VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JIŘÍ JÍRA

Jiří Jíra / Jihlavský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

OBRAZEM: Žákům už slouží cvičná kuchyňka

Pelhřimov - V úterý 25. září byly oficiálně a patřičně slavnostně otevřeny nové odborné učebny ve Vyšší odborné škole a Střední škole hotelové SČMSD Pelhřimov. Moderní nové učebny vznikaly zhruba dva roky.

Josef Dobiáš se vrací domů. Pelhřimov hostí slavnost

Pelhřimov – U příležitosti jubilea významného pelhřimovského rodáka profesora Josefa Dobiáše se ve čtvrtek 4. října uskuteční v pelhřimovském divadle Lubomíra Lipského slavnostní večer, během něhož se dojde na diskusi o Josefu Dobiášovi, na vernisáž výstavy Historik, klasický filolog a pelhřimovský rodák se vrací domů i na komentovanou prohlídku výstavy.

Zastupitelé se sejdou naposledy

Humpolec - Naposledy v současném volebním období se ve středu 26. září sejdou humpolečtí zastupitelé. Na programu je například aktualizace povodňového plánu nebo podpora projektu Sanace areálu bývalých Humpoleckých strojíren.

Fabienne zaměstnávala hasiče ještě během pondělí

Pelhřimovsko – Odstraňování následků vichřice Fabienne zaměstnalo i během pondělí hasiče na Pelhřimovsku. Zhruba mezi sedmou a dvacátou hodinou vyjížděli devětkrát, v šesti případech právě kvůli odstraňování na vozovku spadlých nebo pádem hrozících stromů.

Moštárna zůstane v provozu i v říjnu

Pelhřimov - Podzimní moštování ovoce, které zajišťují ve svém Domě zahrádkářů v pelhřimovské ulici Na Obci místní zahrádkáři, zažívá vrchol sezony.

Na rybník vyplují dračí lodě

Horní Cerekev – Na výjimečnou podívanou se opět připravuje Horní Cerekev. V sobotu 22. září se zde uskuteční další ročník závodů dračích lodí, který se v krátké historii stal unikátním nejen v regionu. Třetího ročníku závodů Půlnoční drak se zúčastní bezmála čtyřicet dvacetičlenných posádek.

Hasiči zajišťovali čapí hnízdo, pak odstranili nakloněný strom

Pelhřimovsko - Hned několik zásahů v přírodě nebo na pomoc přírodě i lidem absolvovali v úterý hasiči na Pelhřimovsku. Ve tři čtvrtě na devět ráno vyjížděli do Božejova, kde zajišťovali čapí hnízdo.

Opilého mladého řidiče vezli policisté rovnou na záchytku

Humpolec – Přes dvě promile alkoholu nadýchal řidič osobního auta Ford Fiesta, jehož kontrolovali policisté minulou sobotu v Humpolci.

OBRAZEM: Do kaple se vrátil zachráněný oltář

Pelhřimov – Práce na záchraně a obnově kaple svatého Kříže (Kalvárie) v Pelhřimově mají za sebou další významný mezník. Ve středu 19. září se do kaple vrátil zrestaurovaný původní oltář.

Přibyla nová značka

Pelhřimov - Přestože kruhová křižovatka u pelhřimovského kina slouží řidičům už téměř měsíc (otevírala se 21. srpna), dokončovací práce na této dopravní stavbě pokračovaly i ve středu 19. září.

Developeři odtajnili plány v Humpolci. Kaufland by mohl otevřít už za rok

Humpolec – Do Humpolce míří obchodní řetězec Kaufland i prodejny značkového zboží. S developery, kteří oba projekty připravují, už humpolecká radnice navázala kontakty. Do přípravy projektů už také vstoupila letos radou města zřízená komise pro architekturu a urbanismus.

Dálnici čeká zprovoznění dvou dokončených úseků

Vysočina – Rušno bude o víkendu na dálnice D1 hlavně kolem Humpolce. Méně příjemnou zprávou pro motoristy je, že kvůli pracím v modernizovaném úseku 11 mezi 89. a 86. kilometrem bude doprava od sobotního večera do neděle 16. září do 10 hodin dopoledne opakovaně krátkodobě omezována.

Policie pátrá po třináctileté dívce: nedorazila do školy, mohla jet autostopem

Humpolec – Po třináctileté Miroslavě Novotné, která ve středu 12. září ráno nedorazila do školy, vyhlásila Policie České republiky celostátní pátrání.

V Kauflandu vynesla sbírka 631 kilogramů potravin

Pelhřimov – První potravinová sbírka, kterou uspořádala Oblastní charita Pelhřimov v sobotu 8. září v pelhřimovském Kauflandu, byla úspěšná.

Bramboráři míří do Humpolce

Humpolec – Na Polní den o bramborách zvou bramboráři a pěstitelé do Humpolce.

Sotva skončily prázdniny, školní orchestr už vystupuje

Pelhřimov – Ani ne týden po skončení prázdnin čeká první vystoupení v novém školním roce školní orchestr Základní umělecké školy Pelhřimov.

Jezdci mají velké závody v Žirovnici

Žirovnice – Ani po srpnovém finále legendární humpolecké Zlaté podkovy jezdecká sezona na Pelhřimovsku neskončila, v sobotu 8. září se představí koně a jezdci v Žirovnici.

Dědictví si připomíná dvanáct turistických cílů

Pelhřimov – Dvanáct turistických cílů přímo v Pelhřimově se otevře veřejnosti v sobotu 8. září u příležitosti Dne evropského dědictví 2018.

Voda v přehradách a rybnících je chladná, ukázala kontrola. Nemá ani 20 stupňů

Vysočina – Přestože se koupání v přírodě s koncem léta už stává výsadou pro otužilce či odolnější jedince, hygienici si letošní sezonu prodloužili do září. Ve čtvrtek 6. září tak zveřejnili další aktuální výsledky kontrol koupacích přírodních lokalit na Vysočině.

Po sérii nehod zůstali dva zranění

Pelhřimovsko – Dva zraněné museli odvážet záchranáři po sérii dopravních nehod, k nimž došlo v úterý 4. září po patnácté hodině na komunikaci spojující Hodějovice a Červenou Řečici.

U Stromečku bilancují zdařilou prázdninovou sérii

Pelhřimov – Letošní prázdninové muzicírování v centru Pelhřimova pod značkou U Stromečku je minulostí. Závěrečný koncert skončil jen několik desítek minut před poslední srpnovou půlnocí, kapela Protéza (& blues), která tečku za sérií obstarala, zahrála poslední tóny v pátek 31. srpna pár minut po dvaadvacáté hodině.

Bouřka zaměstnala hasiče dvanáctkrát

Pelhřimov – Bouřka, které přešla přes Vysočinu, zanechala v noci na úterý 4. září největší následky na Pelhřimovsku, kde také nejvíc zaměstnala hasiče.

V Košeticích zamířily nejmenší děti do nové školky

Košetice – Nejen pro osmnáct prvňáčků měl slavnostní atmosféru začátek školního roku v Košeticích. Děti, které navštěvují mateřskou školu, ale také jejich rodiče se mohli těšit z nové přístavby mateřské školy, kde vznikla a v pondělí se poprvé otevřela nová třída pro 24 dětí.

U Obrataně bude jednodenní výluka

Obrataň – V úterý 4. září v době od 7.30 do 17.30 hodin nastane jednodenní plánovaná výluka na železniční trati 224, která spojuje Pelhřimovsko s jihočeským Táborem.

Program pro sídliště kvůli dešti Hodina H přesunula

Pelhřimov – Na sobotu 15. září musel být přesunut veletrh volného času Volný čas není nuda aneb Ať žije sídliště, který původně organizace Hodina H připravovala na poslední prázdninovou neděli.

Sedmapadesátiletá řidička nepřežila čelní střet s autem v protisměru

Rozkoš, Skála – Život sedmapadesátileté řidičky si vyžádala dopravní nehoda, k níž došlo v neděli 2. září krátce po devatenácté hodině na hlavním silničním tahu I/34 z Humpolce do Havlíčkova Brodu mezi Rozkoší a Skálou.

Vysočina se stává obilnicí země, zaznělo na dožínkách

Pelhřimov – O suchu a jeho dopadu na zemědělství i lesnictví se opakovaně hovořilo v sobotu 1. září během Pelhřimovských dožínek, které do centra Pelhřimova přilákaly stovky lidí.

Bílá stuha nepřišla náhodou, v Jiřicích jsou mladí aktivní

Jiřice – Aktivit mladých lidí v Jiřicích si letos všimla i hodnotící komise krajského kola soutěže Vesnice roku a ocenila obec bílou stuhou za činnost mládeže.

Do voleb zbývá necelých pět týdnů, práce komisí začíná

Humpolec – První zasedání členů okrskových volebních komisí pro říjnové volby do zastupitelstva města Humpolce svolala humpolecká radnice na čtvrtek 13. září.

Koupací plochy zůstaly nezměněné

Pelhřimov – Poslední kontrola koupacích ploch na Pelhřimovsku, jejíž výsledky zveřejnili hygienici ve čtvrtek 30. srpna, nepřinesla nic nového.

OBRAZEM: Leontýnky přivezly stříbro a titul I. vicemistryň Evropy

Pacov, Opatija – S historickým úspěchem se vrátily minulou neděli z mistrovství Evropy v mažoretkovém sportu z chorvatské Opatije pacovské Leontýnky.

Rodiče budou znovu sázet stromky pro své potomky

Pelhřimov – Také letos přibude v Pelhřimově nové stromořadí. U příležitosti oslav Dne dřeva a stromů se bude sázet v pondělí 22. října od 15 hodin.

Odstávka pelhřimovského bazénu bude trvat dva týdny

Pelhřimov – Po dva týdny zůstane na prahu nového školního roku uzavřený pelhřimovský plavecký bazén kvůli každoroční předsezonní odstávce.

V Jiřicích se sešlo 118 rodáků, nejstaršímu bylo už 86 let

Jiřice – Na dvanáctém setkání rodáků se o poslední srpnové sobotě sešlo v Jiřicích 118 žen a mužů starších padesáti let. Program začínal v sále jiřického obecního úřadu ve 14 hodin, pro zájemce bylo navíc připraveno půlhodinové povídání v kostele svatého Jakuba o historii tohoto kostela a sousední fary.

Nehoda traktoru a motocyklu si vyžádala dvě zranění

Strměchy – Dvě zranění si vyžádala nedělní dopravní nehoda, k níž došlo odpoledne krátce před čtrnáctou hodinou u Strměch.

Festival nabídne workshopy i hudbu

Pelhřimov – Také v letošním roce se v Pelhřimově uskuteční Festival duševního zdraví, jeho pořadatelé ho připravili hned na první den nového školního roku, na pondělí 3. září.

Muzeum připravilo vycházku z Kaliště na prosečskou tvrz

Kaliště – Cestou Gustava Mahlera na prosečskou tvrz se vydají účastníci sobotní letní muzejní vycházky, kterou připravilo Muzeum Dr. Aleše Hrdličky Humpolec.

Zimní stadion už zve na bruslení

Pelhřimov – Na první veřejné bruslení v nové sezoně se na pelhřimovský zimní stadion půjde ve čtvrtek 16. srpna v 18.15 hodin. V pátek 10. srpna o tom informoval za Technické služby města Pelhřimova Jaroslav Záběhlík.

Voda se podle očekávání zhoršila, platí čtyři zákazy koupání

Vysočina – Odhady, že se vlivem tropického počasí v prvním srpnovém týdnu zhorší kvalita vody v rybnících a přehradách, se naplnily. Po poslední analýze vzorků vod hygienici na Vysočině vyhlásili další zákazy koupání a přibylo i míst, kde není voda ke koupání vhodná nebo není koupání vhodné pro citlivé jedince.

Letní Platforma začíná v auditoriu

Humpolec – Ve čtvrtek 9. srpna začíná třídenní festival Letní Platforma Humpolec, který letos v atypickém formátu nabídne 15 koncertů, tři divadelní představení pro děti, ale také otevřené výtvarné dílny a projekce krátkých filmů.

Každý druhý výjezd hasičů byl v pondělí kvůli hmyzu

Pelhřimovsko – Hlavně vosy a sršni zaměstnávali v pondělí 6. srpna hasiče na Pelhřimovsku.

Těchobuz, kde žije osmdesát lidí, otevírá početné památky

Těchobuz – Na Den otevřených památek zve obec Těchobuz, která uvedenou akci připravila u příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky. Program se uskuteční v sobotu 11. srpna od 13 hodin. „Na programu slavnostního dne budou proslovy hostů, vystoupení cimbálové muziky Primáš a hlavně prohlídka kulturních památek v obci,“ připomněl v pozvánce starosta Těchobuze Pavel Hájek.

Žně skončí do konce týdne, úroda bude lepší než loni

Vysočina – Konec letošních žní je na dohled. Pokud se nestane nic neočekávaného a mimořádného, do konce tohoto týdne bude na Vysočině obilí sklizeno ze všech více než 131 tisíce ploch, na nichž letos zemědělci obilí pěstovali.

Práce na záchraně pacovské synagogy pokročily

Pacov – Záchrana pacovské synagogy je zase o něco blíž. Do konce letošního roku by mělo dojít k nejzásadnějšímu kroku.

Šestnáct plavidel přilákalo k Želivce stovky lidí

Želiv – Šestnáct „soutěžních“ plavidel bylo v centru pozornosti u příležitosti sobotní neckyády na Želivce v Želivě.

Hrad žil o víkendu i dlouho do večera

Kámen – První srpnový víkend patřil na hradě Kámen již tradičnímu Kámenskému hradohraní. Akce určená především pro rodiče s dětmi se nesla v duchu 19. století.

Ještě téměř týden vlaky kvůli výluce do Humpolce nejedou

Humpolec – Až do pátku 10. srpna potrvá výluka na regionální železniční trati 237 z Havlíčkova Brodu do Humpolce. Důvodem je údržba a oprava kolejí na trati a udržení technického stavu trati.

Čtyřhektarový pozemek se vrátil Červené Řečici. Soud skončil

Červená Řečice – Spor o čtyřhektarový pozemek na okraji Červené Řečice, o nějž se roky soudilo město s Arcibiskupstvím pražským, definitivně skončil ve čtvrtek 12. července. Byl to právě druhý červencový čtvrtek, kdy na červenořečickou radnici dorazil dopis, že byl pozemek v katastru nemovitostí napsán na město. Přesněji znovu zapsán, neboť tam před započetím soudního sporu roky uveden byl. „Měla jsem z té zprávy opravdu radost,“ dělila se o dojmy starostka Červené Řečice Zdeňka Bečková.

Když se lidé cítí v hospodě příjemně, tak se tam budou vracet

Pelhřimov /ROZHOVOR/ – Lidi do hospod a restaurací nevrátí popelníky, říká Ladislav Teisler, spolumajitel společnosti Adélka, která je vlastníkem minipivovaru v centru Pelhřimova, jehož celý název zní Restaurace a pivovar Na čtyrce.

Most přes říčku Bělou opět po čtyřech měsících spojuje město

Pelhřimov – V minulém týdnu skončila po bezmála čtyřech měsících jedna z komplikací při cestování Pelhřimovem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT