VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DENISA ŠIMANOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Jak jsme žili v Československu. Sklárna v Kamenici nad Lipou

Kamenice nad Lipou /SERIÁL - JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Sklářský provoz byl umístěn v rekonstruovaném objektu dřívějšího okresního soudu v Kamenici nad Lipou, který dodnes stojí v Masarykově ulici.

V sedmi lokalitách budou psi chodit pouze na vodítku

Pelhřimov – Na některých místech v Pelhřimově se brzy budou moci pohybovat psi pouze na vodítku a s náhubkem.

V nemocnici se bavili o škodlivosti tabáku

Pelhřimov - V úterý zamířili do areálu Nemocnice Pelhřimov lidé závislí na tabáku nebo ti, kteří se o této problematice chtěli dozvědět víc. V salonku tamní jídelny totiž odstartovala přednáška na téma Tabák a jeho vliv na zdraví, kterou pelhřimovská nemocnice uspořádala ve spolupráci se Společností pro léčbu závislosti na tabáku.

Tradiční jarní úklid celé Vysočiny letos oslaví desátý ročník

Vysočina – Dobrovolníci ze škol, obcí a měst, firem, neziskových organizací či samotní jednotlivci se opět vydají do přírody a k cestám, aby prostředí, ve kterém žijí, vyčistili od zbytečného odpadu. I letos se totiž uskuteční akce Čistá Vysočina. Do již desátého ročníku této osvětové akce se mohou milovníci přírody z Vysočiny hlásit až do konce února.

Festival Folkaliště hledá začínající muzikanty v každém věku

Kaliště – Pořadatelé festivalu Folkaliště hledají začínající, nejen mladé muzikanty, kteří by měli zájem vystoupit v rámci již osmého ročníku této červnové hudební přehlídky.

Žirovničtí opět zažijí Víkend v pohybu

Žirovnice – V pátek v Žirovnici odstartuje tradiční sportovní akce s názvem Víkend v pohybu. Jak již název napovídá, zájemci si budou moci užít tři dny plné zajímavých aktivit.

Lidé nakoukli do nového domu pro seniory

Žirovnice - Prostory nově vybudovaného Komunitního domu seniorů v Žirovnici, který dělníci přestavěli z bývalé mateřské školy, si během středy mohli prohlédnout i lidé z řad veřejnosti. Moderní prostory nabídnou seniorům celkem jedenáct bytů s tím, že některé z nich budou vhodné pro dvoučlennou domácnost.

Týraní pejsci už o víkendu zavítají do nových domovů

Častonín, Kamenice nad Lipou – Pejsci, které se podařilo na konci ledna zachránit z množírny v Kamenici nad Lipou, brzy najdou nový domov. Iva Raisová z rodinného azylu pro opuštěné psy Dej pac! v Častoníně totiž prozradila, že pro první pejsky si už během nadcházejícího víkendu přijedou nedočkaví zájemci.

Studenti hotelové školy budou už brzy vařit a péct v novém

Pelhřimov – Studenti Vyšší odborné školy a Střední školy hotelové v Pelhřimově budou zanedlouho vařit, péct, tvořit a vzdělávat se v novém. Pelhřimovská hotelová škola se totiž pustila do rekonstrukce za necelých třináct milionů korun.

Na čokoládové hodině se letos představí i pelhřimovští cukráři

Pelhřimov – Tradiční Čokoládová hodina, kterou pořádá pelhřimovská Hodina H již po deváté, se letos přesune na jiné místo. Tentokrát budou moci malí i velcí čokoládu v různých variantách ochutnat na Hotelové škole v Pelhřimově.

Festival Kraťasy se bude o víkendu ozývat v Počátkách

Počátky – Mezinárodní filmový festival Kraťasy, který se během uplynulého září uskutečnil v Pelhřimově, míří v trochu upravené verzi do Počátek. Konkrétně návštěvníci tamního kina budou moci zhlédnout výběr toho nejlepšího z 845 přihlášených filmů z 54 zemí světa.

Turisté se vydají po stopách básníka Antonína Sovy

Pacov – Milovníci procházek, ale i delších tůr se společně budou moci vydat po stopách básníka Antonína Sovy. Klub českých turistů Pacov totiž na sobotu 10. února naplánoval 34. ročník akce Zimní Sovovy stezky.

Kamenická knihovna bilancovala nad uplynulým rokem

Kamenice nad Lipou – Pracovníci Městské knihovny v Kamenici nad Lipou bilancovali nad uplynulým rokem. Co se loňského roku týče, zhodnotili kompletně návštěvnost, výpůjčky a mimo jiné také kulturní či vzdělávací akce pro veřejnost.

Organizátoři letních táborů hlásí už teď velký zájem

Pelhřimovsko – Organizátoři letních táborů na Pelhřimovsku opět v těchto dnech zaznamenávají u většiny turnusů ze strany rodičů velký zájem. Některé termíny už jsou dokonce malými táborníky zcela obsazené.

Senioři se mimo jiné budou zabývat i českou myslivostí

Pacov – Senioři, kteří navštěvují Centrum pro seniory a univerzitu třetího věku v Pacově, zahájili nový měsíc, v rámci kterého se opět mohou těšit na řadu přednášek, kurzů, tvůrčích dílen či vycházek.

Týrané psy z Kamenice čeká lepší život. Uspořádali pro ně sbírku

Kamenice nad Lipou – Více než dvěma stovkám psů, které veterinární lékaři odebrali ve středu 31. ledna z otřesného prostředí manželům z Kamenice nad Lipou, se rýsuje lepší budoucnost.

O kurzy, které žákům usnadní zkoušky, je opět velký zájem

Pelhřimov – Nejen žáci devátých ročníků základních škol mají v těchto dnech možnost se připravit na přijímací zkoušky na střední školu, které je čekají už za několik měsíců.

Organizátoři hledají masky do průvodu. V Hořepníku musel být zrušen

Pelhřimov – Organizátoři tradičního masopustu v Pelhřimově hledají učitelky, učitele, holky, kluky, podnikatele, lidi z různých institucí a ostatní, kteří se nebojí srandy a dobré zábavy, do průvodu městem. „Přijďte se pobavit, podpořit tradici, udělat si před ostatními tak trochu reklamu anebo i sami ze sebe legraci. Fantazii se meze nekladou,“ zní na pozvánce na pelhřimovský masopust.

Mobilní kluziště v pondělí zmizelo z náměstí

Pelhřimov - Bruslení přímo v centru Pelhřimova, konkrétně na tamním Masarykově náměstí, je minulostí.

Běžkařům teď počasí nepřeje

Lhota – Vlasenice – Milovníci zimních sportů, konkrétně běhu na lyžích, kteří si v minulých dnech užívali sněhovou nadílku ve Lhotě – Vlasenici u Kamenice nad Lipou, si musí dát na pár dní pauzu. Počasí teď totiž této zábavě nepřeje a příznivě to pro vyznavače bílé stopy nevypadá ani v následujících dnech.

Mladý muž řídil pod vlivem amfetaminu

Pravíkov – Zda se mladý muž dopustil jednání v rovině trestného činu, nebo přestupku, rozhodnou výsledky znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie.

To, že je ve Včelničce favoritem Miloš Zeman, ukazuje i tamní nástěnka

Včelnička – Je úterý odpoledne a já jsem na cestě domů z práce. V plánu ale ještě mám zastavit se ve Včelničce, kde v rámci prvního kola prezidentských voleb získal nejvíce hlasů Miloš Zeman. Konkrétně pro něj hlasovalo celkem 54,09 procenta místních.

OBRAZEM: Studenti se mohou pustit do vylepšování traktoru

Pelhřimov - Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště Pelhřimov je další školou v Kraji Vysočina, jejíž studenti se zapojili do projektu Postav si svůj traktor. Mladí opraváři si tak včera převzali klíčky od traktoru, který v blízké době budou repasovat.

Na čtvrtém objezdu začnou dělníci pracovat už v dubnu

Pelhřimov – Stavba čtvrtého kruhového objezdu v Pelhřimově získává jasnější obrysy. Další okružní křižovatku, která by měla vyrůst v blízkosti pelhřimovského kina Vesmír, začnou dělníci stavět už za pár měsíců.

Hustý dým už se nad Novou Cerekví nedrží. Požár je zlikvidovaný

Nová Cerekev – Obyvatelé Nové Cerekve a okolních obcí si už mohou oddechnout a konečně se i pořádně nadechnout. Požár, který zhruba před třinácti dny vypukl na okraji Nové Cerekve, se totiž hasičům podařilo zlikvidovat.

Muž vulgárně nadával své známé. Teď mu hrozí trest

Červená Řečice - Ze spáchání přestupků proti veřejnému pořádku a proti občanskému soužití je podezřelý muž, který ve čtvrtek 18. ledna slovně napadal svoji známou.

Už teď je jasné, že výtěžek Tříkrálové sbírky bude větší

Pelhřimovsko – Přestože ne na všech místech Pelhřimovska znají výsledky letošního osmnáctého ročníku celorepublikové Tříkrálové sbírky, je jasné, že výtěžek bude opět vyšší.

Sněhová nadílka udělala černovickým dětem radost

Černovice - Sníh, který dělá vrásky řidičům nejen na Vysočině, dokáže na dětských tvářích vykouzlit úsměv. 

Požár v Nové Cerekvi se ve čtvrtek hasičům podařilo zlikvidovat

Nová Cerekev - Skládka druhotné dřevní suroviny v Nové Cerekvi na Pelhřimovsku už nehoří. Zásah na okraji městyse je podle mluvčí vysočinských hasičů Petry Musilové ukončený.

Stavba bowlingové dráhy v Počátkách se opět odsunula na neučito

Počátky – Obyvatelé Počátek si letos bowling ve svém městě nezahrají. Počátečtí zastupitelé totiž záměr postavit ve městě, konkrétně v tamní sportovní hale, bowlingovou dráhu, opět smetli ze stolu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT