VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V budově kamenického kina se možná vyřádí i horolezci

Kamenici nad Lipou – Nejenže by kamenické kino mohlo v budoucnu opět promítat, ale možná také nabídne zázemí tamním spolkům a organizacím.

2.5.2016
SDÍLEJ:

Kamenice nad LipouFoto: DENÍK/ Nela Kyselová

Ty by v této momentálně nevyužívané budově měly provozovat svou zájmovou činnost. Na jednom místě by se tak mohlo kupříkladu tančit, lézt po horolezecké stěně, cvičit, hrát si s malými dětmi anebo by zde mohla vzniknout i ordinace sestry domácí péče.

CENTRUM BY NABÍDLO POTŘEBNÉ PROSTORY
Jednalo by se o komunitní centrum, které by v Kamenici nad Lipou naplňovalo potřeby tamních obyvatel, umožňovalo společná setkávání a mimo jiné poskytovalo i prostor pro veřejná projednávání potřeb a podnětů místních.

O tom, jak by zmíněné centrum, které by mělo být rovněž otevřeným prostorem, sloužícím právě tamní komunitě, mohlo vypadat, jednali ve čtvrtek odpoled-ne zástupci tamních spolků a organizací.

„Rádi bychom oživili budovu kina a dali jí nějakou novou náplň, a to tak, aby se tam mohli lidé scházet 
a byla to znovu živá budova, která by plnila smysl shromažďování lidí a jejich akti-vit," řekl na úvod čtvrtečního veřejného projednání komunitního centra v Kamenici nad Lipou místostarosta města Jaromír Pařík.

Se svým přáními, jak by měla vypadat část prostoru 
v momentálně nevyužité budově kamenického kina, se svěřila za taneční a pohybovou školu Kamdance 
i Dagmar Chrpová. „U nás
je problém, že fungujeme 
v různých prostorách v Kamenici a všude platíme nemalé nájmy. Tím pádem pak i děti mají vysoké členské příspěvky za navštěvování těchto aktivit," prozradila Chrpová.

DĚTI NAJDOU NOVÉ MÍSTO PRO TANEC I SPORT
Dodala také, že by tedy 
v komunitním centru, které v Kamenici v budoucnu nej-spíš vyroste, rádi našli prostor, kde by mohly děti jak tančit, tak i cvičit, například parkour, taekwondo a nebo gymnastiku, a kde by mohly také uskladnit cvičební pomůcky, které potřebují k vy-konávání těchto sportů.

Někteří by v potencionálním kamenickém komunitním centru nejvíce přivítali bezbariérový přístup. „Jediné, co nám nevyhovuje, je to, že sídlíme v prvním patře, takže maminky musí nechávat kočárky dole, a to není úplně dobré," řekla Petra Nejeschlebová z dětského centra Medvídek.

Úklid celého objektu by měl na starost správce budovy. „Také je tu myšlenka, že v objektu bude správcovský byt, to znamená, že bude mít svého správce, který tam bude třeba v průběhu celého dne. Služby jako například úklid anebo potřebné opravy by tak zajišťoval právě správce komunitního centra," přemítal Pařík.

Veškeré náklady na provoz centra by obstaralo město. „Co se týče nějakého finančního vypořádání, tak minimálně po dobu udržitelnosti, což je pět let, by toto všechno bylo bezplatné," dodal Pařík. Na vybudování Komunitního centra v Kamenici nad Lipou ale budou zapotřebí nemalé finanční prostředky.
Město proto počítá s dotacemi. „Podmínky dotace ale aktuálně nejsou vypsané. Protože se dotace vypisují rychle a je na to málo času, tak město vzalo na sebe zodpovědnost, že k přípravě projektu přistoupilo už teď, i když vlastně neví, na jaké podmínky se připravuje," Vlaďka Hojgrová z realizačního týmu projektu. Dodala také, že Komunitní centrum v Kamenici nad Lipou by se ale mohlo začít budovat nejdříve v roce 2018.

Autor: Denisa Šimanová

2.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Výstava historického spodního prádla.
8

V muzeu si vyzkoušeli i dobový korzet

Nejkurióznější ztráty? Kosa, moped nebo umělý penis

Pelhřimovsko – Ve ztrátách a nálezech na třech různých městských úřadech na Pelhřimovsku se občas najdou opravdu kuriózní kousky.

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Hanáci vyhráli také odvetu v Jihlavě

Jihlava – Výsledek se opakoval. Hokejisté Jihlavy prohráli i na domácím ledě s Olomoucí 1:2. Stejné skóre se totiž v přípravě obou extraligových celků zrodilo i před třemi týdny na Hané. Dukla po bezbrankové první třetině vedla díky Zemanovi, ale o pět minut později srovnal Řípa a na začátku třetí periody udeřil Sundher.

Požár zastavil výrobu v Kronospanu. Firma tvrdí, že šlo o zkrat

Jihlava – Více než deset milionů korun. Taková je bilance sobotního rozsáhlého požáru v jihlavské společnosti Kronospan v ulici Na Hranici v Jihlavě-Bedřichově. Hořela hala, ve které se zpracovávají OSB desky, dokonce musel být vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Oheň proto na několik dní odstavil výrobu ve firmě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení