Vedení nemocnice se tak rozhodlo řešit neukázněnost řidičů a nutnost regulovat množství vozidel v areálu. „V současné době, i přes dopravní značení, parkují řidiči svá vozidla na všech možných i nemožných místech a brání provozu v nemocnici. Zvláš-
tě pak překáží rozvozu stravy 
a průjezdu vozidel zdravotnické záchranné služby a sanitních vozů," sdělil technický náměstek nemocnice Tomáš Koubek.
Doba bezplatného parkování tak bude nově zkrácena na 30 minut. Za každou další započatou hodinu řidič zaplatí 30 korun. Změnu komentovali i čtenáři, jak na webu Pelhřimovského deníku, tak na facebookových stránkách.

„No to je zase kravina, že má možnost vyložit pacienta a zaparkovat mimo areál. To jako vyložím nemocné dítě, nechám ho tam bezprizorně a odjedu hledat parkovací místo před areál, kde stejně je vždy plno? A hlavně je standardní čekací doba nejméně dvě, tři hodiny… Fakt chytře vymyšlené, ale jak pro koho, když za každou započatou půl hodinu zaplatíte dalších 30 korun," napsala na facebook Deníku Květa Čechová.

Další čtenářka, Ilona Dolejší, k příspěvku napsala: „Ři-diči mají možnost vyložit pacienta na ošetření a opustit areál. Děkuji, budu informovat řidiče své limuzíny a dám mu půldenní volno, ať si taky odpočine, než si odkulhám všechna potřebná vyšetření."

O reakcích vědí

Vedení nemocnice chápe, že přijetí podobného opatření 
je vždy doprovázeno při-
pomínkami a reakce nebýva-
jí zrovna pozitivní. „Reakce jsme samozřejmě zaznamenali, diskutovalo se na toto téma i na nemocničním facebooku. Věřte, že k tomuto kroku jsme přistoupili až po důkladném zvážení, po skutečně neúnosné situaci v areálu, kdy se například vůz ZZS opakovaně nemohl s akutním pacientem dostat před Emergency. Jistě by se nikomu z nás 
nelíbilo, kdyby jeho život byl 
v ohrožení jen kvůli nezodpovědnému řidiči, který nedbá dopravního značení v areálu, nebo aby starý nemohoucí člověk nemohl zaparkovat, protože zkrátka v areálu nenašel místo," komentovala mluvčí nemocnice Petra Černo.

Ta dodala, že nepříjemná je i situace s dopravou stravy pa-cientům hospitalizovaným 
v hlavní nemocniční budově ze stravovacího provozu. Na plánovanou dobu stravy se váže například podávání léků.

Areál nemocnice byl v současných obrysech založen 
v roce 1903. „V příštím roce plánujeme demolici budovy bývalé nemocniční ubytovny a na jejím místě vznikne přibližně čtyřicet dalších parkovacích míst," konstatoval ředitel nemocnice Jan Mlčák.

Aktuálně je v areálu nemocnice 53 parkovacích míst, dalších 66 míst nabízí horní parkoviště u gynekologicko-porodnického oddělení mimo areál nemocnice. „Další parkovací plochy v areálu nemocnice by mohly vzniknout už jen likvidací parků a zelených ploch, které však ke zdravotnickému zařízení patří, a vedení nemocnice touto cestou nebude postupovat," upřesnil Koubek.