VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAROMÍR KULHÁNEK

Jaromír Kulhánek / Havlíčkobrodský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

S výstavbou průmyslové zóny pomůže radnici v Moravských Budějovicích stát

Vysočina – Jihlava, Humpolec, Bystřice nad Pernštejnem, Kamenice nad Lipou či Ždírec nad Doubravou a Chotěboř patří k městům Vysočiny, která neměla zásadní problémy s obsazováním a využíváním svých průmyslových zón.

Na posílení vodovodů je pořád dost peněz

Vysočina - Z 300 milionů korun, které ministerstvo životního prostředí (MŽP) loni vyčlenilo na posílení zdrojů pitné vody v obcích, je zatím vyčerpáno zhruba 90 milionů. Novinářům to řekl ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) při návštěvě Lučice na Havlíčkobrodsku. Výzva je v tomto programu otevřena do 30. června, počet žádostí se podle ministra zvyšuje.

Policisté objasnili více případů

Havlíčkův Brod, Pelhřimov – Policie v těchto dnech vyslala směrem k veřejnosti celkem dobrou zprávu.

AKTUALIZUJEME

V Golčově Jeníkově při železniční nehodě zemřel muž

Golčův Jeníkov - Uvolněné vagóny srazily ve středu v 9.34 hodin v Golčově Jeníkově dva muže. Jeden z nich závazným zraněním podlehl.

AKTUALIZOVÁNO

Lipnické oběti druhé světové války připomíná nový pomník

Lipnice nad Sázavou – Na starém hřbitově v Lipnici nad Sázavou byl v úterý slavnostně odhalen, a to u příležitosti oslav 70. výročí zahájení Pražského povstání a ukončení druhé světové války v Evropě, pomník lipnických obětí nacistické okupace.

Nemocnice spolupracuje se špičkovou vídeňskou klinikou

Havlíčkův Brod – V oblasti ošetřovatelského procesu navázala Nemocnice Havlíčkův Brod spolupráci s vyhlášenou klinikou Orthopadisches Spital Speising Wien Austria.

V masokombinátu budou pracovat vězeňkyně ze Světlé

Vysočina – Od poloviny května začnou ve společnosti Kostelecké uzeniny pracovat i odsouzené ženy z věznice ve Světlé nad Sázavou.

Meteorologa vystřídají až v sobotu

Havlíčkobrodsko - V práci prožije celé vánoční svátky meteorolog Josef Šlezinger.

AKTUALIZOVÁNO

Pod silničním mostem ve Vilémově zahynuli čtyři dělníci

Vilémov - V sutinách silničního mostu, který se ve čtvrtek odpoledne zřítil ve Vilémově, zahynuli čtyři dělníci. Další dva jsou v péči lékařů. Záchranářské práce, které prováděly desítky hasičů, mezi nimi i kynologové se speciálně vycvičenými psy, trvaly několik hodin a skončily až v časných pátečních ranních hodinách.

Na koleji číslo 57 narážela kolejová vozidla do figurín lidí a automobilů

Havlíčkův Brod –  Na páteční dopoledne, které prožily u koleje číslo 57 havlíčkobrodského vlakového nádraží, budou stovky středoškoláků z celého havlíčkobrodského regionu  dlouho vzpomínat.

Při střetu vlaku s osobním autem zemřel člověk

Chotěboř - V pondělí krátce po půl deváté se v Chotěboři střetl osobní vlak jedoucí z Havlíčkova Brodu do Pardubic s osobním automobilem. K nehodě došlo na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor. Při  střetu byl usmrcen řidič vozu, dítě, které vezl, bylo zraněno. 

AKTUALIZOVÁNO

Bačiak: Dám peníze klášteru

Vysočina – Miloslav Bačiak, bývalý poslanec hnutí ANO z Havlíčkova Brodu, chce všechny peníze, které získal za své krátkodobé působení ve Sněmovně, věnovat  klášteru v Želivě na Pelhřimovsku.

Špatné počasí neexistuje

Vilémov – Ve Vilémově funguje unikátní vzdělávací zařízení – lesní mateřská škola. Dětské lesní centrum Dvoreček je první a zatím jediná lesní mateřská škola na Havlíčkobrodsku. Funguje od roku 2010 a provozuje ji občanské sdružení Rodinné centrum Vilémov.Jeho posláním je posílení role rodiny a rodičovské výchovy ve společnosti a výchova k zodpovědnému přístupu k přírodě a krajině, ve které žijeme.

AKTUALIZOVÁNO

Zimní olympijské hry dětí a mládeže byly zahájeny

Havlíčkův Brod – Úderem čtrnácté hodiny byly v neděli v havlíčkobrodské Kotlině slavnostním ceremoniálem zahájeny Hry VI. zimní olympiády dětí a mládeže. Kraj Vysočina je na sportovištích Jihlavska, Havlíčkobrodska a Žďárska pořádá až do 24. ledna.

Dýně doslova na každém kroku. Takový je Dýňový svět

Nová Ves u Leštiny – Chcete-li vidět skutečné a nefalšované království dýní, pak na nic nečekejte a vypravte se do Nové Vsi u Leštiny na statek manželů Pipkových. Vstoupíte, a kam se podíváte, tam všude uvidíte dýně.

OBRAZEM: Zachráněná zvířata v Pavlově

O celou řadu mláďat, až již savců nebo ptáků, teď pečují ochránci přírody v Pavlově u Ledče nad Sázavou.

Richard Hašek: My máme alespoň hlavu!

Dolní Město - Monumentální osmnáctitunová socha HLAVA XXII havlíčkobrodského sochaře Radomíra Dvořáka je další dominantou líbezného kraje pod hradem Lipnicí.

Vlakem z Havlíčkova Brodu do Humpolce od března levněji

Havlíčkův Brod: České dráhy se snaží podpořit zájem cestujících o vlaky na málo vytížených regionálních tratích.

Brod: Výstavba obchvatu se vrací na ministerskou úroveň

Havlíčkův Brod: Dopravní situace ve městě a příprava výstavby jihovýchodního obchvatu.

Heger: Redukce nemocničních oborů v kraji drastická nebude

Havlíčkův Brod – Kritická situace z jara roku 2011, kdy ve státních a krajských nemocnicích probíhaly masivní protestní akce Lékařského odborového klubu „Děkujeme, odcházíme", se již v budoucnu opakovat nebude.

Vysočina má co nabídnout. Čistý vzduch a památky nestačí

Vysočina – Laici i odborníci se shodují, že rezervy jsou ještě v ubytování, službách i programech.

Jednatele společnosti, vlastněné městem, zatkla policie

Chotěboř – Jozefa Piklu, jednatele obchodní společnosti Tepelné a realitní služby Chotěboř (TEREAL), zadržela ve středu 3. října policie.

Nový školní rok začne také v ženské věznici ve Světlé

Světlá nad Sázavou - Do tříletého učebního oboru kuchař – číšník se přihlásilo šestnáct žen ve výkonu trestu.

Střet s rychlíkem žena nepřežila

Přibyslav - Do kolejiště přibyslavského nádraží, a to přímo před přijíždějící rychlík, vstoupila včera krátce před osmou hodinou třiačtyřicetiletá žena.

Malované chaloupky? To je chalupářská revoluce

Sobíňov – Lépe jednou vidět než stokrát slyšet. V případě malovaných chaloupek v Sobíňově na Havlíčkobrodsku platí tato okřídlená věta stoprocentně.

Mariánský sloup se už brzy zbaví ošklivé zelené plachty

Havlíčkův Brod – Zahalený Mariánský sloup na Havlíčkově náměstí v Havlíčkově Brodě vadí nejen některým místním lidem, ale také řadě turistů, kteří město během  dovolených navštěvují.  

Černý víkend: Na silnicích zemřeli tři lidé

Vysočina – Na Jihlavsku narazila v pátek večer plně obsazená škodovka do nákladní tatry, na Havlíčkobrodsku se o den později zabil motocyklista.

V Sázavě plavalo bezvládné mužské tělo

Havlíčkův Brod –  Až nařízená soudní pitva určí přesnou příčinu úmrtí muže, jehož bezvládné tělo bylo objeveno v úterý dopoledne v řece Sázavě nedaleko ulice Sv. Jána v Havlíčkově Brodě.

Zemědělci z Malčína se pyšní titulem Mléčná farma 2012

Malčín – Přišli, viděli a zvítězili. I tak se dá s lehkou nadsázkou popsat nedávné a premiérové účinkování producentů mléka z Malčínské akciové společnosti v letošním ročníku prestižní celostátní soutěže Mléčná farma 2012.

Automatické stáčecí linky z Chotěboře znají i odběratelé z Peru či Kajmanských o

Chotěboř – Jasné proexportní zaměření. Právě to charakterizuje, a to již více než dvacet let, akciovou společnost NATE – nápojová technika Chotěboř, největšího výrobce automatických stáčecích linek pro nápojový průmysl v České republice a také na Slovensku.

Hazard: mladíci skákali po hlavě z lávky do Sázavy

Havlíčkův Brod – Přecházení frekventované železniční tratě u havlíčkobrodského úřadu práce je poměrně často vyhledávanou adrenalinovou zábavou mnoha obyvatel města.

Lidem v Brodě vadí, že rybník Cihlář páchne a je zarostlý

Havlíčkův Brod – Ke smrduté stoce či lužnímu záplavovému lesu přirovnal Jaroslav Dundáček vodními rostlinami hojně zarostlý rybník Cihlář v Havlíčkově Brodě.

Havlíčkobrodský Ostrov se dočká řady změn a novinek

Havlíčkův Brod – Dramaturgie a investice v nejbližších měsících a letech. To jsou dvě stěžejní témata, kterými se právě v těchto dnech zabývá podnikatel Miroslav Jinek, nový vlastník velkého sálu havlíčkobrodského kulturního domu Ostrov.

Havlíčkův Brod už figuruje na golfové mapě republiky

Havlíčkův Brod – Škálu volnočasových aktivit, které mají lidé v Havlíčkově Brodě v současné době k dispozici, rozšířil nedávno golfový klub a jeho driving range, jinými slovy cvičné odpaliště.

Na Brodsko opět míří filmaři

Havlíčkobrodsko – Televizním a filmových štábům se na Havlíčkobrodsku evidentně líbí. V průběhu května rozbalí své filmařské nádobíčko hned na dvou místech okresu.

Lipnice: letos ve znamení rodu Ronovců

Lipnice nad Sázavou – Nadcházející turistickou sezonu, kterou státní hrad v Lipnici nad Sázavou zahájí už v tuto sobotu, hodlá tamní kastelán  a s ním samozřejmě i telčský Národní památkový ústav, věnovat známému českému šlechtickému rodu Ronovců.

Lidé podepisují ortely své finanční smrti

Havlíčkobrodsko -Podvodné firmy uplatňují na klienty řadu nástrah. Z nemajetných lidí tahají peníze.

Parašutistu zaskočil poryv větru, zemřel

Počátky (AKTUALIZOVÁNO) - Cvičný hromadný seskok zhruba deseti parašutistů z Jihlavy na letišti v Počátkách u Chotěboře skončil tragédií.

Cena Ď a výročí narození Jaroslava Haška

Lipnice nad Sázavou (FOTOGALERIE) - Milan Dušák převzal v sobotu odpoledne v Lipnici nad Sázavou Cenu Ď.

Soud přiznal ženě odškodnění za pád na zmrzlém chodníku

Havlíčkův Brod – Okresní soud v Havlíčkově Brodě včera rozhodl, že město Havlíčkův Brod musí odškodnit Jaroslavu Bártů, která počátkem února loňského roku utrpěla po pádu na chodníku přímo před radnicí tříštivou zlomeninu zápěstí levé ruky, částkou 14 500 korun.

Účetní vzala z výplat miliony, nyní může dostat i osm roků

Kožlí – Až osmileté vězení hrozí třiašedesátileté ženě z Havlíčkobrodska za zpronevěru.

Myslivecké slavnosti Vysočiny míří o víkendu do Chotěboře

Chotěboř – Členové a příznivci Hubertova cechu zamíří už tuto neděli do Chotěboře na Havlíčkobrodsku. Právě tam se totiž uskuteční v pořadí deváté Myslivecké slavnosti Vysočiny.

V Lipnici pokřtili Haškův ležák

Lipnice nad Sázavou /FOTOGALERIE/ – U příležitosti 127. výročí narození slavného českého spisovatele a humoristy Jaroslava Haška pokřtili jeho potomci, konkrétně pak vnuk Richard a pravnuk Martin, společně asi s padesátkou hostů v sobotu v poledne v Lipnici nad Sázavou nové originální české pivo: Haškův ležák.

Soud zrušil obžalobu bývalého brodského starosty

Pardubice -Státní zástupkyně: Obžalovaní se trestné činnosti dopustili, svědci lhali.

Spektrum Vysočiny bojuje o holé přežití, nemá peníze

Vysočina – Byt s neveřejnou adresou. Poslední šance pro ženy, které jejich životní partner brutálně týral. A to nejen psychicky, ale především fyzicky. Mnohdy i před vlastními dětmi.

Škody způsobené kormorány jdou do milionů

Havlíčkobrodsko – Kormoráni útočí. Ne, to není název nového dobrodružného románu, nebo akčního filmu, nýbrž syrová skutečnost, které rok co rok čelí rybářské podniky.

Zemědělci teď bojují o miliardy

Vysočina - Matematika je neúprosná. Producenti mléka na Vysočině, stejně jako v ostatních částech republiky, dlouhodobě prodělávají a jejich ekonomika se pohybuje v červených číslech.

Násilník škrtil šestnáctiletou stopařku silonkami

Havlíčkův Brod - Rychlým zásahem se blýskla havlíčkobrodská policie. Pouhé čtyři dny jí stačily na to, aby zadržela a usvědčila nebezpečného násilníka, který se počátkem týdne pokusil u Lipnice nad Sázavou v havlíčkobrodském okrese znásilnit šestnáctiletou dívku z Pelhřimova.

OD SOUSEDŮ: Ženě z Přibyslavi hrozí deset let vězení

Přibyslav - Státní zástupce uvalil na případ sexuálního zneužívání nezletilých chlapců informační embargo. Kriminalisté v pondělí vyslechli oba nezletilé chlapce, které měla sexuálně zneužívat jejich pětatřicetiletá matka Katarína Šmídová. Výslechu byl podroben i její partner Drahoslav Šmída.

OBRAZEM: Ocenění za dobrou a dlouholetou práci

Přibyslav - Ředitel Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina Drahoslav Ryba předával ve čtvrtek na zámku v Přibyslavi medaile a další ocenění Hasičského záchranného sboru nejen hasičům, ale i policistům a dalším zástupcům složek integrovaného záchranného systému kraje Vysočina za dobrou a dlouholetou práci.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT