Po vítězství nad Kopřivnicí v premiérovém kole I. ligy přišla drtivá prohra v České Lípě. Deset gólů bohužel odpovídá tomu, co Spartak na severu Čech předvedl.

ČESKÁ LÍPA – PELHŘIMOV 10:1
Od samého začátku byli domácí  aktivnější a brzy se to začalo projevovat i ve skóre. Ve 4. minutě se ujala střela Nováka, pak daroval chybující Venkrbec gól Marhanovi. Na 3:0 zvýšil Tichý, navíc Česká Lípa trefila v první třetině ještě tyč.

Také ve druhé dvacetiminutovce se střelecky dříve prosadili domácí, Pelhřimov pak alespoň našel odpověď. Pěknou kombinaci zakončil gólem Zrzavý. Česká Lípa i tak  měla vytvrvalou územní převahu a ve 35. minutě po úniku zvýšil na 5:1 Tichý.

Poslední dějství jen zavržilo pelhřimovské dílo zkázy. Domácí zvýšili na 7:1 a zápas spěl k závěru. Ten hosté totálně pokazili a v posledních dvou minutách ještě třikrát inkasovali.

„Zápas jsme pokazili už v úvodu. Dostali jsme rychle gól a další pak při vlastní přesilovce. Pak už se nám proti týmu, který měl vyrovnané dvě lajny, hrálo těžko. Česká Lípa nás předčila hlavně pohybem," uvedl trenér Spartaku Petr Zajíček.

Branky a nahrávky: 4. Novák (Vnuk), 6. Marhan (Jeřábek), 13. Tichý, 27. Procházka (Vnuk), 35. Tichý, 41. Motejzík (Marhan), 52. Bezouška, 59. Tichý, 60. Tichý, 60. Bezouška (Jirsa) – 28. Zrzavý (Fučík). Rozhodčí: Sochůrek a Šuvada.  Vyloučení: 1:0 – bez využití. Diváci: 202. Třetiny: 3:0, 2:1, 5:0. Pelhřimov: Venkrbec, Kos, Fučík, Dokulil, Švrkala, Kučera, J. Koten, Kredatus, Zrzavý, Šťasta, Poduška.

Ostatní výsledky: Hattrick Brno – Litvínov 8:7, Start 98 Praha – Vinohrady 5:4 pn., Svitavy – Kopřivnice 7:3, Znojmo – Rožnov pod Radhoštěm 8:3, Paskov – Ústí nad Labem 3:8.