VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN MAZANEC

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Naši péči nejvíc ocení ti, kteří se někdy starali o své blízké

Počátky – Kdo se podobně jako autor tohoto článku narodil v počátecké nemocnici, tak by dnes vnitřní prostory této budovy nepoznal.

Agrostroj: Potřebujeme, aby náš zaměstnanec ovládal dvě, ale ideálně tři profese

Pelhřimov - Pelhřimovský Agrostroj je českým unikátem. Firma se po roce 1989 dokázala přizpůsobit poptávce a dostat se na celosvětové trhy. Je stále čistě v českých rukou, má přes dva tisíce pracovníků a hodlá přibrat dalších téměř pět set. Rozrůstá se i plošně v areálu vyrostla největší strojírenská hala v Česku o ploše 60 tisíc metrů čtverečních. O recept na vedení úspěšné společnosti se podělil personální ředitel firmy Zdeněk Pavlovský.

Lidé si půjčují na nesmysly a neumí si včas dluhy přiznat

Pelhřimov – Insolvence neboli neschopnost splácet nutné platby, to je slovo, které se v posledních letech skloňuje hodně často. Lidé ho řeší různými způsoby a často se při tom dostanou do ještě větších potíží.

Čtyřbarevné auto je ozdobou silnic

Humpolec - Pozornost řidičů i kolemjdoucích budí tento Volkswagen Passat, jehož majitelem je František Kostelecký z Humpolce.

Při koncertu představí Březinovo víno

Počátky – Počátečtí patrioti a milovníci poezie mohou v pátek spojit hudební zážitek s koupí „březinovského" vína.

Chci, aby moje hudba byla co nejpestřejší

Pelhřimov, Pacov – Muzikant, který dokáže skloubit řadu žánrů od folku přes blues až po rock. To je anglický skladatel a zpěvák Alasdair Bouch, který ve čtvrtek vystoupí v pelhřimovské kavárně Flet a v pátek v pacovské kavárně Jankl.

Pavilon v Proseči roste před očima

Proseč u Pošné - V Proseči u Pošné loni na podzim poklepali základní kámen nového pavilonu určeného pro lidi postižené zejména Alzheimerovou chorobou.

Během teplého víkendu 
se vyrojili paliči trávy a roští

Pelhřimovsko – Jarní sobota se pro řadu lidí stala příležitostí k pálení trávy či křovin.

Vodákům při odemykání Želivky přálo počasí. Letos jelo dost dětí

Želiv – Symbolické odemčení Želivky se odehrálo pod hrází Malé přehrady u Želiva.

Ochotníci v Horní Cerekvi to opravdu roztočili

Horní Cerekev – Hornocerekvičtí ochotníci si letos vybrali divadelní ztvárnění známé filmové komedie Zítra to roztočíme, drahoušku.

Dobrý den, Vysočino

V srpnu 1999 jsem s kamarádem jel stopem do Maďarska na úplné zatmění Slunce. Ráno bylo v městečku Kiskunhalás pod mrakem.

Nová školka v Rynárci už je na papíře, teď čeká na dotace

Rynárec – Plány na novou mateřskou školu v Rynárci se chystají už několik let. Loni se konečně věci začínaly hýbat, ale zatím není vyhráno.

Počátky: 
Je to freska od Muchy?

Počátky – Zjistil jsem, že dům naproti poště opravdu maloval Alfons Mucha, máme se tedy čím chlubit.

V Počátkách za sídlištěm má vyrůst přes dvacet parcel

Počátky – Celkem 21 nových parcel pro rodinné domy i pro činžáky chtějí už letos začít připravovat v Počátkách, a to v lokalitě za stávajícím panelovým sídlištěm.

Brouček a ježek. Těsně vyhrál přesun, rozhodnou zastupitelé

Pelhřimov – Velký zájem provázel anketu o zachování či odstranění atrakcí pro děti na Masarykově náměstí v Pelhřimově.

Po vyražení dveří hořícího bytu zachránili muže. Patří jim dík

Pelhřimov – Malé drama se šťastným koncem zažil v pátek 23. ledna panelák číslo 1187 v pelhřimovské Pražské ulici.

Vitráže na Kalvárii byly prodané za týden

Pelhřimov – Nečekaně velký zájem provázel prodej vitrážových oken do právě opravované pelhřimovské Kalvárie.

Počátečtí jako hlavní problém vidí úklid města

Počátky – Úklid města a sněhu plus efektivnější řízení Vodotechnických služeb (VTS) – to na veřejném fóru i v následné anketě uvedli obyvatelé Počátek jako problém města číslo jedna.

V Hříběcí volají po chodníku. Radnice je k němu skeptická

Hříběcí – Radar na měření rychlosti, zpomalovací pásy, 
a hlavně chodník podél celé vsi – to vše písemně po městu Horní Cerekev žádá 66 obyvatel místní části Hříběcí.

Hvězda bude po opravě lákat na skotská jídla

Počátky – Dobrá zpráva pro Počátky i milovníky filmu Postřižiny: hotel Modrá hvězda na tamním náměstí, kde se natáčela část zmíněného Menzelova filmu, se opravuje.

Všestranně vzdělaný Cílek mluvil o krajině, kamenech a posvátnu

Pelhřimov – Posvátno a tajemno přitahuje. To ve středu večer dokázalo zcela zaplněné hudební oddělení pelhřimovské knihovny při přednášce geologa, krajinologa a publicisty Václava Cílka. Přednášel o posvátné krajině.

Muž ležel ráno na chodníku, nadýchal dost: 3,68 promile

Humpolec – Ve čtvrtek v devět hodin ráno přijali policisté oznámení o muži, který leží na chodníku v ulici Na Kasárnách v Humpolci.

Školy v Rynárci a Košeticích soutěží o stůl na pingpong

Rynárec, Košetice – Základní a mateřská škola v Rynárci a základní škola v Košeticích se zapojily do Olympijského víceboje.

Na bývalou ředitelku školky obec podala trestní oznámení

Horní Ves – Podání trestního oznámení na dnes již bývalou ředitelku mateřské školy Sedmikráska v Horní Vsi Pavlínu Krátkou schválili zastupitelé obce.

Pan Petr: Díky Fokusu mám bydlení a práci

Pelhřimov – Počet lidí s psychickými problémy v dnešní uspěchané době roste. I proto se jako čím dál potřebnější jeví práce neziskové organizace Fokus Vysočina.

Obří vejce z muzea putuje na výstavu

Pelhřimov, Velehrad – Dřevěná a cínem zdobená kraslice o výšce 104 centimetrů a váze 61,5 kilogramů dočasně asi na dva měsíce opouští pelhřimovské muzeum rekordů.

Dětský karneval ve Veselé měl rekordní účast

Veselá - Spoustu soutěží, vyhodnocení masek a hodnotných cen včetně sladkých odměn nabídl sobotní dětský karneval ve Veselé.

Odmítnutá posklizňová linka míří do areálu za Putimovem

Putimov – Posklizňová linka firmy Himex původně měla vzniknout v pelhřimovské průmyslové zóně Ke Skrýšovu. Pak se ale proti ní začali bouřit někteří obyvatelé protilehlého Polního Dvora.

Hostem Porty budou Schovanky

Lhota-Vlasenice –Folkaři a milovníci country se už mohou začít po zimě rozcvičovat v hraní. Už je totiž znám termín letošního Vysočinského kola hudebního festivalu Porta.

Pes v zastupitelstvu: hrozba, nebo šance?

Pitbul pelhřimovské komunální politiky opět zaštěkal! Tak lze s nadsázkou popsat každé jednání pelhřimovských zastupitelů v novém období.

Chcete koupit vitráž na Kalvárii? Hlaste se

Pelhřimov – Možnost podílet se sponzorsky na nových vitrážích právě rekonstruované Kalvárie nabízí město Pelhřimov jako vlastník památky.

Podle policie násilník napadal svou družku i před dětmi

Kamenicko – Kameničtí policisté v úterý vykázali z bytu muže, který se měl několik let dopouštět domácího násilí na své družce.

Donatella aneb Lichva 
s literárním talentem

Tuhle mě zaujal obří inzerát na věštkyni Donatellu Reyes. Vévodila mu fotka ženy uhrančivých očí a fialových rtů, s šátkem.

V Máji se ve středu utká sedm statečných dívek

Pelhřimov – Rokenrol bude ve středu odpoledne znít pelhřimovským kulturním domem Máj. Koná se v něm totiž základní kolo soutěže Dívka roku, které se letos nese v duchu odkazu Elvise Presleyho a slavného filmu Pomáda.

Nebe není jen pro katolíky, řekl kněz. Zároveň požehnal nové pivo

Želiv, Božejov – Božejovský farář Karol Gottschalk Lovaš v želivském klášteře představil svou novou knihu Pojedači Boha a požehnal postní pivo z klášterního minipivovaru.

V Novém Rychnově znovuotevřeli opravenou halu

Nový Rychnov – Halovým turnajem starších přípravek ve fotbale v sobotu slavnostně znovuotevřeli modernizovanou sportovní halu v Novém Rychnově. Téměř čtyřicet let starý objekt za necelý rok prošel rozsáhlou rekonstrukcí.

Hádka mužů se neobešla bez nože

Pelhřimov – Pelhřimovští policisté řeší případ napadení, ke kterému došlo ve čtvrtek na jedné z pelhřimovských ubytoven. Kolem půl osmé večer se na chodbě ubytovny pohádali dva muži.

Počátečtí řeší, zda chátrající dům zbourat, nebo přestavět

Počátky – Zachovat a upravit, nebo zbourat a postavit znova? Před takovým rozhodnutím budou v úterý stát počátečtí zastupitelé. Jde o takzvaný „dům hrůzy" na Mariánském náměstí, který je v majetku města.

Olešenští Alois s Anežkou jsou jako živí

Olešná - Hned na kraji Olešné ve směru od Pelhřimova je umělecké kovářství a uvnitř domu žije rodina Reisova.

Ve Starém Pelhřimově někdo ukradl traktor s nakladačem

Starý Pelhřimov – Červený Zetor 7245 se v noci z úterý na středu ztratil v areálu zemědělské společnosti ve Starém Pelhřimově.

Nedotujeme rekordy příliš? Propagují město, řekl hejtman

Pelhřimov – Váš festival rekordů podporuji, ale nevím, proč by vám město mělo platit i za pořádání masopustu, Zlaté neděle nebo Dne dětí.

Reportér Šmíd diváky vzal i na západ USA

Pelhřimov – Téměř zcela zaplněný sál pelhřimovského kina ve středu večer zhlédl snímky a reportáže místního rodáka a reportéra Jana Šmída, který pracuje z Francie pro Český rozhlas a občas si „odskočí" na televizní reportáž.

Humpolecký učitel boduje ve Zlatém Ámosovi

Humpolec – Mezi patnácti českými pedagogy, kteří postoupili do republikového semifinále soutěže Zlatý Ámos, je i Tomáš Jůzl z humpolecké Základní školy Hálkova.

Pelhřimovské zastupitele čeká rozpočet i videopřenosy

Pelhřimov – Schvalování rozpočtu města je jedním z klíčových bodů středečního jednání pelhřimovských zastupitelů.

Starosta Počátek: Letos snad opravu náměstí nic nezastaví

Počátky – Palackého náměstí v Počátkách se letos zásadně promění. Na rozsáhlou přestavbu vypsalo město nový tendr poté, co jej loni kvůli údajné diskriminaci zastavil poskytovatel dotace.

V Křešíně stále čekají na mráz, Křemešník láká na fotosoutěž

Křešín, Křemešník – V sobotu měla být slavnostně znovuotevřena sjezdovka v Křešíně s novými sněhovými děly.

Domy pro postižené se staví i v Počátkách

Počátky - I v těchto dnech pokračuje na kraji Počátek u místní části Vesce výstavba dvou domů pro 12 mentálně postižených klientů. Ti se tam mají nastěhovat v červnu.

Dobrý den, Vysočino

I na Vysočině teď o víkendu proběhne řada maškarních průvodů a vrcholí sezona plesů i ochotnických divadel.

Žáci Američanku obdarovali také pivem

Pelhřimov - Pelhřimovskou Základní školu Na Pražské navštívila kulturní atašé amerického velvyslanectví Sherry Keneson-Hallová.

Spor o slabá svítidla ve městě řeší právníci

Pelhřimov – Nízká svítivost nových svítidel byla podle pelhřimovské radnice důvodem toho, že byly po necelém roce odmontovány. Město teď po dodavatelské firmě chce vrátit peníze. Ta se ale brání.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT