VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přehled bohoslužeb o svátcích

Pelhřimovsko - Kam o svátcích vyrazit na bohoslužbu.

21.12.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Petr Holubář

24. prosinec:
Úplně prvním katolickým počinem v tento den je dětská mše svatá, která začíná v Pacově od 15 hodin. V Želivě, Lukavci, Vyskytné, Častrově, Božejově a Pelhřimově začíná štědrovečerní bohoslužba od 16 hodin, o hodinu déle se pak koná v Košeticích, dále od 19 hodin v Červené Řečici a od 20 hodin v Senožatech.
Ve 22.15 hodin začne mše v Humpolci, o čtvrt hodiny dříve v Želivě, Chvojnově, Lukavci, Sedlici, Nové Cerekvi, Veselé, Žirovnici, v Novém Rychnově, Kamenici nad Lipou a v Pacově. O půlnoci mše započne v Pelhřimově, Horní Cerekvi, Počátkách a v Božejově.
Pelhřimovští evangelíci jako tradičně pořádají od 9 hodin dětskou vánoční slavnost v jídelně Střední hotelové školy v Pelhřimově.

25. prosinec:
Na Boží hod vánoční si stejně jako každou neděli mohou přivstat obyvatelé Pelhřimova, kdy katolická bohoslužba začne v 7 hodin. V Rynárci obřad začíná v půl osmé. Na mši mohou zájemci přijít i na 8. hodinu, a to do Košetic, Červené Řečice, Nového Rychnova, Počátek či Mnichu. O hodinu déle mohou využít obřad v Pelhřimově, Humpolci, Senožatech a Božejově. V 9.15 hodin začne mše v Nové Cerekvi, o půl desáté v Lukavci, Kamenici nad Lipou a Pacově.
V 9.45 hodin následuje bohoslužba v Sedlici, v 10 hodin v Častrově, v půl jedenácté v Želivě a také v Horní Cerekvi. Od 11 hodin se připojí Vyskytná, Žirovnice a Těmice.
Evangelíci mají tento den bohoslužby s večeří Páně v Pelhřimově od 8.45 hodin a ve Strměchách v 10.45 hodin – tedy ve stejnou dobu jako tradiční nedělní bohoslužby.

26. prosinec:
Tento den budou bohoslužby v podstatě ve stejných termínech jako o nedělích a na Boží hod Vánoční. Opět tedy bohoslužba v 7 hodin začíná v Pelhřimově a v 7.30 hodin v Rynárci, poté v 8 hodin v Košeticích, Červené Řečici, Novém Rychnově a v Počátkách. Devátá hodina je časem druhé mše v Pelhřimově a hlavní bohoslužby v Humpolci, Senožatech, Veselé či Božejově. Od 9.15 hodin slouží kněz u oltáře v Nové Cerekvi a v 9.30 hodin v Lukavci, Kamenici nad Lipou a Pacově. Na 10. hodinu přijdou do kostela lidé v Častrově a za půl hodiny i Hornocerekvičtí. Přispat si mohou v Obratani a Žirovnici, kde bohoslužba začne v 11 hodin. Odpolední výjimkou je mše v pacovském domově důchodců v 15 hodin a mše v 17 hodin v Lidmani.

28. prosinec:
Tento den se katolické i evangelické bohoslužby konají ve stejný čas jako o ostatních nedělích. Evangelické bohoslužby v Pelhřimově v 8.45 hodin a ve Strměchách v 10.45 hodin místo Michaela Hány slouží Daniel Matějka z Moravče.

31. prosinec:
Na Silvestra začínají v Červené Řečici s bohoslužbou už v 8 hodin, následující hodinu se sejdou věřící v Božejově. V 15 hodin se poslední mše v roce koná v Horní Cerekvi, Nové Cerekvi nebo Lukavci. V 16 hodin následuje bohoslužba v Humpolci. V 17 hodin se přidají věřící v Rynárci, Pelhřimově, Novém Rychnově a v Kamenici nad Lipou. Nejzazší termín čeká na zájemce o mši v Počátkách, a to 18. hodina.

1. leden:
Časy novoročních bohoslužeb jsou vesměs stejné jako o nedělích nebo na Boží hod vánoční či svatého Štěpána. Nejvíce obcí začne mší v 8 hodin – jedná se o Košetice, Červenou Řečici, Nový Rychnov, Počátky a Mnich. O hodinu dříve se však ještě koná bohoslužba v Pelhřimově. Od 9 hodin mají lidé šanci setkat se při mši v Humpolci, Senožatech, Pelhřimově, Veselé a Božejově, o půl hodiny později v Lukavci, Kamenici nad Lipou a Pacově. V 10 hodin duchovní zahájí obřady v Častrově, o půl hodiny později pak v Želivě a Horní Cerekvi. Od 11 hodin se přidá Vyskytná, Žirovnice a Těmice. Nejpozději bude mše sloužena v Nové Cerekvi, a to v 15 hodin, a pak také v Sedlici – v 16 hodin.

Denisa Šimanová

Autor: Redakce

21.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Požár zastavil výrobu v Kronospanu. Firma tvrdí, že šlo o zkrat

Bludiště ze slámy z autorské dílny sochaře a malíře Michala Olšiaka je nově postavené na Farských humnech ve Žďáře nad Sázavou.
23

Děti si ve žďárském parku hrají v balících slámy

Tajemstvím úspěchu nováčka jsou skvělá parta a bojovnost

Košetice – Sedm bodů, třetí příčka. Nováček krajského přeboru je bezesporu oživením soutěže.

Dorost remizoval se Svratkou

Pelhřimov – Divizní starší dorost se smírně rozešel se Svratkou Brno, tradičně těžkým soupeřem s vynikající kondicí a důraznou taktikou v dramatické hře. Fotbalistům Brna zbývalo v závěru hry více sil a dosáhli na remízový bod.

V generálce brali brambory

Humpolec – Čtvrtou příčku obsadili na turnaji v Opatovicích nad Labem druholigoví házenkáři humpolecké Jiskry. Týden před startem mistrovských bojů to není rozhodně špatný počin, klání se totiž zúčastnily dva prvoligové a čtyři druholigové celky. Z vítězství se radovaly domácí Opatovice.

Obyvatelé Starého Pelhřimova se projdou po nové cestě

Pelhřimov - Obyvatelé Starého Pelhřimova se konečně dočkají spojení s Pelhřimovem, o které usilovali řadu let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení