Roberto Brazzale
* předseda představenstva mlékárenské sýrařské společnosti Brazzale
* člen představenstva české sýrařské společnosti Brazzale Moravia
* Vymyslel řetězec prodejen “La Formaggeria Gran Moravia”, “Ekoudržitelný řetězec Gran Moravia”, “Gran Moravia Waterfootprint”, vedl projekty k vytvoření řady výrobků jako máslo “Burro Superiore Fratelli Brazzale” a sýry “Gran Moravia” a “Verena”.
* Vystudoval práva a hru na varhany

Je to odporné, obzvlášť když si uvědomíme, že každý z nich představuje neopakovatelný vesmír individuality, zkušenosti, citů, vášní, inteligence, který se proplétá s dalšími tisíci vesmírů, které dávají vzniknout podivuhodnému zázraku lidského života.

Italská společnost se na jednu stranu jeví velmi pozorná k riziku ztráty těchto životů, ale na druhou stranu se zdá, že zcela vytěsnila myšlenku na lidské životy, které dosud neexistují, tedy na ty potenciální.

Roberto Brazzale, předseda představenstva mlékárenské sýrařské společnosti Brazzale.Zdroj: Archiv Roberto BrazzaleI tato, nekoronavirová, čísla jsou děsivá: v roce 2019 zemřelo v Itálii 647 tisíc lidí, naproti tomu se narodilo jen 435 tisíc dětí. V jednom roce jsme ztratili 212 tisíc životů. V této téměř všeobecné lhostejnosti tedy v Itálii ztrácíme neuvěřitelných 580 životů denně kvůli neuskutečněným zrozením, číslo, které podivně připomíná číslo obětí nemoci Covid-19 v těchto dnech pandemie. Neuvěřitelné je, že toto se děje spoustu let ve stále narůstající míře.

Nenarozené děti, život, který se neobnovuje, představuje nezadržitelný pád a ztrátu, proti které očividně nikdo nechce hledat vakcínu. Mluvíme o životech, které jsou nepostradatelné pro rovnováhu a realizaci našeho lidstva. O životech, které s sebou přinášejí slunce a úsměv, které dávají útěchu, darují motivaci, všechno omlouvají.

Jakmile zvítězíme nad obávaným virem, měli bychom mít v Itálii radost, kdyby se nepřerušil náš boj za zachování života a jeho nekonečné krásy. Kdyby nám každý večer „komisař pro život“ podal zprávu o vývoji statistických křivek: „Počet nově narozených v Itálii dnes konečně překročil počet mrtvých a mimořádná opatření budou moci být zmírněna, avšak jen postupně.“

Nechte nás snít.

ROBERTO BRAZZALE

A jaký je váš názor? Pište prosím na adresu nazory@vlmedia.cz. Vaše příspěvky rádi zveřejníme.