VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DENISA ŠIMANOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kamenická lípa svobody obsadila v anketě Strom roku osmé místo

Kamenice nad Lipou – Lípa svobody na náměstí Československé armády v Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku, která se probojovala mezi dvanáctku finalistek letošní celostátní ankety Strom roku jako jediná z Vysočiny, obsadila osmé místo. V již sedmnáctém ročníku ankety, kterou pořádá Nadace Partnerství za podpory Ministerstva životního prostředí, získala kamenická lípa celkem 1706 hlasů.

Tepláky pro děti či obnova lesů. Startuje 72 hodin

Vysočina – Vysazení mladých stromků, úklid lesoparku či okolí školy, sběr žaludů, hudební vystoupení pro seniory, úprava okolí studánek, pomoc zvířátkům nebo nemocným dětem.

Chod knihovny v Horní Vsi ocenilo ministerstvo kultury

Horní Ves – Obecní knihovna z Horní Vsi na Pelhřimovsku si vysloužila zvláštní ocenění. Za mimořádné naplňování role knihovny jako komunitního centra napříč všemi generacemi návštěvníků v moderních uživatelsky příznivých prostorách získala zvláštní ocenění v kategorii základní knihovna.

Z nevyužívané jídelny na gymplu bude multifunkční místnost

Pelhřimov – Roky nevyužívaná kuchyň společně s jídelnou v budově pelhřimovského gymnázia se konečně dočkají důstojného uplatnění. Teď tyto prostory mohou tamní pracovníci využívat pouze jako sklad.

Domov pro seniory: Lidí s demencí stále přibývá

Pelhřimov /FOTOGALERIE/ – Domov pro seniory v Pelhřimově, který se denně stará zhruba o 230 lidí, měl v pondělí 8. října otevřené dveře pro všechny zájemce z řad veřejnosti. Příchozí si tak mohli pelhřimovský domov prohlédnout, informovat se, navštívit tamní klienty či si zakoupit zajímavý výrobek tvořený přímo v dílnách domova.

V Pacově obhájilo vítězství sdružení pro rozvoj a prosperitu se starostou Vlčkem

Pacov – Prvním městem na Pelhřimovsku s nejrychleji sečtenými hlasy byl Pacov. Volby zde opět vyhrálo a své prvenství obhájilo sdružení pro rozvoj a prosperitu v čele se starostou města Lukášem Vlčkem.

Školní volby: Děti si řádně zvolily Dobu ledovou

Olešná – Děti ze Základní školy v Olešné si opět vyzkoušely roli voličů. V pátek dopoledne společně se svými učitelkami vyrazily do nedalekého obecního úřadu, kde už byla připravená volební místnost.

Pokřtěná kniha rekordů už je na pultech knihkupectví

Pelhřimov - Pozoruhodné výkony, úchvatné výrobky, vynikající Češi, obří předměty, neuvěřitelné miniatury, nadšená setkání, krásy naší země, nové rekordy, zcela nové kapitoly a dosud nepublikovaná česká NEJ. Tohle všechno a ještě mnohem více najdou čtenáři v České knize rekordů 6, která už je v těchto dnech k dostání na pultech knihkupectví.

S čelovkou a mapou se vydají vstříc dalšímu Klábosilovi

Černovicko – Milovníci neobvyklého putování mají opět po roce možnost užít si delší či kratší procházku lesnatou krajinou Černovicka za svitu měsíce. V pátek 5. října totiž startuje již 26. ročník tradičního Klábosilova nočního přesunu.

Vlajky a lípy. Oslavy sto let republiky budou rekordní

Vysočina – Nespočet čerstvě vysazených lip a nejvíce vyvěšených českých vlajek. Tak budou už zanedlouho vypadat oslavy významného výročí 100 let vzniku samostatné československé republiky (ČSR) na nejrůznějších místech po celém Kraji Vysočina.

Kámen láká děti na prohlídky

Kámen - V sobotu a neděli mohou děti se svými rodiči zavítat na hrad Kámen, který leží ve stejnojmenné obci, kde se uskuteční speciální prohlídky pro rodiny s dětmi.

Lidé vyhlížejí blížící se komunální volby

Pelhřimovsko – Oslovení obyvatelé Božejova, kde před čtyřmi roky v komunálních volbách bojovala o hlasy voličů dvě sdružení nezávislých kandidátů (SNK), jsou se současným vedením městyse spokojeni.

OBRAZEM: Rostou. Houbové žně nezastaví ani chladné počasí

Vysočina – Houba, kam se podíváš. Uplynulé zhruba třítýdenní období, které však stále přetrvá, přálo jak vášnivým houbařům, tak i méně zdatným hledačům. Milovníci houbových pochoutek si tak z lesů odnášejí své úlovky po kilech. Letošní houbařskou sezonu si pochvaluje i humpolecký houbař Martin Sýkora.

Další stromky pro své potomky vysadí rodiče u Skrýšova

Pelhřimov – Nedaleko Pelhřimova opět vyroste nová alej. Stromky jako již tradičně vysadí rodiče, kteří v blízké době přivítali nebo mezi sebe přivítají nového potomka.

Bruslaři se opět vrátí na náměstí

Pelhřimov – Přestože venku jsou ještě letní teploty, vedení pelhřimovské radnice už řeší pronájem a provoz kluziště s umělým povrchem, které mělo v uplynulých zimních měsících ve městě velký úspěch.

Černovičtí slavnostně vysadí lípu ke stému výročí republiky

Černovice - U příležitosti stého výročí založení republiky vysadí Černovičtí ve středu 26. září pamětní lípu u základní školy. „Pod kořeny stromu uložíme pamětní schránku a pak dětem ze základní a mateřské školy předáme lípy k zasazení v různých částech města,“ informoval starosta Černovic Jan Brožek.

Děti byly svědky fingované autonehody

Pelhřimov – V rámci Evropského týdne mobility se Pelhřimovští, stejně jako obyvatelé Jihlavy, zapojili do Dne bez aut.

Rodinné centrum Krteček v Pelhřimově hledá rodiče

Pelhřimov – Návštěvníci Family Pointu Rodinného centra Krteček v Pelhřimově se dozví, jak se stát pěstounem. V úterý 25. září se tam od 16 hodin uskuteční seminář o náhradní rodinné péči, který nese název Hledají se rodiče.

Do Žirovnice přijelo 30 vozů

Žirovnice – Na dvanáctý sraz historických vozidel v Žirovnici zvaný Krajem perleťářů zavítalo 30 vozidel.

OBRAZEM: V rámci úklidu našli i bazén

Pelhřimov – S rukavicemi a pytli na odpadky se do Městských sadů v Pelhřimově vydala v sobotu 15. září parta nadšenců. Ty dala dohromady Vlaďka Brávková, koordinátorka dobrovolníků z Fokusu Vysočina.

Veřejné sbírky zachraňují, ale pomáhají i se zvelebováním

Vysočina – Zřízení a provoz lůžkového hospice, poskytování sociálních a zdravotních služeb, oprava kostela, nákup učebních pomůcek, pomoc lidem s mentálním a kombinovaných postižením, výsadba aleje nebo podpora a pomoc dětem s onkologickým nebo hematologickým onemocněním. Právě to jsou jen některé schválené veřejné sbírky, na které shánějí obyvatelé Vysočiny finanční prostředky.

OBRAZEM: Nová lavička v Dolnokubínské ulici symbolizuje přátelství

Pelhřimov – V Dolnokubínské ulici v Pelhřimově vyrostla nová lavička. Nejedná se však o jen tak ledajakou lavičku. U příležitosti významné události, a to 50. výročí spolupráce města Pelhřimov a slovenského města Dolný Kubín totiž nechali zástupci zmíněných měst umístit do pelhřimovské ulice Lavičku přátelství.

OBRAZEM: Lukáš Vlček je nejlepším starostou na Vysočině

Pacov – Lukáš Vlček, starosta města Pacova získal, jak sám řekl, velmi prestižní ocenění. Stal se totiž nejlepším starostou Kraje Vysočina pro období 2014 až 2018.

OBRAZEM: Po dalším úseku promenády se projdou v říjnu

Pelhřimov - Podél říčky Bělá v centru Pelhřimova je v těchto dnech rušno. Konkrétně v lokalitě u Kamenného mostu dělníci pracují na stavbě a rekonstrukci dalšího úseku promenády kolem již zmíněné pelhřimovské říčky. Hotovo by mělo být na konci září.

Senioři se zdokonalí v práci na počítači, ale také v chůzi

Pacov – Aktivní důchodce, kteří navštěvují centrum pro seniory a univerzitu třetího věku v Pacově, čeká po prázdninovém odpočinku opět řada aktivit, výletů, tvůrčích dílen a mimo jiné také kurzů.

Vlasenické tvoření přiláká malé a velké umělce i letos

Lhota – Vlasenice – Hrnečková dílna, pletení z pedigu, malování na hedvábí, skleněná dílna a spoustu dalších technik si budou moci vyzkoušet návštěvníci sobotního Vlasenického tvoření. Stejně jako v uplynulém roce je součástí akce i dřevosochařské sympozium, které bude přístupné až do neděle.

Petrovské lesy zdobí zcela nová sakrální stavba. Brzy začne sloužit veřejnosti

Petrovsko – Nedaleko Petrovska, místní části Vyklantic, vyrostla zajímavá sakrální stavba, která brzy začne sloužit veřejnosti. Konkrétně kapli svatého Huberta nechal v petrovských lesích vystavět Jan Štola.

Na Žabáku se letos koupalo už přes dvacet tisíc zájemců

Humpolec – Koupaliště Žabák v Humpolci v úterý 21. srpna oslavovalo. Na humpolecké koupaliště totiž v rámci letošní sezony zavítal dvaceti tisící platící návštěvník. Jubilejní návštěvnicí se stala Iveta Poulíčková z Humpolce.

Úroda je pod střechou. Dožínky začnou v sobotu

Vysočina – Zemědělci na Vysočině už mají sklizeno a letošní úroda je takříkajíc pod střechou. Přestože byly letošní žně rekordně rychlé, termíny dožínek konaných na Vysočině však zůstávají ve většině případů stejné.

Tekly nám slzy, vzpomíná Josef Luňák na srpen 1968

Včelnička – Na srpen 1968 vzpomíná Josef Luňák ze Včelničky, jako by to bylo včera. Konkrétně 21. srpen si pamatuje do detailu. „Vojska Varšavské smlouvy překročila o půlnoci hranice bez povolení prezidenta republiky,“ dozvěděl se o invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa pamětník, který v tu dobu zrovna snídal. Poslouchal totiž rádio. „V tom okamžiku mi spadla brada a přestal jsem jíst. Byla to pro mě neuvěřitelná zpráva,“ dodal Luňák.

OBRAZEM: Hrad kámen obsadila na víkend strašidla

Kámen – O tom, že na hradě Kámen, který leží ve stejnojmenné obci, straší, se přesvědčili děti i dospělí během uplynulého víkendu. V sobotu se tam totiž uskutečnily další netradiční večerní prohlídky. Tentokrát pod názvem Na Kámeni možná straší aneb Večerní prohlídky hradu Kámen pro malé i velké.

OBRAZEM: Oběť domácího násilí. I takový příběh nabídla Živá knihovna

Pacov - Duševní onemocnění, oběť domácího násilí, práce s autisty, muslimka pracující pro HateFree nebo člověk bez domova. To jsou jen ve zkratce příběhy lidí, se kterými se během uplynulého sobotního dopoledne setkali zájemci z Pacova a okolí.

Nemocnice přešla na nové transfuzní přípravky

Pelhřimov – Pacienti Nemocnice Pelhřimov, kteří potřebují transfuzi, dostávají od letošního července plně deleukotizované transfuzní přípravky, které přinášejí menší imunitní zátěž pro příjemce.

Otevření pamětní síně Oldřicha Menharta bylo velkou událostí

Pelhřimov /SERIÁL JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Tentokrát se podíváme do Pelhřimova. Na fotografiích je zachyceno otevření pamětní síně grafika, typografa a tvůrce písma Oldřicha Menharta ve freskovém sále Okresního muzea v Pelhřimově, které se uskutečnilo 25. května roku 1967.

Počátečtí se opět sejdou v rámci Sousedské slavnosti

Počátky – Obyvatelé Počátek se opět po roce sejdou v rámci již tradiční akce. V sobotu 11. srpna tam totiž pořádají Sousedskou slavnost.

Dvě jednosměrky přechodné období přežijí, jiné dvě ne

Pelhřimov – Řidiči, kteří v několika uplynulých měsících, ale i v těchto dnech projíždí Solní a Tylovou ulicí v Pelhřimově pouze jedním směrem, budou moci v této lokalitě cestovat opět tak, jak byli zvyklí.

Rynárecký hostinec opět ožil. Má nové nájemce

Rynárec – V rynáreckém hostinci se opět, zhruba po roce a půl, vystřídali nájemci. Teď hostinci vládne odhodlaná Jana Váňová. Podle místního starosty Jana Pikla se hostinci v Rynárci konečně blýská na lepší časy. „Zatím je to dobré, lidé jsou spokojení,“ pochvaloval si starosta Jan Pikl.

Víkendové akce nabízejí v želivském klášteře

Želiv - Klášter premonstrátů v Želivě, který je národní kulturní památkou, vyhledávaným poutním místem, tradiční destinací domácích i zahraničních turistů, kteří zde ocení klid pro duchovní obnovu i fyzický odpočinek, nabízí na nadcházející víkend hned dvě zajímavé akce.

Černovické v sobotu zabaví šermíři, bikeři, ale i dechovka

Černovice – Zábavně vědecké pokusy, módní přehlídka, střelba z luku, vyhlídka z věže, soutěže a hry pro děti, kejklíř, lezecká stěna, skateboarding, výstava panenek, šermíři a mimo jiné také bike trial show. Právě tak bude vypadat tradiční akce Černovicko se baví, která vypukne už tuto sobotu. 

Nové semafory už jsou v Pelhřimově na svém místě

Pelhřimov - U pelhřimovského viaduktu, kde se pravidelně za většího deště tvoří jezírko, už stojí čerstvě nainstalované semafory. V zatopené části silnice, která vede na Kamenici nad Lipou, už se totiž v uplynulých letech utopilo několik aut.

U Kaliště hořel valník. Vznikla škoda přes padesát tisíc korun

Kaliště – Na silnici u obce Kaliště hořel valník a deset balíků slámy. K požáru, ke kterému vyjely čtyři jednotky hasičů, došlo v sobotu 4. srpna. Při požáru se nikdo nezranil.

Akce v Humpolci upozorní na řízení bez alkoholu

Humpolec – Na nárůst počtu dopravních nehod poukáží v úterý 24. července policisté v Humpolci. Stane se tak prostřednictvím preventivní celorepublikové kampaně Řídím, piju nealko pivo pořádané ve spolupráci s BESIP a Českým svazem pivovarů a sladoven.

Auta před utopením v laguně uchrání speciální semafor

Pelhřimov – V jezírku, které se pravidelně tvoří v době přívalových dešťů pod pelhřimovským viaduktem, už snad žádné auto neuvízne.

Moderna a balet. Do Pelhřimova zavítali špičkoví lektoři

Pelhřimov – I letos přijela do Pelhřimova Letní prázdninová škola tance Jindřicha Hese, která nabízí jak profesionálům, tak začátečníkům kurzy moderního a jazzového tance a klasického baletu.

Nový kruhový objezd získává jasné obrysy

Pelhřimov – Přímo v centru Pelhřimova, na spojnici ulic Vlásenická, Na Hradišti, Pod Kalvárií, Tř. Legií a Krásovy domky už získává jasné obrysy nový kruhový objezd.

Šest odvážlivců z Hodiny H vyrazilo do Portugalska

Pelhřimov – Šest mladých odvážlivců nejen z Kraje Vysočina se pod záštitou Hodiny H vydalo během červnových dnů do Portugalska. Různorodá skupina se vydala do Lisabonu na dvoutýdenní výměnu mládeže s názvem You(th) Inspire(s) Europe. „Cílem tohoto projektu, který spadá pod hlavičku programu Erasmus +, bylo především podpořit aktivní evropské občanství, rozvinout solidaritu, toleranci a sociální soudržnost mezi mladými lidmi, rozvinout a zdokonalit u účastníků kreativitu, smysl pro iniciativu a zapojení se,“ vyjmenovala Eva Havlíčková z pelhřimovské Hodiny H.

Zájemci si prohlédnou park s výkladem

Kámen – Hrad Kámen, který leží ve stejnojmenné obci, se může pyšnit nejen svými expozicemi, ale také svým parkem. Proto mohou zájemci už v sobotu a v neděli zavítat na komentované prohlídky po hradním parku, které se konají vždy jeden víkend v měsíci.

Chátrající kapli v Kámeni se blýská na lepší časy

Kámen – Kaple Panny Marie Bolestné v Kámeni, která již několik desítek let chátrá, se konečně dočká kompletní rekonstrukce a následného využití. K celkové rekonstrukci raně barokní kaple Panny Marie Bolestné stojící na západním kraji obce Kámen blízko silnice na Tábor přistoupil v letošním roce Kraj Vysočina, který je jejím čerstvým vlastníkem.

Platforma letos nabídne tři dny nabité hlavně muzikou

Humpolec – Organizátoři Letní Platformy v Humpolci, která se letos kvůli revitalizaci parku Stromovka promění „pouze“ na třídenní festival, už odtajnili její nabitý program.

Ve výtvarné a fotografické soutěži uspěli kameničtí žáci

Kamenice nad Lipou – Ještě než dětem ze Základní školy Kamenice nad Lipou začaly prázdniny, čekala je jedna příjemná záležitost. A to vyhlášení výsledků fotografické soutěže Dotkni se Kamenice a výtvarné soutěže Abeceda Kamenice, které probíhaly po celý školní rok.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT