VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žirovničtí hudebníci se budou učit v prostorách s lepší akustikou

Žirovnice – Za několik dní už budou moci žáci Základní umělecké školy (ZUŠ) Žirovnice využívat dvě opravené učebny. V polovině dubna totiž ve škole, která sídlí v prostorách tamního zámku, zahájili rekonstrukci učeben dechových nástrojů, jejichž součástí je i nahrávací studio.

20.5.2017
SDÍLEJ:

Zámek Žirovnice. Ilustrační fotoFoto: Archiv

Na žirovnickém zámku škola působí už 25 let. „Po celou dobu žije škola svým životem a v rámci možností ji modernizujeme. V loňském roce bylo provedeno zasíťování učeben a chodeb, což není v masivních zámeckých zdech jednoduchá práce. Učebny jsou tak internetově propojeny a chodby jsou připraveny na další stupeň zabezpečení provozu školy,“ informoval ředitel Základní umělecké školy Žirovnice Zdeněk Zadražil.

Dodal také, že po čtvrtstoletí už bylo z mnoha důvodů nutné přistoupit k základní rekonstrukci daných učeben. Dělníci tak na žirovnické základní umělecké škole v těchto dnech například museli snížit stropy pro zlepšení akustiky.„Zřizovatelem byla vybrána firma, která se osvědčila i při rekonstrukci místní mateřské a základní školy,“ řekl Zadražil.

Dělníci musí v ZUŠ pracovat za provozu. „Firmu, kterou jsme po dohodě se zřizovatelem školy, městem Žirovnice, oslovili, je totiž přes prázdniny absolutně vytížená. Výuka dechových nástrojů se tak přesunula do jiných volných místností školy,“ popsal Zadražil, jak rekonstrukci s výukou skloubili.

Rekonstrukci dvou učeben v Žirovnici zafinancovali ze schváleného rozpočtu města. „S rekonstrukcí školy bychom chtěli postupně pokračovat,“ řekl Zadražil.

Práce by měly být na žirovnické umělecké škole dokončeny do 30. května s tím, že v tento den budou prostory školy zpřístupněny široké veřejnosti. „Zároveň tento den se uskuteční celorepubliková akce ZUŠ OPEN, ke které se naše škola připojila,“ prozradil ředitel.

V dopoledních hodinách vystoupí mladí hudebníci pro publikum z tamní mateřské a základní školy. Od 14 hodin si pak budou moci částečně opravené prostory ZUŠ prohlédnou lidé z řad široké veřejnosti. Svůj talent ukáží v podobě vernisáže svých prací i žáci výtvarného oboru. Zájemci mohou zavítat v 17 hodin do galerie na prvním nádvoří zámku.

Úderem sedmé hodiny večerní pak odstartuje POPÁČ, neboli koncert populárních melodií Základní umělecké školy Žirovnice. „Pokud počasí dovolí, uskuteční se tento koncert na druhém zámeckém nádvoří nebo v Přírodním divadle,“ doplnil informaci Zadražil.


Autor: Denisa Šimanová

20.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Eliška Kubíková pracuje v jihlavské zoologické zahradě 28. rokem. Od roku 2005 stojí v jejím čele. Během jednoho roku ji chce předat dál.

V horizontu jednoho roku chci zoo předat dál, říká Kubíková

Žáci základní školy v Pelhřimově se zúčastnili kurzu angličtiny.
6

Pelhřimovští žáci studovali angličtinu v přírodě

Právě jsme se narodili

Pelhřimov - V pelhřimovské porodnici se narodila další miminka.

Pelhřimovský domov seniorů má už pár dní novou kapli

Pelhřimov – Klienti Domova pro Seniory Pelhřimov prožili slavnostní chvíle při žehnání nové kaple a křížové cesty, které se nacházejí přímo v budově. Žehnání se ujal pelhřimovský kněz Martin Brácha, který tu odsloužil i první mši.

VIDEO: Vojenská auta zdolávají terén

Vysočina - Terénní jízdu předvedli v sobotu v areálu Radarka u Koněšína řidiči historických vojenských vozidel. Na Radarku je zavedla trať letošního ročníku závodu O zlomenou poloosu.

OBRAZEM: V zámecké zahradě roste okolo sedmdesáti druhů pivoněk

Vysočina - Soukromé zámecké zahrady Thamary Kinsky ve Žďáře nad Sázavou se po roce opět otevřely veřejnosti. Tentokrát si příchozí mohli užívat i bohatý doprovodný program.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies