VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školu povede jeden ředitel, o kterém se teprve rozhodne

Černovice, Třešť – Odborné učiliště a Praktická škola Černovice na Pelhřimovsku se v blízké době spojí se Střední odbornou školou a Středním odborným učilištěm Třešť na Jihlavsku. Z těchto dvou středních škol tak k 1. červenci letošního roku vznikne jedna příspěvková organizace.

15.5.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/archiv

Důvodem pro tuto organizační změnu je snaha Kraje Vysočina o řešení dlouhodoběji neobsazené pozice ředitele na střední škole v Třešti. Tamní ředitel totiž na pozici rezignoval. „Sloučením škol vznikne nový, ekonomicky silnější subjekt, který bude moci pružněji reagovat na změny v poptávce po učebních oborech, zejména kategorie E. Obě školy mají totiž podobné zaměření oborů,“ řekl ředitel Odborného učiliště a Praktické školy Černovice Karel Matějů.

Podle krajské radní pro oblast školství Jany Fialové se zřizovatel rozhodoval mezi třemi navrženými alternativami, sloučení škol s odborným zaměřením vyšlo z návrhů jednoznačně nejlépe.  Sloučením obou škol se zároveň rozšíří vzdělávací nabídka nově vzniklé organizace. „V době nepříznivého demografického vývoje a inkluzivních opatření ve společnosti je tento krok logický,“ doplnil Matějů. Na místo ředitele sloučených škol bude vyhlášeno zřizovatelem škol konkursní řízení. „Předpokládám, že se do konkurzu přihlásím,“ prozradil Matějů. 

Ke sloučení škol dojde k 1. červenci 2017 z důvodu jednoduššího přechodu všech agend kopírujících organizaci školního roku. „O záměru sloučení obou krajem zřizovaných krajských škol byly s předstihem informovány i samosprávy sídelních měst, důvody Kraje Vysočina chápou a s navrženými kroky souhlasily,“ informovala radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

V Černovicích bude učiliště působit i nadále, prakticky beze změn, pouze pod hlavičkou SOŠ a SOU Třešť. „Škola bude v novém školním roce nabízet stejnou oborovou nabídku jako dosud. Rodiče určitě nemusejí mít strach, že by ve škole nastaly nějaké změny. Škola bude fungovat v takové podobě, jako fungovala do teď. Děti se tak mohou dál hlásit na studium,“ informoval Matějů.

Od nového školního roku bude sloučenou školu navštěvovat zhruba 400 studentů.

Autor: Denisa Šimanová

15.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bez světel. Práce na výpadovce z Jihlavy na Pelhřimov finišují. Příští týden mohou zmizet semafory.
2

Po víkendu už bude úsek z Jihlavy zřejmě bez semaforů

Fotbaloví starší dorostenci (ve žlutém Vojtěch Šmíd) si připsali na hřišti Havlíčkova Brodu tři body.

Dorostenci porazili v derby Havlíčkův Brod

Podzim je tady, bundy a kabáty jen tak neodložíme

Vysočina – Více jsme se potili, pršelo jen málo. Sužovalo nás sucho. Takové bylo ve zkratce letošní léto, které už v pátek 22. září minutu po dvaadvacáté hodině vystřídá astronomický podzim.

Zdravotnictví čeká velký třesk. Síť nemocnic prořídne

Nic podobného se prozatím žádnému z českých ministrů nepodařilo, přestože si to všichni přáli: koncentrovat lékařskou péči do velkých nemocnic. Zrušit část malých špitálů nebo je změnit na léčebny dlouhodobě nemocných je totiž politická sebevražda.

Trestných činů je v Humpolci letos méně

Humpolec – V Humpolci je větší bezpečno než v předešlém roce. Dokazují to údaje Krajského ředitelství Kraje Vysočina. Počet trestných činů se totiž podle nich v Humpolci meziročně snížil.

Nové studium: Senioři v knihovně začnou italským uměním

Pelhřimov – Senioři, kteří mají zájem se dozvědět něco nového, mohou nově studovat i v Městské knihovně v Pelhřimově.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení