VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Volby: Co nejvíc trápí obyvatele vašeho regionu?

Pelhřimovsko - Osm kandidátů se utká o křeslo senátora za patnáctý volební obvod. Deník jim všem položil stejnou anketní otázku:

16.10.2008
SDÍLEJ:

Foto:

Co nejvíc trápí obyvatele vašeho regionu?

Milan Štěch

Tento region potřebuje zlepšit především stav dopravní infrastruktury.

Najdeme zde oblasti, kde jsou silnice druhé nebo třetí třídy, kam příliš nepřichází investoři. A právě s tím je třeba pracovat. Potřebujeme tu více podnikatelských subjektů, které budou mít pracnější výrobu, a tudíž nabídnou práci mladým vzdělaným lidem. V našem regionu je totiž běžné, že se studenti po studiu na vysokých školách již nevrací zpátky domů. Je tady větší podíl starších lidí. Mladí tady potřebují mít práci.

Vysočina nikdy nebude Prahou. Myslím si ale, že potenciál, aby Pelhřimovsko bylo na úrovni průměrných výdělků, tady je. Je dobře, že poslední dobou se kraj dostal výdělkově výš, než jsou Jižní Čechy. Právě tomu bych chtěl pomoci a prvním krokem k tomu je právě dobrá infrastruktura.

----------------------

Stanislav Bernard

Nevidím žádnou skutečně na první pohled vyloženě průšvihovou oblast. Jistě je spousta věcí, které je třeba zlepšovat, o tom není pochyb, ale nic, co by lidi vyloženě trápilo, mě na první pohled nenapadá.

Zlepšit jsou třeba cesty. Nejen tady, ale v celé zemi je třeba zlepšit infrastrukturu, možnosti sportování.

Opravdu nevidím vyloženě krizovou oblast. Ale jednou z těch nejzanedbanějších je již zmiňovaný stav cest a obchvaty měst.

-------------------

Jaroslav Max Kašparů

Aktuálně je to propouštění a hrozba propouštění. Dále lidi trápí a nelíbí se jim určitá nedostupnost toho, co dříve bylo dostupné. Projíždím vesnice a vidím uzavřené obchody, školky…

Dále pak jde o věci podprahové, jako například uložiště jaderného odpadu. Toho se lidé také hodně obávají. Jenom v patnáctém volebním obvodě, za který kandiduji, jsou plánována dvě uložiště. Další věci už jsou pak čistě individuální.

--------------------

Václav Urbánek

Tak určitě je to nezaměstnanost. Dále potom fakt, že politici jako kdyby region dosud poněkud opomíjeli.

Aktuální situace mimo jiné vyžaduje zvýšeně podporovat zemědělství, lesnictví a vodohospodářství.

------------------------


Zdeněk Guži

Z toho, co jsem měl možnost vidět, jsem zjistil, že největší problém je v získání finančních prostředků z Evropské unie. To si myslím, že je velká starost starostů zejména menších obcí.

Právě v tom vidím určitou chybu jak zastupitelstva kraje, tak i ostatních veřejně činných politiků.

Lidé nemají pomoc, servis a právě o to budu usilovat. Aby měli možnost se v regionu obrátit na někoho, kdo by jim pomohl se zpracováním projektu a tím k možnosti nějaké finanční fondy vůbec získat. Myslím si, že právě v tomto by se dalo udělat kus práce. Vysočina je krásný region a stojí za to podpořit malé vesnice, aby tam byl život, podpořit malé školky v obcích. Velice to tady chybí.

Velká města se dokáží o sebe postarat, případně si zaplatit servis. Pokud na to však starostové nemají, aby si mohli zaplatit servis, je pro ně zpracování projektu velkou zátěží. Menší obce informace sice mají, ale není organizace, která by jim pomohla. Na kraji by mělo být oddělení, které bezplatně poskytne pomoc a zpracuje to.

----------------------

Marie Paukejová

Domnívám se, že občané regionu, za který kandiduji, nejsou spokojeni se současným vývojem života společnosti, cítí se být podvedeni a ohrožení v základních životních jistotách. To se ostatně týká občanů celé ČR.

-----------------------

Tomáš Hamet

Nedostatečná nabídka volných pracovních míst s alespoň trochu důstojným platem, mizerná dopravní obslužnost, faktická nemožnost užívat silnice pro obyvatele malých obcí v zimě kvůli nedostatečné údržbě.

-----------------------

Jan Zedníček

Myslím si, že je to špatná dopravní obslužnost, snižování dotací do zemědělství, malý podíl z vybraných daní se vrací do rozpočtu obcí, špatné zásobování malých obcí potravinami, malé výdělky.

16.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Lubomír Lampíř
9

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Ilustrační fotografie.
AKTUALIZOVÁNO

Bouřka zaměstnala hasiče hlavně na Pelhřimovsku

Orlík nad Humpolcem se o víkendu vrátí do pravěku

Orlík nad Humpolcem – Tento víkend se zřícenina hradu Orlík nad Humpolcem přesune zpět do pravěku. Na návštěvníky památky čeká mimo jiné i filmová projekce.

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

Jihlava – Hned jedenáct jednotek hasičů zasahuje od brzkého rána u požáru ve společnosti zabývající se zpracováním dřeva v ulici Na Hranici v Jihlavě. Vyhlášen tam byl třetí stupeň požárního poplachu.

Slaměné ovečky a včelí medvídky obdivují návštěvníci Horní Vsi

Horní Ves - Horní ves na Pelhřimovsku zdobí včelí medvídci a tři ovečky z balíků slámy. S takovou výzdobou, kterou v obci každoročně obměňují, přišla tamní zemědělská společnost Klas Horní ves.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení