Desetičlenné družstvo hasiček ze Zajíčkova získalo v součtu tří bodovaných soutěžních disciplín osmnáct bodů, což je řadilo jen dvě místa od stupňů vítězek.

Hasičky ze Zajíčkova potvrdily, že patří dlouhodobě k nejlepším v zemi, přestože jejich maximum, tedy čtvrté místo na republikovém šampionátu z roku 2013 odolalo. „Chtěly jsme skončit do osmého místa, páté místo je výborné," ohlédla se za vydařenými víkendovými závody Marcela Hejdová, velitelka družstva.

Zajíčkovským hasičkám se nejvíc povedla štafeta, v níž skončily čtvrté. Šesté byly v běhu na sto metrů a osmé v požárním útoku.
Vítězky ze západočeských Chválenic všechny tři disciplíny vyhrály, stříbrná děvčata z moravskoslezských Michálkovic skončila ve všech disciplínách druhá.

Hasičky ze Zajíčkova reprezentovaly Vysočin u na republikovém mistrovství v požárním sportu potřetí za poslední čtyři roky, v roce 2012 skončily osmé. „Vítězky z Chválenic byly naprosto suverénní, jejich čas 23,73 v útoku je fakt skvělý. I na holkách z Michálkovic, které skončily druhé, bylo vidět, že se požárnímu sportu věnují v daleko lepších podmínkách, než v jakých se připravujeme my," dodala Marcela Hejdová.

Spolu s ní tvořily úspěšné družstvo Michala Hejdová, Andrea Hejdová, Veronika Hejdová, Karolína Hejdová (která jako jediný nováček nahradila v družstvu svoji maminku Miroslavu Hejdovou), Kamila Bartošková, Hana Ošancová, Veronika Vacková, Martina Kotrčová a Šárka Davídková.

Jak je to s klanem Hejdových? Michala a Andrea Hejdové jsou sestry a zároveň sestřenice sester Veroniky a Karolíny Hejdových. A Marcela Hejdová je jejich teta.

Žádná oslava sportovního úspěchu se zatím v Zajíčkově nekonala, úspěšná děvčata se dřív sejdou na tréninku. „Dostaly jsme dost esemesek, ale na nějakou oslavu jsme neměly zatím čas ani myšlenky. Třídenní závody byly fyzicky dost náročné. Před dvěma lety jsme se k oslavě dostaly až v prosinci, možná to letos dopadne taky tak," připomínala Marcela Hejdová.