VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KLÁRA ŠAFUSOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Zimní stadion praská ve švech

Pelhřimov - Protože venku mrazy nedokázaly vytvořit ledovou plochu na rybnících, děti i s rodiči a kamarády využívají led na zimním stadionu.

Tříkráloví koledníci se chystají

Pelhřimovsko – Na mnoha místech Pelhřimovska nyní koordinátoři Tříkrálových sbírek dolaďují poslední detaily. Koledníci se rozejdou do ulic začátkem nového roku.

Peníze investují do centra města

Humpolec – Ještě během ledna a února bude město Humpolec kalkulovat s rozpočtovým provizoriem. Samotný rozpočet schválí na prvním zasedání zastupitelstva v roce 2018, které je prozatím naplánované na 1. března.

Pečovatelek je málo. S jistým omezením ale Vánoce stihnou

Humpolec - Práce pečovatelek s pátečním odpolednem nekončí. Nezastaví se ani přes vánoční svátky

V hlavní roli byl med. A také včely

Pelhřimov - Během středečního odpoledne se mohli malí i velcí zvědavci zúčastnit tradičního medování.

Za pití alkoholu na veřejnosti budou v Cerekvi lítat pokuty

Horní Cerekev – Téměř tři týdny platí v Horní Cerekvi vyhláška zakazující požívání alkoholických nápojů na veřejném prostranství.

Pomocníci se pomalu rozrůstají

Pelhřimovsko – S nedostatkem dobrovolníků se potýká Oblastní charita Havlíčkův Brod.

Rodák ze mlýna založil léčebnu a vyhlásil boj dětské tuberkulóze

Kletečná – V Kletečné, nevelké vsi na Pelhřimovsku, jíž protéká Jankovský potok, se narodil František Hamza, jeden z významných českých lékařů, spisovatelů a humanistů. Byl zakladatelem Hamzovy odborné léčebny pro dospělé a děti, díky které zahájil revoluci v boji proti tuberkulóze.

Odjezd autobusu nebo tip na výlet prozradí turistům box

Humpolec – Na prosincovém zasedání Zastupitelstva města Humpolec bylo jednomyslně odsouhlasen návrh na podání žádosti o dotaci v rámci Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech, kterou poskytuje Ministerstvo pro místní rozvoj. Díky dotaci by si město pořídilo druhý digitální informační box.

Předvánoční shon zpomalí dvě zlaté neděle

Pelhřimov, Humpolec – Už tuto neděli 18. prosince se v Pelhřimově bude konat dvacátý ročník Zlaté neděle na radnici. V Humpolci naproti tomu připravili tuto akci letos poprvé.

Česko zpívá koledy přilákalo na Pelhřimovsku lidi z dvanácti míst

Pelhřimovsko – Ačkoli v loňském roce provázel akci Česko zpívá koledy nepříjemný déšť, obce a města tato zkušenost neodrazuje od další účasti. Ba právě naopak.

Na zloděje ukáže SMS, GPS i alarm

Kejžlice – Od listopadu už mají zloději v Kejžlici utrum. Vzhledem k minulým zkušenostem se obec rozhodla chránit svůj majetek. Obecní sklad je tak nyní elektronicky zabezpečený.

Na obce si posvítí nové pouliční lampy

Pelhřimovsko – Do konce roku v Plačkově u Humpolce vyroste celkem šestnáct nových lamp pouličního osvětlení. V Kletečné a Petrovicích prozatím čekají na vypracování projektové dokumentace.

Menší horko a lepší vzduch si užijí návštěvníci pelhřimovského divadla

Pelhřimov – Do konce letošního roku by měly být dokončeny montážní práce v Divadle Lubomíra Lipského v Pelhřimově, díky kterým se diváci v divadelním sále lépe nadechnou. V nejbližších dnech totiž bude zahájena instalace chladicího zařízení, které zajistí lepší cirkulaci vzduchu.

Původ a význam tradic byl odhalen

Humpolec - Včerejší večer se v humpoleckém muzeu nesl v duchu adventu a Vánoc. Přednášku s názvem Tradiční české Vánoce vedla Markéta Skořepová, etnografkaa historička pelhřimovského Muzea Vysočiny.

O cenu budou usilovat znovu

Humpolec – V soutěži, ve které podniky z celé České republiky usilovaly o to získat titul Firma roku, bo-jovala i společnost MHA z Humpolce. V přívalu různě orientovaných firem však neuspěla.

Ubytovna se možná dočká změn

Senožaty – Několik let prázdnou vojenskou ubytovnu v Senožatech by zastupitelé obce rádi proměnili na komunitní centrum pro seniory. Vše teď ale závisína rychlosti úřadů.

V Pacově vyroste nová školka

Pacov – Bourání a výstavba nové Mateřské školy Za Branou v Pacově. To se stane začátkem příštího roku. Děti ze školky se po dobu stavebních prací, přibližně na rok a půl, přestěhují do takzvané červené školy v Nádražní ulici.

Svíčky v kostele se rozhoří na památku zesnulých dětí

Pelhřimov – V neděli 11. prosince v 18 hodin bude na půdě kaple svatého Kříže neboli Kalvárie v Pelhřimově zahájen druhý ročník projektu Zapalme svíčku. Zavzpomínat a zapálit svíčku za vyhaslý mladý život chodí nejen rodiče, ale i lidé touto ztrátou nezasažení.

První sníh silničáři nezaspali

Pelhřimovsko – Nemálo řidičů se během včerejšího dne potýkalo s letošní první větší nadílkou sněhu. Technické služby ve městech však pracují naplno.

Pošta v Chyšce začíná ponovu

Pelhřimovsko – Od dnešního rána přivítá na poště ve Velké Chyšce zákazníky její nová podoba pošta Partner. To jsou pobočky České pošty provozované třetí stranou.

Virtuální univerzita třetího věku přilákala do školních lavic seniory

Humpolec – Středisko volného času v Humpolci zahájilo první ročník univerzity třetího věku. Na složení závěrečných testů v zimním semestru se chystá patnáct studentů.

Dárek může být hračka i povlečení

Pelhřimovsko – Děti z dětského domova v Humpolci myslí na svou budoucnost. Pod stromečkem si přejí najít i ryze praktické dárky. Důvodem je to, že v domově nyní žije více starších dětí.

Vlekaři vyhlížejí slíbený mráz

Pelhřimovsko – Mrazů, které meteorologické stanice hlásí na příští týden, chtějí využít ti provozovatelé sjezdovek, kteří mají k dispozici sněžná děla. Na Pelhřimovsku se to týká ski areálu Křemešník a vleku v Křešíně u Lukavce.

Na náměstí lákal svařák i kapela saxofonistů

Humpolec - V pátek 25. listopadu zněly humpoleckým Horním náměstím tóny kapely Swinging Chipses.

Advent s nádechem historie si užili na Orlíku

Humpolec - V sobotu přichystali správci zříceniny hradu Orlík v Humpolci pro milovníky adventu ale i historie pečení perníčků v hradní chlebové peci

Žulové kostky ve Školní ulici vystřídá tichý asfalt s gumou

Humpolec – Ačkoli měl být ve Školní ulici v Humpolci zachován duch historie v podobě žulových kostek, poslední zastupitelstvo města rozhodlo ve prospěch méně hlučnějšího asfaltu.

Kolektiv kronikářů v okrese mládne. Nové technologie ale příliš nevyužívají

Pelhřimovsko – Už příští středu 30. listopadu se v 15.30 hodin sejdou kronikáři z okresu Pelhřimov ve freskovém sále zámku pánů z Říčan v Muzeu Vysočiny Pelhřimov.

Jiřičtí nemají na stěnu proti hluku nárok. Boj ale nevzdají

Jiřice – Obyvatelé Jiřic, které leží nedaleko Humpolce a také v bezprostřední blízkosti dálnice D1, se protihlukové stěny zřejmě nedočkají. Podle posledních výsledků totiž hluk z dálnice není zdraví škodlivý.

Naplánovat celý rok se nedá. Města vychází akcím vstříc

Pelhřimovsko – Na mnoha místech Pelhřimovska v těchto dnech probíhá shromažďování dat a termínů akcí, kdy dojde ke zkrácení nebo nedodržení doby nočního klidu. K přihlášení své akce mají tak pořadatelé už jen několik málo dní.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT