VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN MAZANEC

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Naši péči nejvíc ocení ti, kteří se někdy starali o své blízké

Počátky – Kdo se podobně jako autor tohoto článku narodil v počátecké nemocnici, tak by dnes vnitřní prostory této budovy nepoznal.

Agrostroj: Potřebujeme, aby náš zaměstnanec ovládal dvě, ale ideálně tři profese

Pelhřimov - Pelhřimovský Agrostroj je českým unikátem. Firma se po roce 1989 dokázala přizpůsobit poptávce a dostat se na celosvětové trhy. Je stále čistě v českých rukou, má přes dva tisíce pracovníků a hodlá přibrat dalších téměř pět set. Rozrůstá se i plošně v areálu vyrostla největší strojírenská hala v Česku o ploše 60 tisíc metrů čtverečních. O recept na vedení úspěšné společnosti se podělil personální ředitel firmy Zdeněk Pavlovský.

Lidé si půjčují na nesmysly a neumí si včas dluhy přiznat

Pelhřimov – Insolvence neboli neschopnost splácet nutné platby, to je slovo, které se v posledních letech skloňuje hodně často. Lidé ho řeší různými způsoby a často se při tom dostanou do ještě větších potíží.

Čtyřbarevné auto je ozdobou silnic

Humpolec - Pozornost řidičů i kolemjdoucích budí tento Volkswagen Passat, jehož majitelem je František Kostelecký z Humpolce.

Při koncertu představí Březinovo víno

Počátky – Počátečtí patrioti a milovníci poezie mohou v pátek spojit hudební zážitek s koupí „březinovského" vína.

Chci, aby moje hudba byla co nejpestřejší

Pelhřimov, Pacov – Muzikant, který dokáže skloubit řadu žánrů od folku přes blues až po rock. To je anglický skladatel a zpěvák Alasdair Bouch, který ve čtvrtek vystoupí v pelhřimovské kavárně Flet a v pátek v pacovské kavárně Jankl.

Pavilon v Proseči roste před očima

Proseč u Pošné - V Proseči u Pošné loni na podzim poklepali základní kámen nového pavilonu určeného pro lidi postižené zejména Alzheimerovou chorobou.

Během teplého víkendu 
se vyrojili paliči trávy a roští

Pelhřimovsko – Jarní sobota se pro řadu lidí stala příležitostí k pálení trávy či křovin.

Vodákům při odemykání Želivky přálo počasí. Letos jelo dost dětí

Želiv – Symbolické odemčení Želivky se odehrálo pod hrází Malé přehrady u Želiva.

Ochotníci v Horní Cerekvi to opravdu roztočili

Horní Cerekev – Hornocerekvičtí ochotníci si letos vybrali divadelní ztvárnění známé filmové komedie Zítra to roztočíme, drahoušku.

Dobrý den, Vysočino

V srpnu 1999 jsem s kamarádem jel stopem do Maďarska na úplné zatmění Slunce. Ráno bylo v městečku Kiskunhalás pod mrakem.

Nová školka v Rynárci už je na papíře, teď čeká na dotace

Rynárec – Plány na novou mateřskou školu v Rynárci se chystají už několik let. Loni se konečně věci začínaly hýbat, ale zatím není vyhráno.

Počátky: 
Je to freska od Muchy?

Počátky – Zjistil jsem, že dům naproti poště opravdu maloval Alfons Mucha, máme se tedy čím chlubit.

V Počátkách za sídlištěm má vyrůst přes dvacet parcel

Počátky – Celkem 21 nových parcel pro rodinné domy i pro činžáky chtějí už letos začít připravovat v Počátkách, a to v lokalitě za stávajícím panelovým sídlištěm.

Brouček a ježek. Těsně vyhrál přesun, rozhodnou zastupitelé

Pelhřimov – Velký zájem provázel anketu o zachování či odstranění atrakcí pro děti na Masarykově náměstí v Pelhřimově.

Po vyražení dveří hořícího bytu zachránili muže. Patří jim dík

Pelhřimov – Malé drama se šťastným koncem zažil v pátek 23. ledna panelák číslo 1187 v pelhřimovské Pražské ulici.

Vitráže na Kalvárii byly prodané za týden

Pelhřimov – Nečekaně velký zájem provázel prodej vitrážových oken do právě opravované pelhřimovské Kalvárie.

Počátečtí jako hlavní problém vidí úklid města

Počátky – Úklid města a sněhu plus efektivnější řízení Vodotechnických služeb (VTS) – to na veřejném fóru i v následné anketě uvedli obyvatelé Počátek jako problém města číslo jedna.

V Hříběcí volají po chodníku. Radnice je k němu skeptická

Hříběcí – Radar na měření rychlosti, zpomalovací pásy, 
a hlavně chodník podél celé vsi – to vše písemně po městu Horní Cerekev žádá 66 obyvatel místní části Hříběcí.

Hvězda bude po opravě lákat na skotská jídla

Počátky – Dobrá zpráva pro Počátky i milovníky filmu Postřižiny: hotel Modrá hvězda na tamním náměstí, kde se natáčela část zmíněného Menzelova filmu, se opravuje.

Všestranně vzdělaný Cílek mluvil o krajině, kamenech a posvátnu

Pelhřimov – Posvátno a tajemno přitahuje. To ve středu večer dokázalo zcela zaplněné hudební oddělení pelhřimovské knihovny při přednášce geologa, krajinologa a publicisty Václava Cílka. Přednášel o posvátné krajině.

Muž ležel ráno na chodníku, nadýchal dost: 3,68 promile

Humpolec – Ve čtvrtek v devět hodin ráno přijali policisté oznámení o muži, který leží na chodníku v ulici Na Kasárnách v Humpolci.

Školy v Rynárci a Košeticích soutěží o stůl na pingpong

Rynárec, Košetice – Základní a mateřská škola v Rynárci a základní škola v Košeticích se zapojily do Olympijského víceboje.

Na bývalou ředitelku školky obec podala trestní oznámení

Horní Ves – Podání trestního oznámení na dnes již bývalou ředitelku mateřské školy Sedmikráska v Horní Vsi Pavlínu Krátkou schválili zastupitelé obce.

Pan Petr: Díky Fokusu mám bydlení a práci

Pelhřimov – Počet lidí s psychickými problémy v dnešní uspěchané době roste. I proto se jako čím dál potřebnější jeví práce neziskové organizace Fokus Vysočina.

Obří vejce z muzea putuje na výstavu

Pelhřimov, Velehrad – Dřevěná a cínem zdobená kraslice o výšce 104 centimetrů a váze 61,5 kilogramů dočasně asi na dva měsíce opouští pelhřimovské muzeum rekordů.

Dětský karneval ve Veselé měl rekordní účast

Veselá - Spoustu soutěží, vyhodnocení masek a hodnotných cen včetně sladkých odměn nabídl sobotní dětský karneval ve Veselé.

Odmítnutá posklizňová linka míří do areálu za Putimovem

Putimov – Posklizňová linka firmy Himex původně měla vzniknout v pelhřimovské průmyslové zóně Ke Skrýšovu. Pak se ale proti ní začali bouřit někteří obyvatelé protilehlého Polního Dvora.

Hostem Porty budou Schovanky

Lhota-Vlasenice –Folkaři a milovníci country se už mohou začít po zimě rozcvičovat v hraní. Už je totiž znám termín letošního Vysočinského kola hudebního festivalu Porta.

Pes v zastupitelstvu: hrozba, nebo šance?

Pitbul pelhřimovské komunální politiky opět zaštěkal! Tak lze s nadsázkou popsat každé jednání pelhřimovských zastupitelů v novém období.

Chcete koupit vitráž na Kalvárii? Hlaste se

Pelhřimov – Možnost podílet se sponzorsky na nových vitrážích právě rekonstruované Kalvárie nabízí město Pelhřimov jako vlastník památky.

Podle policie násilník napadal svou družku i před dětmi

Kamenicko – Kameničtí policisté v úterý vykázali z bytu muže, který se měl několik let dopouštět domácího násilí na své družce.

Donatella aneb Lichva 
s literárním talentem

Tuhle mě zaujal obří inzerát na věštkyni Donatellu Reyes. Vévodila mu fotka ženy uhrančivých očí a fialových rtů, s šátkem.

V Máji se ve středu utká sedm statečných dívek

Pelhřimov – Rokenrol bude ve středu odpoledne znít pelhřimovským kulturním domem Máj. Koná se v něm totiž základní kolo soutěže Dívka roku, které se letos nese v duchu odkazu Elvise Presleyho a slavného filmu Pomáda.

Nebe není jen pro katolíky, řekl kněz. Zároveň požehnal nové pivo

Želiv, Božejov – Božejovský farář Karol Gottschalk Lovaš v želivském klášteře představil svou novou knihu Pojedači Boha a požehnal postní pivo z klášterního minipivovaru.

V Novém Rychnově znovuotevřeli opravenou halu

Nový Rychnov – Halovým turnajem starších přípravek ve fotbale v sobotu slavnostně znovuotevřeli modernizovanou sportovní halu v Novém Rychnově. Téměř čtyřicet let starý objekt za necelý rok prošel rozsáhlou rekonstrukcí.

Hádka mužů se neobešla bez nože

Pelhřimov – Pelhřimovští policisté řeší případ napadení, ke kterému došlo ve čtvrtek na jedné z pelhřimovských ubytoven. Kolem půl osmé večer se na chodbě ubytovny pohádali dva muži.

Počátečtí řeší, zda chátrající dům zbourat, nebo přestavět

Počátky – Zachovat a upravit, nebo zbourat a postavit znova? Před takovým rozhodnutím budou v úterý stát počátečtí zastupitelé. Jde o takzvaný „dům hrůzy" na Mariánském náměstí, který je v majetku města.

Olešenští Alois s Anežkou jsou jako živí

Olešná - Hned na kraji Olešné ve směru od Pelhřimova je umělecké kovářství a uvnitř domu žije rodina Reisova.

Ve Starém Pelhřimově někdo ukradl traktor s nakladačem

Starý Pelhřimov – Červený Zetor 7245 se v noci z úterý na středu ztratil v areálu zemědělské společnosti ve Starém Pelhřimově.

Nedotujeme rekordy příliš? Propagují město, řekl hejtman

Pelhřimov – Váš festival rekordů podporuji, ale nevím, proč by vám město mělo platit i za pořádání masopustu, Zlaté neděle nebo Dne dětí.

Reportér Šmíd diváky vzal i na západ USA

Pelhřimov – Téměř zcela zaplněný sál pelhřimovského kina ve středu večer zhlédl snímky a reportáže místního rodáka a reportéra Jana Šmída, který pracuje z Francie pro Český rozhlas a občas si „odskočí" na televizní reportáž.

Humpolecký učitel boduje ve Zlatém Ámosovi

Humpolec – Mezi patnácti českými pedagogy, kteří postoupili do republikového semifinále soutěže Zlatý Ámos, je i Tomáš Jůzl z humpolecké Základní školy Hálkova.

Pelhřimovské zastupitele čeká rozpočet i videopřenosy

Pelhřimov – Schvalování rozpočtu města je jedním z klíčových bodů středečního jednání pelhřimovských zastupitelů.

Starosta Počátek: Letos snad opravu náměstí nic nezastaví

Počátky – Palackého náměstí v Počátkách se letos zásadně promění. Na rozsáhlou přestavbu vypsalo město nový tendr poté, co jej loni kvůli údajné diskriminaci zastavil poskytovatel dotace.

V Křešíně stále čekají na mráz, Křemešník láká na fotosoutěž

Křešín, Křemešník – V sobotu měla být slavnostně znovuotevřena sjezdovka v Křešíně s novými sněhovými děly.

Domy pro postižené se staví i v Počátkách

Počátky - I v těchto dnech pokračuje na kraji Počátek u místní části Vesce výstavba dvou domů pro 12 mentálně postižených klientů. Ti se tam mají nastěhovat v červnu.

Dobrý den, Vysočino

I na Vysočině teď o víkendu proběhne řada maškarních průvodů a vrcholí sezona plesů i ochotnických divadel.

Žáci Američanku obdarovali také pivem

Pelhřimov - Pelhřimovskou Základní školu Na Pražské navštívila kulturní atašé amerického velvyslanectví Sherry Keneson-Hallová.

Spor o slabá svítidla ve městě řeší právníci

Pelhřimov – Nízká svítivost nových svítidel byla podle pelhřimovské radnice důvodem toho, že byly po necelém roce odmontovány. Město teď po dodavatelské firmě chce vrátit peníze. Ta se ale brání.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT