VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DENISA ŠIMANOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Mladí atleti z dětských domovů měli sportovní hry

Humpolec - Celkem 46 sportovců z dětských domovů ze Senožat, Nové Vsi u Chotěboře, Horní Plané, Boršova nad Vltavou, Šindlových Dvorů a samozřejmě z domácího humpoleckého domova se ve čtvrtek utkalo u příležitosti 26. ročníku sportovních her v lehké atletice pro děti z dětských domovů Kraje Vysočina a Jihočeského kraje na atletickém stadionu v Humpolci.

V rámci kontroly cizinců narazili policisté na jeden přestupek

Humpolec - Jeden přestupek proti zákonu o pobytu cizinců na území České republiky zjistili policisté z územního odboru v Pelhřimově ve spolupráci s policisty odboru cizinecké policie a policisty mobilní jednotky cizinecké policie ze Zastávky u Brna, kteří realizovali v pátek 18. května ve večerních a nočních hodinách na území města Humpolce rozsáhlou bezpečnostní akci zaměřenou na kontrolu ubytoven a restauračních zařízení na území města.

Pacovský kapr vstoupil do dospělosti

Cetoraz – U rybníka Valcha nedaleko Cetorazi se v sobotu sešli zkušení, ale i začínající rybáři. Členové místní organizace Pacov Českého rybářského svazu tam totiž uspořádali tradiční rybářské závody Pacovský kapr, které letos vstoupily do dospělosti.

OBRAZEM: Den přírody v Počátkách slavily tisíce návštěvníků

Počátky – K Valchovské aleji v Počátky během uplynulé soboty mířily davy návštěvníků. V těchto místech, na okraji města, se totiž uskutečnil tradiční Den přírody.

Na pelhřimovské náměstí se vrátilo piano. K dispozici ale bude až ve středu

Pelhřimov - Piano, na které mohli hrát lidé přímo na ulici, se opět vrátilo do centra v Pelhřimově. Poprvé rozeznít se ale bude moci tento hudební nástroj až v příštím týdnu.

Téměř staletá lípa z Kamenice nad Lipou se utká o titul Strom roku

Kamenice nad Lipou – Lípa svobody v Kamenici nad Lipou, která se tyčí na tamním náměstí Československé armády, se utká o titul Strom roku. Téměř staletá lípa velkolistá z Kamenice nad Lipou se totiž probojovala mezi dvanáctku finalistek letošní celostátní ankety Strom roku, kterou sedmnáctým rokem pořádá Nadace Partnerství pod záštitou ministra životního prostředí.

Na traviče ohrožených káňat lesních, podali inspektoři ČIŽP trestní oznámení

Častonín – V katastru obce Častonín našli lidé letos v březnu pět uhynulých káňat lesních. Podle výsledků pitvy tyto ohrožené dravce někdo otrávil. Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP), kteří byli k nálezu přivoláni, proto podali trestní oznámení na neznámého pachatele.

OBRAZEM: Pacovští se vžili do role nevidomých

Pacov - Pacovští gymnazisté, studenti Virtuální Univerzity třetího věku (vU3V) a ostatní zájemci z řad veřejnosti si vyzkoušeli, jaké je to být nevidomý. V úterý 15. května se totiž v Pacově uskutečnil zážitkový seminář Potmě, v rámci kterého si návštěvníci akce vyzkoušeli alespoň z části život bez zraku.

OBRAZEM: Pelhřimovské dopravní hřiště ovládli mladí cyklisté

Pelhřimov - Na dopravním hřišti v Pelhřimově se v pondělí 14. května sešli mladí cyklisté z devíti základních škol z okresu. Na zmíněném hřišti v pelhřimovské Pražské ulici se totiž uskutečnilo oblastní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů.

Kamenická knihovna zažije Týden pro rodiny offline

Kamenice nad Lipou – Během tohoto týdne si malí i velcí návštěvníci Městské knihovny v Kamenici nad Lipou budou moci vyzkoušet, jak obtížné pro ně bude vydržet na čas například bez mobilního telefonu.

Jak jsme žili v Gabrielce u Kamenice nad Lipou

Kamenice nad Lipou /SERIÁL JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Povodně zasáhly Gabrielku, místní část Kamenice nad Lipou, téměř před sedmdesáti lety, a to dokonce dvě v jednom roce. Fotografie byly pořízeny v roce 1949. K první povodni došlo 31. května a ke druhé 10. září.

Promenáda kolem Bělé bude pokračovat dál

Pelhřimov – Promenáda kolem říčky Bělá, kterou mohou obyvatelé Pelhřimova a návštěvníci města využívat od začátku letošního roku, bude pokračovat i v dalším úseku. Projekt je však momentálně ve fázi zjednodušeného podlimitního řízení na realizaci veřejné zakázky, které zahájilo město Pelhřimov.

Končící studenty si teď prohlížejí lidé na ulicích

Pelhřimov - Nejen pelhřimovští studenti v těchto dnech vyhlašují do světa konec svých studentských časů. Hned v několika výlohách v centru Pelhřimova se objevila tabla studentů a studentek, kteří ale momentálně mají nejspíš plnou hlavu učení. Za pár dní je totiž v rámci maturity čekají ústní zkoušky.

Do fairtradových potravin se zakousnou na třech místech okresu

Pelhřimovsko – K největšímu pikniku, který podporuje fairtradové a lokální pěstitele, se už za pár dní opět připojí i lidé na několika místech Pelhřimovska. V sobotu 12. května, na Světový den pro fair trade, se totiž uskuteční Férová snídaně, kterou si vychutnají v Pelhřimově, Humpolci, ale i v Novém Rychnově.

Základní uměleckou školu v Pelhřimově povede nová tvář

Pelhřimov – Je rozhodnuto. Současní ředitelé tří základních škol v Pelhřimově obhájili svou pozici. Naopak na pelhřimovské základní umělecké škole (ZUŠ) bude během následujících šesti let vládnout nová tvář.

Kamenické hřiště obsadili prodejci se součástkami

Kamenice nad Lipou - Dopravní hřiště v Kamenici nad Lipou během svátečního úterý zaplnili prodejci nabízející především součástky k automobilům a motocyklům. Veteran car club Žirovnice tam totiž opět po roce uspořádal burzu auto-moto-velo. Zájemci si tak mohli do Kamenice přijet koupit či prodat svoje nepotřebné věci k již zmíněným strojům. 

V Kamenici našli nejlepší oráče z kraje

Kamenice nad Lipou - Na školním dvoře ve Lhotecké ulici v Kamenici nad Lipou, kde sídlí odloučené učiliště Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště (SPŠ a SOU) Pelhřimov se v pátek 4. května sešli milovníci zemědělské techniky. Na poli za zmíněným školním dvorem se totiž uskutečnil první ročník otevřeného mistrovství v orbě Kraje Vysočina.

Zápisy: Pacovská školka bude nejspíš bojovat s kapacitou

Pelhřimovsko – Mateřská škola Za Branou v Pacově, kde momentálně pracují na stavbě nové budovy této školky, bude mít letos nejspíš problém přijmout všechny děti, které se do zmíněné pacovské školy budou v rámci zápisu hlásit.

OBRAZEM: Věžnou se už brzy rozezní tři zvony jako před sto lety

Věžná – Za necelé dva měsíce se do Věžné opět vrátí zvony, které před sto lety zrekvírovala rakouská armáda. Obec se totiž ve spolupráci s farností a dalšími nadšenci pustila do obnovy zvonice a zvonové soustavy v tamním kostele svatého Jiří, v rámci které před dvěma roky vyhlásila veřejnou sbírku.

Nejen pacovské seniory čeká měsíc plný zábavy a výletů

Pacov – Příznivci a návštěvníci Centra pro seniory a Univerzity třetího věku v Pacově se opět mohou těšit na měsíc plný rozmanitých činností pro potěšení, zábavu, ale i vzdělání. Seniory tak čekají vycházky, výlety, interaktivní přednášky či různorodé tvůrčí aktivity.

Mladík řídil pod vlivem alkoholu

Pelhřimov - Trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel hrozí osmnáctiletému mladíkovi z Pelhřimovska, který řídil pod vlivem alkoholu.

Zahrádkáři zahájí prodej

Pelhřimov – Do domu, kde sídlí pelhřimovští zahrádkáři, budou v následujících dnech mířit lidé z řad veřejnosti. Český svaz zahrádkářů Pelhřimov totiž na tři následující pátky a soboty uspořádal prodej zahrádkářských přebytků.

Po třináctileté dívce vyhlásili policisté celostátní pátrání

Pelhřimovsko – Kriminalisté pátrají po pohřešované třináctileté dívce z Pelhřimovska a žádají občany o pomoc. Nezletilá dívka byla naposledy viděna svými blízkými příbuznými v pátek 27. dubna ráno.

Opilý muž rozbil okno a zranil se

Kamenice nad Lipou - Podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku je jednadvacetiletý muž z Jindřichohradecka, který pod vlivem alkoholu rozbil okno na budově prodejny.

Kamenický zámek přivítá zamilované páry

Kamenice nad Lipou – Na zámek v Kamenici nad Lipou budou v úterý 1. května odpoledne mířit zamilované páry, ale i milovníci tvoření, hudby a dobrého jídla a pití. Správa kulturních zařízení města Kamenice nad Lipou ve spolupráci s Vinotékou Kamil Přech totiž uspořádala další ročník zábavného prvomájového odpoledne nejen pro rodiny s dětmi, spojeného s ochutnávkou růžových vín.

Rozkvetlé stromy letos rozzářily ulice o něco dříve

Pelhřimov - Přestože květen, měsíc lásky začne „až“ za tři dny, zahrady, ulice, aleje a parky nejen na Pelhřimovsku už začaly hýřit pestrými barvami.

Studánka Vysočiny roku: Letos jsou pouze dvě želízka v ohni

Vysočina – V rámci Dne Země, který každoročně připadá na 22. dubna, odstartovalo hlasování v anketě Studánka Vysočiny roku 2018. Letos ale o titul nejkrásnější studánky roku bojují pouze dva prameny. Nominace navíc přišly pouze z jednoho okresu, a to z Jihlavska.

Festival rekordů letos nabídne i sraz kavalírů

Pelhřimov – Organizátoři blížící se akce, která má nejdelší tradici na Vysočině a je jedinou svého druhu ve střední Evropě, odhalili a prozradili velkou část letošního programu. Řeč je o tradičním festivalu Pelhřimov – město rekordů, který se letos uskuteční již po osmadvacáté.

Z Orlíku si návštěvníci během slunné soboty odnášeli hmyzí hotely

Humpolec – Návštěvníci zříceniny hradu Orlík měli o víkendu možnost dozvědět se více o životním prostředí a také o tom, jak chránit a pomáhat přírodě kolem nás. Během uplynulého sobotního odpoledne se totiž nad Humpolcem uskutečnila oslava Dne Země, která každoročně připadá na 22. dubna.

Festival Porta na Vysočině má svého vítěze

Pelhřimovsko - Oblastní kolo festivalu Porta pro region Vysočina, které se uskutečnilo již tradičně ve Lhotě – Vlasenici u Kamenice nad Lipou, ovládlo seskupení Alfík@KruppEssen, které tak postupuje do finále Porty v Řevnicích u Prahy.

Potom, co najela na vodítko, upadla na silnici

Kamenice nad Lipou – Lehkým zraněním cyklistky skončila dopravní nehoda, nebo spíše incident, který se odehrál ve čtvrtek 19. dubna kolem půl osmé večer v Kamenici nad Lipou.

Řidič osobního auta srazil motocyklistu

Ledeč nad Sázavou – Lehkým zraněním skončila dopravní nehoda, která se stala v pátek 20. dubna kolem půl páté odpoledne v Ledči nad Sázavou.

Pro zlepšení dopravní situace mění v Pelhřimově značení

Pelhřimov – V centru Pelhřimova, kde třetí týden musí řidiči počítat s řadou omezení především kvůli stavbě kruhového objezdu, začala platit první změna v rámci zmírnění dopravního režimu.

S pytli a rukavicemi vyrazily podél silnice i jiřické děti

Jiřice - Akci, do které se zapojují tisíce dobrovolníků z Kraje Vysočina, podpořily i děti ze Základní školy a Mateřské školy Jiřice na Pelhřimovsku.

Děti z Hořepníku poznávaly přírodu a krmily jeleny

Hořepník - Děti ze Základní školy a Mateřské školy Hořepník se dozvěděly zajímavé informace o zvířatech a ptácích, přírodě, práci myslivců, ale mimo jiné už také vědí, jaké parohy patří jednotlivým zvířatům. A přímo za jeleny a daňky, kterým toto paroží patřilo, se dokonce vyrazily podívat. 

Nejen děti se naučí bezpečně chovat na silnicích

Kamenice nad Lipou – O víkendu se návštěvníci dopravního hřiště v Kamenici nad Lipou naučí správně chovat na silnicích a mimo jiné si i užijí odpoledne, ze kterého si odnesou spoustu zážitků. V sobotu 21. dubna se totiž na kamenickém dopravním hřišti, které leží na konci města ve směru na Žirovnici, uskuteční třetí ročník akce Na silnici bezpečně.

OBRAZEM: Postavičky z pivních zátek teď zdobí muzeum rekordů

Pelhřimov - Do expozice Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově ve čtvrtek 19. dubna přibylo několik nových unikátních kousků. Jedná se celkem o 68 precizních postaviček z plechových zátek od piva, jejichž autorem je František Nebřenský, který už ale bohužel není naživu.

Zóna pro umění 8smička přivítala první návštěvníky

Humpolec – V budově bývalé textilky v centru Humpolce ve středu 18. dubna odstartoval provoz zóny pro umění pod názvem 8smička.

Muzeum rekordů je bohatší o postavičky z pivních zátek

Pelhřimov - Expozice Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově je od čtvrtka 19. dubna bohatší o další unikátní kousek. Tentokrát jde ale spíše o několik kousků. Ve zmíněném pelhřimovském muzeu totiž přibyly kuriózní postavičky z korunkových uzávěrů, neboli pivních zátek.

Návštěvníci Děkanské zahrady oslaví tradiční Den Země

Pelhřimov – Děkanskou zahradu v Pelhřimově opět po roce zaplní řada stanovišť, kde si budou moci malí i velcí otestovat své znalosti v oblasti přírody, ale také si i vyrobit zajímavé předměty či produkty. A to ve čtvrtek 19. dubna na tradiční akci Den Země, která se uskuteční od 9 do 16 hodin.

Nemocnice Pelhřimov přichází s preventivní akcí

Pelhřimov – Návštěvníci pelhřimovské nemocnice se ve čtvrtek budou zajímat o své zdraví více než obvykle. Nemocnice Pelhřimov totiž připravila akci pro širokou veřejnost zaměřenou na prevenci různých onemocnění.

Dotace vyšla. Kameničtí kuželkáři konečně budou hrát doma

Kamenice nad Lipou – Kuželkářům z Kamenice nad Lipou už se blýská na lepší časy. Dotace od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na vybudování čtyřdráhové kuželny, o kterou Tělovýchovná jednota (TJ) Slovan Kamenice nad Lipou žádala již třikrát, konečně vyšla.

Nový bytový dům přitáhne do Lukavce potřebnou pracovní sílu

Lukavec – Počet obyvatel v Lukavci by se v blízké budoucnosti mohl zvýšit. Stavební bytové družstvo Pelhřimov totiž nedaleko lukaveckého dřevozpracujícího družstva (DDL) plánuje postavit nový bytový dům o více bytových jednotkách. Lidé, kteří by nové bydlení v Lukavci uvítali a využili, by tak právě v těchto místech mohli najít i novou práci.

Studenti se snaží vytvořit umělecká díla

Pelhřimov - Různé tvary a krásné propracované obrazce. Právě o to se v úterý 17. dubna snaží studenti a studentky Hotelové školy v Pelhřimově.

Na letošní první společnou jízdu vyrazí motorkáři ze Žďáru nad Sázavou

Vysočina – Přestože k venkovním aktivitám vybízí počasí už delší dobu a vyznavači jedné stopy se tak opět začínají objevovat na silnicích, letošní motorkářskou sezonu oficiálně zahájí „až“ dnes ve Žďáru nad Sázavou. Desítky motorkářů se tak letos v rámci žďárského Otevírání silnic sejdou na vůbec první akci tohoto typu, která se uskuteční na Vysočině.

Dopravní situaci v Pelhřimově se snaží radní města vyřešit

Pelhřimov – Situaci, která v Pelhřimově nastlala po uzavření několika tamních ulic a kvůli změně dopravního značení v rámci výstavby kruhového objezdu v centru města, se snažilo ve středu vyřešit vedení pelhřimovské radnice.

Pelhřimovští i Pacovští se teď mohou zbavovat odpadu

Pelhřimov, Pacov – Na několika místech pelhřimovského okresu se v těchto dnech pustili do jarního úklidu, ke kterému tradičně patří i svoz odpadů. Velkoobjemové kontejnery začali už začátkem tohoto týdne, tedy od 9. dubna, umisťovat do jednotlivých ulic například v Pelhřimově a Pacově.

Kdo nakonec základní školy v Pelhřimově povede, zatím není zcela jasné

Pelhřimov – Zájem o to, vést jednotlivé čtyři základní školy v Pelhřimově, na jejichž vedoucí pracovní místa ředitelky/ředitele vyhlásilo město konkursní řízení, má celkem deset uchazečů. Konkrétně se jedná o Základní školu Krásovy domky, Základní školu Komenského, Základní školu Na Pražské a Základní uměleckou školu Pelhřimov.

OBRAZEM: Stavba nové křižovatky s sebou přinesla komplikace a chaos

Pelhřimov – Kvůli stavbě kruhové křižovatky u pelhřimovského kina Vesmír, ale i dalším rekonstrukcím, které ve městě odstartovaly přesně před týdnem, nastal v Pelhřimově chaos.

Na migrující žáby nejen řidiče upozorňují i ochránci

Pelhřimovsko – Kromě dětí ze základní školy ve Vyskytné, které v těchto dnech čekají na putující žáby, aby jim pomohly s úspěšným přesunem přes nebezpečnou silnici, se na migrující žáby snaží v těchto dnech upozornit i ochránci přírody z občanského sdružení Zelené srdce.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT