VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Skutek roku odvedl Fokus Vysočina i propagátor tradic

Pelhřimovsko – Kraj v pondělí už počtvrté rozdal ocenění v anketě Skutek roku.

13.6.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Jaroslav Sýbek

„Smyslem soutěže je ocenění a především zviditelnění aktivit těch, kteří v uplynulém roce vykonali pro kraj něco mimořádného nad rámec svých povinností," popsal poslání akce Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování.

O výsledném pořadí skutků rozhodla veřejnost hlasováním. Mezi oceněnými je i několik lidí a projektů z Pelhřimovska.

Hlasování na webu

V lednu a únoru měli zájemci možnost nominovat dobrovolné aktivity s jejich realizátory. Od začátku března do poloviny dubna pak byly nominace vyvěšeny na internetových stránkách Kraje Vysočina a kdokoliv tam mohl pro jednotlivé skutky, rozdělené do deseti oblastí, hlasovat.
„V letošním roce si všech sedm desítek nominovaných rozdělilo celkem dva tisíce hlasů. Ocenění z rukou členů Rady Kraje Vysočina tentokrát na zámku ve Velkém Meziříčí přebrali za své počiny nejen fyzické osoby, ale uznání se dostalo i projektům právnických osob, které mají významný přínos pro rozvoj regionu," dodal Hyský.

Snažení nadšenců nevychází nadarmo

Vybrané projekty opět postoupí v příštím roce do přeshraničního kola soutěže, kde budou srovnávány s projekty spolkové země Dolní Rakousko.
Z ocenění se raduje například Jiří Koubek z Mladých Bříšť, který se spolu s občanským sdružením Čtveráci snaží o obrodu starých řemesel a lidových tradic.
„Úspěch v anketě Skutek roku mě samozřejmě potěšil. Je to známka toho, že naše třináctileté snažení nevychází nadarmo," nechal se slyšet Koubek, který zdůraznil, že  ocenění není pouze jeho zásluhou, ale podíl na něm mají všichni lidé ze Čtveráků.

V klání uspělo i Dobrovolnické centrum Fokusu Vysočina v Pelhřimově, které v humpoleckém domově důchodců uskutečnilo projekt Senioři seniorům, na němž se podílela například herečka Květa Fialová.

,,Tímto projektem jsme chtěli nejen za pomoci našich dobrovolníků zpestřit všední den klientům domova, ale také ukázat seniorům možnosti seberealizace, jaké mají i v tomto období života," uzavřela koordinátorka dobrovolníků z pelhřimovského centra Lucie Štefánková.

Letošní držitelé Skutku roku

PROJEKTY FYZICKÝCH OSOB
Oblast životní prostředí: František Dohnal, Pelhřimov – Svou všímavostí a včasným zásahem se zasloužil o záchranu rybníka Dolní Kladina u Zachotína, na kterém hrozilo protržení hráze.
Oblast volný čas dětí a mládeže: Radek Hůlka, Černovice – Oceněn za organizaci akce Klábosilův noční přesun – oblíbená noční pochodová hra pro všechny věkové kategorie.
Oblast poradenství, osvěta, vzdělávání: Jiří Koubek, Mladé Bříště – Propagátor lidových řemesel, starého zemědělského nářadí a života v dobách našich předků. Provozuje pojízdné Muzeum.

PROJEKTY PRÁVNICKÝCH OSOB
Sociálně zdravotní oblast: Dobrovolnické centrum Fokus Vysočina Pelhřimov: akce Senioři seniorům – Hlavní myšlenkou bylo poukázat na nevyužitý potenciál seniorů, kteří, ač v penzi, mají společnosti hodně co nabídnout.
Oblast životní prostředí: Občanské sdružení Zelené srdce, Mladé Bříště: akce Budkování – Organizace se zapojila do výroby ptačích budek a krmítek, které připravili  klienti Fokusu Vysočina a dobrovolníci, a které se nyní nachází především u domovů důchodců a v okolí Humpolce.
Oblast vzdělávání: Městské kulturní a informační středisko Humpolec – soutěž Mládí Humpolec – Soutěž o nejvšestrannějšího žáka nebo studenta města. Podporuje rozvoj vzdělanosti na základních a středních školách a na odborných učilištích v Humpolci.
Zdroj: tisková zpráva Kraje Vysočina

Autor: Nela Kyselová

13.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

VIDEO: Kriminalisté zadrželi dealera drog

Škoda Rapid 136 MTX Cabrio.
AUTOMIX.CZ
49

GALERIE: Skvosty Metalexu. Tato česká firma stavěla skvělá auta, i za socialismu

V Pelhřimově se mezi auty procházeli sloni

Pelhřimov - V úterý 27. června řada obyvatel Pelhřimova nevěřila svým očím. Městem se totiž procházeli tři sloni.

Na chladících věžích se objevily ekologické symboly

Dukovany - Na chladící věže elektrárny Dukovany ve středu večer zelení aktivisté promítli symboly obnovitelných zdrojů, slunce, vody a větru.

OBRAZEM: Do pelhřimovských ulic už vyrazily kropící vozy

Pelhřimov – Tropické teploty přiměly pracovníky Technických služeb města Pelhřimova svlažit vyprahlé ulice. Kropení rozžhavených vozovek či rozpálených chodníků totiž místním obyvatelům znatelně zpříjemní pobyt na přímém slunci.

Zemanovi v Třešti odpůrci vystavili dvě červené karty. Ty jim zmokly

Třešť – Poděkování od svých příznivců, ale i vystavení dvou červených karet. Toho se ve středu v podvečer dočkal prezident republiky Miloš Zeman na své oficiální návštěvě Třeště.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies