VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JIŘÍ JÍRA

Jiří Jíra / Jihlavský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Hlasování při volbách v Bořetíně neplatí!

Bořetín – Voliči v Bořetíně budou muset znovu k volbám, aby vybrali zastupitelstvo obce. Soud totiž vyhověl návrhu pětatřiceti obyvatel obce na neplatnost hlasování a prohlásil je skutečně za neplatné.

Volby v Bořetíně jsou neplatné

Bořetín, České Budějovice – Hlasování do zastupitelstva obce Bořetín ve volbách konaných ve dnech 5. a 6. října je neplatné. Takový je verdikt Krajského soudu v Českých Budějovicích, který se podnětem 35 obyvatel obce na neplatnost voleb v Bořetíně zabýval.

Zelené srdce bilancovalo práci za další vydařený rok

Mladé Bříště – Celou řadu užitečných počinů má také letos za sebou občanské sdružení Zelené srdce, které působí nejen v Mladých Bříštích u Humpolce, kde má své sídlo. V neděli 11. listopadu si to spolek připomněl u příležitosti benefičního koncertu skupiny Listověj v sále humpoleckého Muzea Dr. Aleše Hrdličky.

Muž nahlásil, že před nehodou pil. Na záchytku ale cestoval později

Humpolec, Pelhřimov – Na záchytce skončil muž, který se nejprve přihlásil policistům v Humpolci, kde oznámil dopravní nehodu, před níž pil alkohol. Následně muž skončil v pelhřimovské nemocnici, odkud byl po ošetření a vyšetření propuštěn.

Ve třech supermarketech se vybralo 1 296 kilogramů darů

Pelhřimov, Kamenice nad Lipou – Sobotní Národní potravinová sbírka na Pelhřimovsku byla zase úspěšnější.

Od neděle bude ze svatého Jakuba znovu svatý Martin

Rovná – Zrestaurované dva zvony se sice při nedělní mši svaté v kostele svatého Martina v Rovné nerozeznějí, přesto bude tradiční bohoslužba na svátek patrona kostela výjimečná.

Pelhřimovská rada se sešla poprvé

Pelhřimov – Poprvé po ustavujícím zasedání nově zvoleného zastupitelstva se ve středu 7. listopadu sešla rada města Pelhřimova.

Mig startuje týden koncertů

Pelhřimov – Koncertem kapely Mig 21 v kulturním domě Máj, který je součástí letošní „Hurá“ tour, začíná v pátek 9. listopadu bohatý hudební program připravený na nadcházející dny v Pelhřimově.

Mladí a neklidní z ateliéru designu míří do Pelhřimova

Pelhřimov, Helenín – Až do první poloviny ledna příštího roku potrvá výstava, kterou v těchto dnech připravuje Muzeum Vysočiny Pelhřimov.

Koalice s těsnou většinou napoprvé jednotu uhájila

Pelhřimov – Novým starostou Pelhřimova se stal v souladu s povolebními dohodami Ladislav Med (ODS). Rozhodli o tom nově zvolení zastupitelé na pondělním ustavujícím zasedání.

V sobotu se koná šestá Národní potravinová sbírka

Vysočina – Markéta Š. sama vychovává osmiletého a osmnáctiměsíčního syna a má tak napjatý rozpočet, že jí po zaplacení nákladů nezbývá na pravidelný nákup potravin, jako jsou například vajíčka, maso, olej, pečivo na školní svačiny staršího syna nebo ovoce. Podobně je na tom i Denisa P, která jako samoživitelka na rodičovské dovolené vychovává dvouletého Jakuba.

Jabloně, hrušně, švestky. U Mladých Bříšť přibyla alej patnácti stromů

Mladé Bříště – Patnáct nových ovocných stromů vysázeli v sobotu 3. listopadu dobrovolníci u Mladých Bříšť na Pelhřimovsku. „Jde nejen o příspěvek k oslavám sto let republiky, ale především rozmanitosti krajiny,“ řekl k sázení Pavel Koubek, který se spolkem Zelené srdce výsadbu připravil.

Nové autobusové nádraží se přesunulo

Humpolec – Na nové autobusová nádraží si budou muset od pondělí začít zvykat cestující, kteří tuto formu hromadné dopravy využívají v Humpolci.

Rybáři lákali na plno dobrot

Humpolec – Za velkého zájmu veřejnosti se na humpolecké rybárně konaly Rybí hody, které v pátek 2. listopadu po tříleté odmlce uspořádal rybářský spolek v Humpolci.

Dvě města mají nové starosty

Pelhřimovsko – V sedmi z devíti měst, která se nacházejí na Pelhřimovsku, už mají nového starostu. V pěti případech by se dalo říct staronového, neboť čtyři muži a jedna žena zůstali na stejných místech, na nichž působili v předešlém volebním období. Nového starostu má Kamenice nad Lipou a Humpolec.

Do kostelů zamíří nastrojení myslivci

Pelhřimov, Vyklantice – Hned na dvou místech Pelhřimovska se v neděli 4. listopadu uskuteční tradiční svatohubertské bohoslužby.

Letos nejlépe naložil favorit

Vřesník – Nejlépe letos okurky naložili Urbánkovi z Humpolce. Vyplývá to výsledků dvanáctého ročníku soutěžní sousedské degustační přehlídky Vřesnická nakládačka 2018, která se uskutečnila o poslední říjnové sobotě ve Vřesníku.

Přelomový výsledek voleb vyhrotil atmosféru ve městě

Horní Cerekev – Poněkud vyhrocená atmosféra panuje po letošních komunálních volbách v Horní Cerekvi, kde získalo o prvním říjnovém víkendu největší podporu ze strany voličů sdružení nezávislých kandidátů Společně 2018.

Agresor téměř tři roky týral svoji družku

Pelhřimov – Až osm let za mřížemi hrozí devětatřicetiletému muži, který téměř tři roky týral svoji o pět let starší družku. Případem se zabývají kriminalisté z oddělení obecné kriminality v Pelhřimově.

Nově zvolení zastupitelé už znají termíny zasedání

Pelhřimovsko – V celé řadě měst a obcí okresu už mají jasno, kdy se na svém ustavujícím jednání sejdou nově zvolení zastupitelé.

Při stěhování nádraží pomohou za týden informátoři

Humpolec – Autobusové nádraží v Humpolci se může stěhovat na novou adresu, to stávající do týdne uzavře svoji přes čtyři desetiletí trvající éru.

OBRAZEM: Svatohubertská troubená mše znovu ovládla Kamenici

Kamenice nad Lipou – Tradiční slavností, která má za cíl propagaci myslivosti, žila v sobotu 20. října Kamenice nad Lipou.

Pelhřimov se vše dozvěděl 29. října

Pelhřimov – Do Pelhřimova dorazila zpráva o vyhlášení samostatného československého státu, k němuž došlo v Praze 28. října 1918, s jednodenním zpožděním, tedy 29. října 1918.

Liga v mariáši pokračuje, pak se ještě vrátí před svátky

Hořepník – Po dvou turnajích, díky nimž zavítala Jihočeská liga (JČL) mariáše před týdnem na Pelhřimovsko, pokračuje soutěž dalšími turnaji a jeden z nich se podruhé v krátkém čase bude hrát v Hořepníku.

Stěhuje se nádraží, cestující čeká změna

Humpolec – Nové autobusové nádraží v Humpolci se dočká slavnostního otevření ještě v říjnu.

Komora ocení vynikajícího lékaře

Pelhřimov – Už potřetí ocení titulem Vynikající lékař respektovanou osobnost v oboru, která působí na Pelhřimovsku, okresní sdružení České lékařské komory (ČLK) Pelhřimov.

Bezpečné přecházení nikdo neřeší

Pelhřimov - Už třetí týden je na křižovatce ulic Solní a Školní v centru Pelhřimova staveniště, kvůli němuž přestal chodcům sloužit jeden z nejfrekventovanějších přechodů ve městě, ale se zajištěním náhradního bezpečného přechodu pro chodce si zatím nikdo na radnici nelámal hlavu.

Položí věnec k pomníku

Jiřice – Sto let samostatného Československa si v Jiřicích připomenou v neděli 28. října položením věnce k památníku obětem I. světové války.

Ceny přišly za trampský dort i panenku na pivě

Vlašim, Pelhřimov – S cennými úspěchy se vracely studentky pelhřimovské hotelové školy z gastronomické soutěžní přehlídky O pohár blanických rytířů 2018, která se konala v první polovině října ve středočeské Vlašimi.

Čestnými občany se stávali politici i ti, kteří pomáhali bez publicity

Vysočina – Za sto let Československa bylo čestné občanství ve městech na Vysočině uděleno desítkám osobností. Najdeme mezi nimi známá jména, hrdiny z bojů za vlasti, ale i jména lidí, kteří pomáhali bez publicity v těžkých časech druhým.

Mariášnická liga dvakrát, v Pelhřimově a v Hořepníku

Pelhřimov, Hořepník – Hned na dvě místa na Pelhřimovsku zavítá o třetím říjnovém víkendu Jihočeská liga mariáše. V sobotu se v pořadí osmý turnaj v křížovém mariáši uskuteční v Pelhřimově, o den později sedmnáctý turnaj v licitovaném mariáši v Hořepníku.

Archeologové našli zlomky keramických nádob a reliéfních kamnových kachlů

Pelhřimov – Po dva týdny zkoumali lokalitu, kde se v centru Pelhřimova napojují ulice Školní a Solní, archeologové, kteří zde na několik dní odkryli základy středověkých hradeb.

Bernard zvedne ceny piva na konci října, někde už zdražili

Humpolec – Sudové pivo v průměru o 70 haléřů a lahvové o korunu zdražuje od 29. října humpolecký Rodinný pivovar Bernard. Uvedené zvýšení cen se týká ve všech případech půllitru piva.

Do galerie zve Kožené svítání

Pelhřimov – Na výstavu výtvorů z ne úplně obvyklého materiálu zve v těchto dnech pelhřimovská Galerie M, která se nachází přímo na Masarykově náměstí.

Dvě desítky studentů uspěly v barmanském kurzu

Pelhřimov – Dvě desítky studentů pelhřimovské hotelové školy absolvovaly barmanský kurz, který po kratší odmlce škola v minulých dnech opět uspořádala.

Padělky cigaret skončily u celníků

Pelhřimov – Na Celním úřadu pro Kraj Vysočina skončily padělané cigarety, které byly zabrány občanu Slovenské republiky a o nichž, neboť nebyly označeny tabákovými nálepkami, následně rozhodoval pelhřimovský okresní soud.

Pelhřimov má koalici vítězů s těsnou většinou, do opozice míří ČSSD

Pelhřimov – Čtyřkoalice s těsnou většinou se ujme vlády v Pelhřimově po letošních komunálních volbách. Složení nového vedení města se z poloviny obmění, na spolupráci se dohodly ODS, TOP 09, KDU-ČSL a sdružení Nezávislí pro občany (NPO).

Motorkář ujížděl policistům, honička ale rychle skončila

Žirovnice – Krátké trvání měla honička mezi čtyřiatřicetiletým motorkářem a policejní hlídkou, která začala v sobotu 13. října kolem půl čtvrté odpoledne v ulicích Žirovnice.

V Humpolci se domluvili na ještě jednom jednání

Humpolec – Jednání o povolebním uspořádání v Humpolci zůstává otevřené, schůzka klíčových aktérů, která se konala v pátek 12. října, definitivní řešení nepřinesla.

K oslavám zahrají dva orchestry

Humpolec – Koncert Filharmonie Gustava Mahlera Jihlava a Dechového orchestru ZUŠ Gustava Mahlera v Humpolci, který se koná v rámci oslav 100. výročí vzniku republiky, se v pondělí 15. října uskuteční v divadelním sále humpoleckého kina.

Ligoví střelci převzali ceny

Košetice – Zakončení letošní pistolové ligy spojené s vyhlášením celkových výsledků s předání cen se v sobotu uskutečnilo na střelnici v Košeticích, kde se letošní pětikolová liga odehrávala.

Aktivní senioři pronikají i do světa rekordů

Pelhřimov – Pozoruhodné aktivní seniory obdarovalo u příležitosti letošního slavnostního vyhlášení ceny Senior roku také pelhřimovské Muzeum rekordů, jehož provozovatelem je rekordmanská agentura Dobrý den.

Muzejní vycházka povede Humpolcem za Masarykem

Humpolec – Za Tomášem Garriguem Masarykem povede podzimní muzejní vycházka, kterou na sobotní odpoledne nachystalo Muzeum Dr. Aleše Hrdličky v Humpolci.

Klášter láká na podzimní recitál

Želiv – Po skončení letošního Želivského kulturního léta pokračuje cyklus koncert v želivském klášteře i v další části roku.

Řidiče čeká přísnější trest

Počátky – Nový a přísnější trest čeká devětačtyřicetiletého řidiče osobního automobilu Ford, jehož policisté kontrolovali ve středu 10. října odpoledne na Tyršově ulici v Počátkách.

Z příkopu jel na záchytku

Moraveč – Na záchytku putoval dvaašedesátiletý muž, jehož našli ve středu 10. října kolem jedné hodiny odpoledne policisté v příkopu u silnice za obcí Moraveč.

V Humpolci se rodí nová trojkoalice

Humpolec, Pelhřimov – Na středu svolané jednání o povolebním uspořádání v Humpolci, které iniciovala vítězná ODS, ještě o definitivní podobě budoucí koalice nerozhodla, ale mnohé napověděla.

Zachránci pacovské synagogy pokřtí knihu

Pacov – Dva zajímavé počiny připravil ještě na říjen spolek Tikkun, který usiluje o záchranu pacovské synagogy.

Ve třech největších obcích je situace hodně rozdílná

Želiv, Jiřice, Obrataň – Naprosto rozdílná povolební situace vznikla letos ve třech největších obcích okresu Pelhřimov. Nejpřehledněji vypadá volební výsledek v Jiřicích. Hodně napovídá i většinové vítězství volebního favorita v Želivě. Spoustu novinek a otazníků přinesly naopak volby v Obratani.

V Rychnově opět nemusí vítěz voleb získat radnici

Pelhřimovsko – V Nové Cerekvi bylo o povolebním uspořádání jasno už před volbami, neboť tam kandidovalo a následně bylo zvoleno jediné volební sdružení nezávislých kandidátů v čele s lídrem dosavadním starostou Zdeňkem Rajdlíkem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT