VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z části humpolecké Rašínovy ulice bude zřejmě jednosměrka

Humpolec – Rašínovu ulici v Humpolci čeká rekonstrukce.

5.9.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

Firma OK Plan Architects zpracovala na zadání města urbanistickou studii, která měla zodpovědět otázky, jak zvýšit dopravní bezpečnost v této lokalitě nebo jak vyřešit parkování s ohledem na množství obchodů a provozoven či problémy s odvodem dešťových vod. Navržené řešení zahrnuje mimo jiné zjednosměrnění komunikace v úseku mezi Smetanovou a Husovou ulicí.

Protože chtějí radní znát názor obyvatel Humpolce, dali jim možnost prohlédnout si návrh na webu Váš názor a do 29. listopadu se k němu případně vyjádřit. V diskuzi se do včerejšího odpoledne objevil zatím pouze jeden veřejný komentář, v němž obyvatel Humpolce souhlasí s plánem zvýšit počet parkovacích míst v ulici, ale táže se na nutnost zjednosměrnění části komunikace. „Nemyslím, že zrovna tahle křižovatka potřebuje tak razantní zásah, navíc se lze důvodně obávat, že část dopravní zátěže se zneprůjezdněním Rašínovy přesune na Kamarytovu a už tak problematické křižovatky Kamarytovy s Nerudovou a Lužickou se jen zhorší," obává se pisatel.

Jak uvedl humpolecký místostarosta Květoslav Namyslo, možné dopady dopravního omezení na radnici důkladně zvážili. „V ulici se nacházejí obchody a banka a je kvůli tomu velmi frekventovaná. Potřeba je proto i dostatek parkovacích míst. Pokud by zůstal zachován obousměrný provoz, připravili bychom se o možnost přidat parkovací místa, protože obojí není možné," reagoval na komentář Namyslo.

Kdo podle jeho slov stav dopravy v ulici zná, ví, že bývá složité jí projet. Ke kolizím tam sice nedochází, ale auta tudy musejí projíždět pomalu. Město proto před dvousměrným provozem preferuje zklidnění dopravy a možnost parkování.

Pokud jde o zvýšení zátěže blízkých křižovatek, neměla by být podle vysvětlení místostarosty situace tak kritická, protože řidiči nucení objet kvůli jednosměrce blok na nich budou odbočovat doprava, což nebývá takový problém.

Plán rekonstrukce Rašínovy ulice předpokládá asfaltový povrch průjezdního pásu, podélná, šikmá i kolmá parkovací místa z žulové kostky a chodníky z žulové mozaiky. Přechody pro chodce při vyústění do Husovy ulice a ulice Jana Zábrany budou zvýšené jako u Fabrika Hotelu. Dešťové vody budou vedeny do zasakovací jímky na okraji parku s přepadem do zatrubněného potoka. Doplněna bude zeleň a lavičky.

„Stavební povolení bychom chtěli získat do konce roku. K uskutečnění rekonstrukce bychom pak rádi přistoupili už v roce 2014, ale není zatím jisté, jestli na to bude dostatek financí.  Přednost má rekonstrukce Žižkovy ulice, která se oproti plánu zdržela," uzavřel Květoslav Namyslo.

Autor: Dominika Dufková

5.9.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Radek Koten
5

Radek Koten (SPD): Jako jediná strana prosazujeme přímou demokracii

Ilustrační foto.
AKTUALIZOVÁNO

Ve Stranné u Telče usmrtil dítě zemědělský stroj

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Řidiči budou muset v Holušicích sundat nohu z plynu

Kaliště, Červená Řečice – Obce na Pelhřimovsku se snaží bojovat proti rychle jezdícím řidičům a zvyšovat bezpečnost pro své obyvatele. V Červené Řečici z toho důvodu vybudovali retardér, zastupitelstvo v Kališti oproti tomu odhlasovalo snížení rychlosti v místní části Holušice.

Bramborářské dny zhodnotily letošní sklizeň. Bude slabší

Vysočina – Letošní sklizeň brambor bude pravděpodobně o dvanáct procent slabší, než v loňském roce. Na semináři, který byl součástí Bramborářských dnů v Havlíčkově Brodě, to sdělil předseda Českého bramborářského svazu Miloslav Chlan.

Z garáže se ztratila JAWA i kompresor

Pelhřimov – Případ odcizení kompresoru a motocyklu JAWA 175 MZ zaměstnává hned od začátku týdne policii z obvodního oddělení v Pelhřimově.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení