VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Španovská ulice v Pacově se dočká širších chodníků

Pacov – Jedna z nejvýznamnějších ulic v bezprostřední blízkosti centra Pacova, Španovského ulice, projde letos 
v létě rozsáhlou modernizací.

4.4.2015
SDÍLEJ:

Španovského ulice v Pacově projde brzy rozsáhlou opravou.Foto: Deník/Alexandra Knapová

Z jednosměrné ulice, která vede pro automobily z náměstí a pro pěší funguje v obou směrech, mají lidé přístup hned do několika významných institucí města.

„Přístup je z ní částečně na radnici, k bankomatu České spořitelny, k detašovanému pracovišti úřadu práce, 
na základní uměleckou školu, do městského kulturního střediska, základní školy, kina a dále třeba do mateřského centra Sovička. Pro město je to velice důležitá ulice," zdůraznil starosta Pacova Lukáš Vlček.

Jeho slova potvrdila i maminka, kterou Deník přímo 
v ulici, kterou čeká rozsáhlá modernizace, oslovil: „Není snad den, abych touto ulicí neprojela s kočárkem nebo nešla sama pěšky na nákup. Navíc si sem chodím vybírat peníze nebo občas zajdu na akci do kina. Oprava je jistě nutná," ukázala ve čtvrtek na ulici mladá maminka.

Úzké a nevyhovující chodníky

Podle starosty Pacova je hlavním cílem rozsáhlé opravy větší přizpůsobení ulice pro pěší. „Chodníky jsou tam úzké 
a dle našeho názoru už technicky nevyhovující. Tudíž je potřeba je rozšířit a zkvalitnit. Navíc je tam řada technických problémů, jako například starý septik proti základní umělecké škole. Dále je potřeba zrekonstruovat běžnou infrastrukturu, kterou občan nevidí, ale používá ji denně – tedy vodovody 
a kanalizace. Problémů je tam dlouhodobě hodně, a proto je potřeba ulici vzít a úplně kompletně ji opravit," sdělil první muž Pacova.

V rámci modernizace dojde konkrétně ke stavebním úpravám veřejné technické 
a dopravní infrastruktury, 
a to zejména vodovodu včetně přípojek, kanalizace (dešťové i splaškové) také včetně přípojek, veřejného osvětlení, komunikací, chodníků 
a zpevněných ploch.
Práce by měly začít letos 
v červenci s tím, že předpokládaný termín realizace je zhruba deset týdnů.

Celkové výdaje na akci by měly činit přibližně sedm milionů korun, z toho dotace 
z Kraje Vysočina by měla být ve výši jednoho milionu korun.

Vzhledem k rozsahu akce bude po dobu provádění prací značně omezen provoz jak pro pěší, tak i pro automobily. „O konkrétních omezeních a náhradních trasách se občany budeme snažit v dostatečném předstihu informovat jak v měsíčníku Z mého kraje, na webu města, tak i na místě samém," uvedl starosta s tím, že ulice bude sice pořád průchodná i v době rekonstrukce, ale bude se jednat o úzký chodníček, který bude ohraničen plotem, aby tam nedošlo ke zranění.

„Proto jsme jako nejvhodnější měsíce k opravě zvolili právě červenec a srpen, kdy nebude školní výuka. V květnu a v červnu totiž kino a ZUŠ hojně využívají školáci ať při různých prezentacích či vystoupeních. Jsou to stovky dětí, které tam pak chodí," dodal starosta. Na základě provedeného zadávacího řízení bude zhotovitelem akce Sdružení „Společnost VHST + SWIETELSKY", které podalo nabídku s nejnižší cenou.

Autor: Alexandra Knapová

4.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Portské víno - ilustrační foto.

Víno poteče proudem, cimbálovka bude hrát

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Přibyl zajistil Pacovu únik od dna

Pelhřimovsko – Domácí slavili. Fotbalisté Kamenice před vlastními fanoušky porazili Žirovnici, Pacov si zajistil výhrou nad H. Borovou únik od dna tabulky.

Želiv završil šokující obrat dvěma góly v nastavení

Pelhřimovsko – Nikdy nic nikdo nemá míti za definitivní, zpívali už Werich s Voskovcem. Deváté kolo III. třídy to jen potvrdilo. Fotbalisté V. Chyšky prohráli v Humpolci navzdory třígólovému náskoku. Ještě hůře dopadla H. Ves, ta nebodovala přestože vedla už 4:0.

Maraton nedal šanci juniorce Kamenice nad Lipou, vstřelil osm gólů

Pelhřimovsko – Týmy ze špice tabulky Poutník ligy vyhrávaly. Výjimkou byla juniorka Žirovnice, kterou vyloupil Plačkov. Fotbalisté Slavoje tak klesli na šestou příčku.

Střídání na špici. Do vedení jde Nová Cerekev

Pelhřimovsko – Remízy znamenají změnu na špici tabulky IV. třídy. Fotbalisté Vyskytné a Třeště C získali jen po bodu, na první příčku se tak po vítězství nad Rohoznou posunula Nová Cerekev. Prvních bodů v soutěži se dočkaly Hněvkovice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení