VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DOMINIKA DUFKOVÁ

Dominika Dufková / Pelhřimovský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Měsíc duben nabízí vhodné podmínky k pozorování Marsu

Pelhřimov – Čeho se v tomto měsíci dočkají pozorovatelé oblohy, a další zajímavosti prozradil David Sulaiman z Astronomického klubu Pelhřimov.

Císařských řezů má víc i Pelhřimov

Pelhřimov – Stejně jako lékaři v jiných porodnicích potvrzují i pelhřimovští porodníci to, že stoupá podíl porodů císařským řezem. Důvody přiblížil primář gynekologicko-porodnického oddělení nemocnice Tomáš Svoboda.

Práce s texty nejlépe šla studentům z Telče

Pelhřimov, Vysočina – V úterý se na Obchodní akademii v Pelhřimově konala soutěž v grafických předmětech, na kterou přijeli studenti středních škol z celého kraje.

V Žirovnici přibudou rodinné domy. Město nabízí parcely

Žirovnice – Všem, kdo si za místo k životu zvolili Žirovnici a čekali pouze na vhodný pozemek ke stavbě rodinného domu, se nyní konečně naskytla příležitost.

Komentovaná prohlídka zahájí výstavu o sovách a dravcích

Pacov – Královny noci a rytíři nebes. Tak se jmenuje přírodovědná výstava, kterou uspořádalo Městské muzeum Antonína Sovy v Pacově a občanské sdružení Zelené srdce.

Klubíčko v Cerekvi slaví desáté narozeniny

Horní Cerekev – Mateřské centrum Klubíčko v Horní Cerekvi vzniklo před deseti lety. Celý březen důležité výročí oslavuje nejrůznějšími akcemi.

Tvořili z ovčího rouna

Žirovnice - Účastníkům víkendové tvořivé dílny v zámeckém pivovaru v Žirovnici vyrostli v rukou kromě panenek také andílci nebo strašidla. Fantazii se meze nekladly.

Úrazy o jarních prázdninách se obejdou i bez sněhu a ledu

Pelhřimovsko – Jarní prázdniny bývají ve znamení cestování, sportovních aktivit a dalších radovánek. Ne každý si ale musí odnést z „odpočinkového" období jen to dobré. 

V Čemolenu promluví historik architektury

Humpolec – Závod 01 opět zve každého, kdo se o víkendu nechce nudit, do bývalé administrativní budovy humpoleckého Čemolenu ve Lnářské ulici na další přednášku, výstavu a koncert.

Ve Skrýšově u Polné čekají kočky na nového pána

Skrýšov u Polné -  Útulek ve Skrýšově u Polné už se stal útočištěm mnoha koček, které jinde nenašly domov nebo jichž se museli jejich majitelé vzdát.

Dobrý den, Vysočino

S jarem brzy po Vysočině začnou také různé uklízecí akce.

Rozárku přivítali představitelé města

Humpolec - Prvním občánkem Humpolce je pro letošní rok Rozárie Faltová, která se narodila 4. ledna 2014 ve 14:07 hodin v pelhřimovské porodnici rodičům Michaele a Jiřímu Faltovým z Humpolce.

Martin Zehnal na „baletce“ vytvořil nový český rekord

Pelhřimov – Pelhřimov se v úterý stal místem vytvoření dalšího rekordu. Miroslav Marek a Josef Vaněk z Agentury Dobrý den tam přivítali rekordmana a výrobce cyklokuriozit.

Děti se o jarních prázdninách zabaví například v knihovně

Pelhřimov, Humpolec – Na nudu nezbývá dětem z Pelhřimova nebo Humpolce o jarních prázdninách ani trocha času.

Ve Svépravicích stihli turnaj v prší i zvolit mistra pálenku

Svépravice - Venku vládlo jarní počasí, Svépravičtí přesto věnovali sobotní odpoledne turnaji v Prší.

Proti plánu trasy rychlovlaku budou bojovat také v Hořicích

Hořice – Hodně diskutovaným tématem v poslední době byla plánovaná rychlotrať Praha – Brno. K tomu, jak by nová trať ovlivnila Hořice, se vyjádřila jejich starostka Alena Přívratská.

Olej do kanalizace nepatří, upozorňují technické služby

Pelhřimov – V pelhřimovských radničních novinách se objevila prosba Technických služeb města Pelhřimova, aby lidé nevylévali použité oleje z fritovacích hrnců do kanalizace ani je neodkládali v PET lahvích do komunálního odpadu.

Výlet do Pelhřimova: Jarní prázdniny jsou správnou dobou pro vytvoření rekordu

Pelhřimov – O jarních prázdninách se nikdo nechce nudit. Při návštěvě Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově a expozice Zlaté české ručičky nuda rozhodně nehrozí.

V Zlátence ženám k svátku popřáli už v pátek

Zlátenka -  Ve Zlátence si na Mezinárodní den žen vzpomněli už v pátek.

Kriminalita vzrostla. Lidé se obávají zlodějů a drog

Pelhřimovsko – Nárůst kriminality a mírný pokles objasněnosti trestných činů – takový je hlavní rozdíl statistiky trestné činnosti na Pelhřimovsku za loňský rok v porovnání s rokem 2012.

Dobrý den, Vysočino

Proti oslavě masopustu nemám námitek. Dosyta se najíst, především kobližků, k tomu mě nemusí nikdo zvlášť pobízet, ale držet včerejškem počínaje až do Velikonoc půst? Na to mě neužije.

Březen v knihovně patří čtenářům

Humpolec – Březen je měsícem čtenářů. Řídí se tím rovněž v humpolecké knihovně, a připravili pro ně proto několik zajímavých akcí.

Muzeum zve na nové výstavy

Humpolec – V humpoleckém Muzeu doktora Aleše Hrdličky začínají v tomto týdnu dvě nové výstavy.

Vydali se za houkáním sov a rozzlobili puštíka

Křemešník – Parta lidí, která se v sobotu večer prochází kolem Křemešníka, každou chvíli v setmělém lese zastaví, zhasne baterky a nastraží uši. Vydali se totiž společně naslouchat houkání sov.

Ve Staré Tiskárně zahrály české Papričky

Pelhřimov - Dani California, Can't Stop a další známé hity kalifornských Red Hot Chili Peppers zněly v pátek večer pelhřimovským hudebním klubem Stará Tiskárna, kam přijel zahrát prostějovsko-olomoucký RHCP revival.

Astronomický klub hlásí: Bude zatmění Slunce, ale neuvidíme ho

Pelhřimov – Se začátkem nového měsíce se také patří upozornit na astronomické úkazy, které březen přinese.

Letošní rozpočet: Humpolec se chystá hodně investovat

Humpolec – Humpolečtí zastupitelé na svém zasedání minulý týden schválili rozpočet na letošní rok.

V domově pro seniory měli masopust

Pelhřimov - Scénka, muzika a koblihy. Takové bylo čtvrteční odpoledne v Domově pro seniory v Pelhřimově.

V Humpolci možná přibudou další bezpečnostní kamery

Humpolec – Humpolec letos možná rozšíří svůj bezpečnostní kamerový systém o další dva kamerové body.

Naslouchat sovám mohou zájemci s průvodcem

Křemešník – Již po desáté se v sobotu na Křemešníku uskuteční Soví noc. Je určena všem, kdo se chtějí o královnách noci něco dozvědět nebo jen zažít něco netradičního.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT