VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školu povede jeden ředitel, o kterém se teprve rozhodne

Černovice, Třešť – Odborné učiliště a Praktická škola Černovice na Pelhřimovsku se v blízké době spojí se Střední odbornou školou a Středním odborným učilištěm Třešť na Jihlavsku. Z těchto dvou středních škol tak k 1. červenci letošního roku vznikne jedna příspěvková organizace.

15.5.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/archiv

Důvodem pro tuto organizační změnu je snaha Kraje Vysočina o řešení dlouhodoběji neobsazené pozice ředitele na střední škole v Třešti. Tamní ředitel totiž na pozici rezignoval. „Sloučením škol vznikne nový, ekonomicky silnější subjekt, který bude moci pružněji reagovat na změny v poptávce po učebních oborech, zejména kategorie E. Obě školy mají totiž podobné zaměření oborů,“ řekl ředitel Odborného učiliště a Praktické školy Černovice Karel Matějů.

Podle krajské radní pro oblast školství Jany Fialové se zřizovatel rozhodoval mezi třemi navrženými alternativami, sloučení škol s odborným zaměřením vyšlo z návrhů jednoznačně nejlépe.  Sloučením obou škol se zároveň rozšíří vzdělávací nabídka nově vzniklé organizace. „V době nepříznivého demografického vývoje a inkluzivních opatření ve společnosti je tento krok logický,“ doplnil Matějů. Na místo ředitele sloučených škol bude vyhlášeno zřizovatelem škol konkursní řízení. „Předpokládám, že se do konkurzu přihlásím,“ prozradil Matějů. 

Ke sloučení škol dojde k 1. červenci 2017 z důvodu jednoduššího přechodu všech agend kopírujících organizaci školního roku. „O záměru sloučení obou krajem zřizovaných krajských škol byly s předstihem informovány i samosprávy sídelních měst, důvody Kraje Vysočina chápou a s navrženými kroky souhlasily,“ informovala radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

V Černovicích bude učiliště působit i nadále, prakticky beze změn, pouze pod hlavičkou SOŠ a SOU Třešť. „Škola bude v novém školním roce nabízet stejnou oborovou nabídku jako dosud. Rodiče určitě nemusejí mít strach, že by ve škole nastaly nějaké změny. Škola bude fungovat v takové podobě, jako fungovala do teď. Děti se tak mohou dál hlásit na studium,“ informoval Matějů.

Od nového školního roku bude sloučenou školu navštěvovat zhruba 400 studentů.

Autor: Denisa Šimanová

15.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Eliška Kubíková pracuje v jihlavské zoologické zahradě 28. rokem. Od roku 2005 stojí v jejím čele. Během jednoho roku ji chce předat dál.

V horizontu jednoho roku chci zoo předat dál, říká Kubíková

Žáci základní školy v Pelhřimově se zúčastnili kurzu angličtiny.
6

Pelhřimovští žáci studovali angličtinu v přírodě

Právě jsme se narodili

Pelhřimov - V pelhřimovské porodnici se narodila další miminka.

Pelhřimovský domov seniorů má už pár dní novou kapli

Pelhřimov – Klienti Domova pro Seniory Pelhřimov prožili slavnostní chvíle při žehnání nové kaple a křížové cesty, které se nacházejí přímo v budově. Žehnání se ujal pelhřimovský kněz Martin Brácha, který tu odsloužil i první mši.

VIDEO: Vojenská auta zdolávají terén

Vysočina - Terénní jízdu předvedli v sobotu v areálu Radarka u Koněšína řidiči historických vojenských vozidel. Na Radarku je zavedla trať letošního ročníku závodu O zlomenou poloosu.

OBRAZEM: V zámecké zahradě roste okolo sedmdesáti druhů pivoněk

Vysočina - Soukromé zámecké zahrady Thamary Kinsky ve Žďáře nad Sázavou se po roce opět otevřely veřejnosti. Tentokrát si příchozí mohli užívat i bohatý doprovodný program.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies