. Návštěvníci však nad atraktivností dostupných míst zoufat nemuseli. Během víkendu totiž mohli osobně navštívit ateliér, ve kterém vzniklo přání pro prezidenta České republiky nebo tetovací salon.

Zapečetěná kasička skrývala více než deset tisíc korun

Pelhřimov – Oblastní charita Pelhřimov už zná výsledky letního bazaru knih. Premiéra originální akce, kdy spolupracovala nezisková organizace s pelhřimovským knihkupectvím, přispěla na dobrou věc více než 10 tisíc korun.

Muž nalezený v zaparkovaném autě nadýchal více než 3 promile

Humpolec – K opilému muži, který se nacházel v zaparkovaném vozidle v jedné z obcí nedaleko Humpolce, vyjížděli ve čtvrtek 5. října kolem osmé hodiny večer strážníci.

OBRAZEM: Kašna v Nové Cerekvi se pomalu navrací do centra dění

Nová Cerekev – Do centra Nové Cerekve se pomalu navrací kompletně zrestaurovaná kašna. Její premiérové napuštění je naplánované ještě na letošní rok.

Týden knihoven završí v Humpolci křtem knihy

Humpolec – Týden knihoven je na Pelhřimovsku v plném proudu a sklízí úspěch. V Humpolci vyvrcholí příští pondělí, a to křtěním knihy Strašidla ze Zálesí.

OBRAZEM: Revitalizace stromů u Strachovských rybníků

Pelhřimov - Nadstandardní péče se dočkaly stromy u Strachovských rybníků. Z důvodu jejich špatného zdravotní stavu zaslaly Technické služby města Pelhřimova v letošním roce na odbor životního prostředí pelhřimovského městského úřadu žádost ke schválení zásahu do významného krajinného prvku.

Muži, kteří okradli obsluhu restaurace, stále unikají

Vysočina – Tři pachatelé, kteří v restauraci Melikana ukradli obsluze peněženku, zatím unikají spravedlnosti. Ke krádeži došlo minulý čtvrtek 28. září v době mezi 17.30 a 17.35 v restauraci Melikana, která je na dálničním odpočívadle na 84. kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Prahu.

Dopravu na pelhřimovském obchvatu ochromila nehoda a vylitá nafta

Pelhřimov – Dopravní nehoda kamionu, která se na obchvatu Pelhřimova stala krátce po úterní jedné hodině ráno, komplikovala dopravu ještě během dopoledne.

OBRAZEM: Mezi kulturní památky přibylo další místo Pelhřimovska

Lidmaňka – Okres Pelhřimov se může chlubit další kulturní památkou. Stal se jí Křížův mlýn s pilou v Lidmaňce s číslem popisným 28.

Kompletní oprava Husovy ulice byla lacinější, než se odhadovalo

Humpolec – Husova ulice, která byla od května do posledního prázdninového dne zcela uzavřena, slaví první měsíc od obnovení plného provozu. Kompletní opravy, které na ulici nedaleko centra Humpolce trvaly více něž čtvrt roku, stály nakonec méně peněz, něž se původně odhadovalo.

Dobročinný bazar knih sklidil velký ohlas

Pelhřimov – Premiéra letního dobročinného bazaru knih, kdy právě čtení pomáhalo domácímu hospicu v Pelhřimově, přitáhla nečekanou pozornost a zájem. Organizátoři napínavě čekají výsledky po odpečetění kasičky, do které mohou lidé přispět ještě naposledy během dnešního dne.

Letošní podzimní výlovy rybníků se již hlásí o slovo

Pelhřimovsko – S podzimem startují na většině míst Pelhřimovska i výlovy rybníků. Zatím co v Humpolci poprvé lovili ryby včera, v Pelhřimově místní rybáři rozhodí své sítě zítra, tedy 30. září.

Zloději kol daleko neujeli. Policisté je dopadli během půl hodiny

Humpolec – Trest odnětí svobody až na tři roky hrozí dvěma mužům z Karvinska, kteří v Humpolci odcizili v jednom z panelových domů v ulici Hálkova dvě jízdní kola. Dlouho se však ze svého lupu neradovali. Policisté je dopadli po třiceti minutách od nahlášení krádeže.

Osmička v Humpolci brzy ožije

Humpolec – Město Humpolec se za pár měsíců stane vyhledávaným místem milovníků výstav, kávy, knih, či architektury. Koncem dubna se na půli cesty mezi Prahou a Brnem totiž poprvé otevřou dveře nové zóny pro současné umění s názvem 8smička.

V Rynárci vymění veřejné hlášení za zprávy přímo do telefonu

Rynárec – Hlášení obecního rozhlasu se na některých místech Pelhřimovska pomalu stává minulostí. Tradiční poskytování nejaktuálnějších informací dostává modernější kabát i v Rynárci a místní obyvatelé již mohou pomalu začít využívat mobilního rozhlasu.

Alkoholem posilněný řidič usedl za volant

Pelhřimov - Za své nezodpovědné chování se může až na jeden rok dostat za mříže pětatřicetiletý řidič, který při silniční kontrole nadýchal více než dvě promile. K incidentu došlo ve středu 20. září, kdy kolem desáté hodiny večer zastavili policisté z obvodního oddělení v Pelhřimově osobní automobil a u řidiče provedli dechovou zkoušku.

Česká kniha rekordů se rozrostla o maxi křemenáče

Humpolec – Rekordní nalezená houba se díky svým maxi rozměrům dostala do České databanky rekordů, kam byla 18. září oficiálně zapsaná jako Největší křemenáč pravý.

Víkend patří kouzlům, pohádkám a turistice

Čejov, Pelhřimov – Přímo magický víkend je připraven pro malé i velké odvážlivce, kteří mají rádi turistiku. Již dnes se totiž mohou projít Nočním pohádkovým lesem v Čejově a v neděli je pro ně připravený Kouzelnický pochod v Pelhřimově.

Pelhřimovské Muzeum rekordů a kuriozit je v obležení psů

Pelhřimov – Muzeum Rekordů a kuriozit se pyšní další rekordní novinkou. Jeho expozice se totiž rozrostla o první Psí tarotové karty.

Zpracované humpolecké územní studie sklízejí úspěch

Humpolec – Nové územní studie veřejného prostranství a jejich využití pro rozvoj města dostaly v Humpolci zelenou. Humpolečtí tak mohou mít jasnější představu o budoucí podobě města. Zastupitelé Humpolce se ve čtvrtek na zasedání seznámili s výsledky studií, které efektivně upravují pět vybraných lokalit, a jednohlasně je přijali.

Trestných činů je v Humpolci letos méně

Humpolec – V Humpolci je větší bezpečno než v předešlém roce. Dokazují to údaje Krajského ředitelství Kraje Vysočina. Počet trestných činů se totiž podle nich v Humpolci meziročně snížil.

Lokality na sázení alejí v Pelhřimově budou vzácností

Pelhřimov – O výsadbu stromů pro své nově narozené potomky mají rodiče v Pelhřimově každoročně obrovský zájem. Na konci října se do sázení nových stromů pustí již šestnáctým rokem. Do budoucna by ale výsadba v okolí města mohla být pro organizátory oříšek.

Veřejné sbírky si lidé nově ověří na internetu

Vysočina – Narazit během roku na některou z probíhajících veřejných sbírek při cestování po Kraji Vysočina není žádný problém. Od roku 2013 do 30. srpna letošního roku jich totiž Krajský úřad Kraje Vysočina evidoval téměř osmdesát. Oficiální seznam všech sbírek navíc od pondělí zveřejnil na svých webových stránkách. Nejvíce se v kraji vybírá na postižené a nemocné či na opravu kulturních památek.

Slámování v Řečici má pauzu, v Ústrašíně ale slámová tradice začín

Ústrašín – Ústrašínští dnes možná zažijí premiéru oblíbeného slámování. Průběh letošního ročníku může ovlivnit pouze počasí.

Premiérové humpolecké Zpěvobraní představí tamní hudebníky

Humpolec – Do dvou týdnů nabitých hudebními čísly z domácí scény se ponoří od čtvrtka 14. září Humpolec. Startuje zde totiž historicky první ročník Zpěvobraní – To nejlepší z Humpolce. Celkem devět večerů se v Humpolci ponese ve znamení zpěvu a hudebních vystoupení. Akce přiblíží široké veřejnosti talenty z tamního města a jeho nejbližšího okolí.

Pachateli v krádeži zabránil pracovník bezpečnostní agentury

Humpolec – Pětapadesátiletý muž cizí státní příslušnosti si od humpoleckých policistů vyslechl podezření ze spáchání dvou trestných činů.

Obnova rybníka je v Lukavci opět aktuální téma

Lukavec – Svého slavnostního návratu by se mohl během několika následujících let dočkat rybník v Lukavci. K realizaci celého projektu dojde téměř po třiceti letech od prvních plánů na jeho obnovu.

OBRAZEM: Peloton veteránů brázdil Pelhřimovsko

Kámen – Potkat v sobotu 9. září na silnicích jednostopé veterány i další téměř historická vozítka nebyl na Pelhřimovsku žádný problém. Tamní silnice totiž brázdil šestý ročník orientační soutěže historických vozidel startujících v Soběslavi. Její účastníci se mimo jiné zastavili i na hradě Kámen.

Půlnoční drak o víkendu zčeřil vodu a pokořil rekord

Horní Cerekev – Sobotní odpoledne a hlavně noc odvládly v Horní Cerekvi závody dračích lodí na tamním Zámeckém rybníku. Půlnoční drak se navíc díky své výjimečnosti zapsal mezi rekordy.

Na zřícenině hradu vznikl domov pro sýkorky

Humpolec - Zřícenina hradu Orlík nad Humpolcem se v sobotu dopoledne proměnila v improvizovanou tvůrčí dílnu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT