VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žirovničtí hudebníci se budou učit v prostorách s lepší akustikou

Žirovnice – Za několik dní už budou moci žáci Základní umělecké školy (ZUŠ) Žirovnice využívat dvě opravené učebny. V polovině dubna totiž ve škole, která sídlí v prostorách tamního zámku, zahájili rekonstrukci učeben dechových nástrojů, jejichž součástí je i nahrávací studio.

20.5.2017
SDÍLEJ:

Zámek Žirovnice. Ilustrační fotoFoto: Archiv

Na žirovnickém zámku škola působí už 25 let. „Po celou dobu žije škola svým životem a v rámci možností ji modernizujeme. V loňském roce bylo provedeno zasíťování učeben a chodeb, což není v masivních zámeckých zdech jednoduchá práce. Učebny jsou tak internetově propojeny a chodby jsou připraveny na další stupeň zabezpečení provozu školy,“ informoval ředitel Základní umělecké školy Žirovnice Zdeněk Zadražil.

Dodal také, že po čtvrtstoletí už bylo z mnoha důvodů nutné přistoupit k základní rekonstrukci daných učeben. Dělníci tak na žirovnické základní umělecké škole v těchto dnech například museli snížit stropy pro zlepšení akustiky.„Zřizovatelem byla vybrána firma, která se osvědčila i při rekonstrukci místní mateřské a základní školy,“ řekl Zadražil.

Dělníci musí v ZUŠ pracovat za provozu. „Firmu, kterou jsme po dohodě se zřizovatelem školy, městem Žirovnice, oslovili, je totiž přes prázdniny absolutně vytížená. Výuka dechových nástrojů se tak přesunula do jiných volných místností školy,“ popsal Zadražil, jak rekonstrukci s výukou skloubili.

Rekonstrukci dvou učeben v Žirovnici zafinancovali ze schváleného rozpočtu města. „S rekonstrukcí školy bychom chtěli postupně pokračovat,“ řekl Zadražil.

Práce by měly být na žirovnické umělecké škole dokončeny do 30. května s tím, že v tento den budou prostory školy zpřístupněny široké veřejnosti. „Zároveň tento den se uskuteční celorepubliková akce ZUŠ OPEN, ke které se naše škola připojila,“ prozradil ředitel.

V dopoledních hodinách vystoupí mladí hudebníci pro publikum z tamní mateřské a základní školy. Od 14 hodin si pak budou moci částečně opravené prostory ZUŠ prohlédnou lidé z řad široké veřejnosti. Svůj talent ukáží v podobě vernisáže svých prací i žáci výtvarného oboru. Zájemci mohou zavítat v 17 hodin do galerie na prvním nádvoří zámku.

Úderem sedmé hodiny večerní pak odstartuje POPÁČ, neboli koncert populárních melodií Základní umělecké školy Žirovnice. „Pokud počasí dovolí, uskuteční se tento koncert na druhém zámeckém nádvoří nebo v Přírodním divadle,“ doplnil informaci Zadražil.


Autor: Denisa Šimanová

20.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bez světel. Práce na výpadovce z Jihlavy na Pelhřimov finišují. Příští týden mohou zmizet semafory.
2

Po víkendu už bude úsek z Jihlavy zřejmě bez semaforů

Fotbaloví starší dorostenci (ve žlutém Vojtěch Šmíd) si připsali na hřišti Havlíčkova Brodu tři body.

Dorostenci porazili v derby Havlíčkův Brod

Podzim je tady, bundy a kabáty jen tak neodložíme

Vysočina – Více jsme se potili, pršelo jen málo. Sužovalo nás sucho. Takové bylo ve zkratce letošní léto, které už v pátek 22. září minutu po dvaadvacáté hodině vystřídá astronomický podzim.

Zdravotnictví čeká velký třesk. Síť nemocnic prořídne

Nic podobného se prozatím žádnému z českých ministrů nepodařilo, přestože si to všichni přáli: koncentrovat lékařskou péči do velkých nemocnic. Zrušit část malých špitálů nebo je změnit na léčebny dlouhodobě nemocných je totiž politická sebevražda.

Trestných činů je v Humpolci letos méně

Humpolec – V Humpolci je větší bezpečno než v předešlém roce. Dokazují to údaje Krajského ředitelství Kraje Vysočina. Počet trestných činů se totiž podle nich v Humpolci meziročně snížil.

Nové studium: Senioři v knihovně začnou italským uměním

Pelhřimov – Senioři, kteří mají zájem se dozvědět něco nového, mohou nově studovat i v Městské knihovně v Pelhřimově.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení