VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pelhřimovští pacienti se dočkají nového CT přístroje

Pelhřimov – Nejen interiér Nemocnice Pelhřimov prochází řadou změn. Odstartoval i projekt modernizace tamní přístrojové techniky. Pelhřimovští lékaři budou od konce června využívat nový CT přístroj za sedmnáct milionů korun, který zaručí výrazně přesnější diagnostiku.

17.6.2017
SDÍLEJ:

Nemocnice v Pelhřimově. Foto: Deník/archiv

Novinku, která bude pomáhat pacientům pelhřimovské nemocnice, uvede do provozu tamní radiodiagnostické oddělení na konci června. „Nejmodernější technika využívaná k diagnostice onemocnění se rychle vyvíjí. Nový přístroj nám umožňuje zvýšit kvalitu léčebné péče,“ prozradil k novince ředitel Nemocnice Pelhřimov Jan Mlčák.

Do technického vybavení pelhřimovské nemocnice za nedlouho přibude počítačový tomograf Philips Ingenuity Core 128, který patří k nejmodernějším CT přístrojům a přinese sebou řadu výhod. „Jeho hlavní předností je snížení dávky ozáření pacienta a špičková kvalita pořízených snímků,“ popsal Jan Mlčák výhody přístroje.

Původní CT přístroj už nevyhovoval kladeným požadavkům a byl zastaralý. „Přístroj byl na pokraji životnosti a jeho výměna byla doporučena přístrojovou komisí Ministerstva zdravotnictví,“ prozradil technický náměstek Nemocnice Pelhřimov Petr Adam.

Po celý červen je současný počítačový tomograf mimo provoz. „Průměrně uděláme 450 až 500 vyšetření za měsíc, ta se nyní odehrávají na jiných pracovištích,“ upřesnil primář radiodiagnostického oddělení Nemocnice Pelhřimov Václav Markvart. Pacienti jsou na vyšetření odesíláni do nemocnice v Jihlavě, Havlíčkově Brodě nebo Benešově.

Nejedná se ovšem o jedinou technickou novinku, kterou se od letošního roku bude moci tamní nemocnice chlubit. Nemocnice Pelhřimov totiž právě v letošním roce realizuje projekt modernizace přístrojové techniky.

Cílem nemocnice je v rámci projektu zvýšit kvalitu, dostupnost, bezpečnost a efektivitu v oblasti tamní zdravotnické přístrojové techniky. „Kromě obměny CT na radiodiagnostickém oddělení, budou zakoupeny také nové ultrazvuky, inkubátory pro novorozenecký úsek nebo videogastroskop a videokolonoskop pro endoskopii,“ popsala tisková mluvčí Nemocnice Pelhřimov Petra Černo.

„Novými přístroji budou také vybavena oddělení ARO, interní a chirurgická JIP, Centrální operační sály a centrální sterilizace, Gastroenterologická ambulance, novorozenecké oddělení, rehabilitace a další,“ uzavřela Černo.

Celkem se jedná o přístroje v hodnotě 93 milionů korun, na které Nemocnice obdržela schválenou dotaci z finančních prostředků Evropských strukturálních a investičních fondů na projekt Modernizace a obnova zdravotnické přístrojové techniky.

Autor: Monika Pelíšková

17.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Dvě auta se srazila na křižovatce

Druhý den festivalu.
18

Muzikanti potěšili srdce hudebních fanoušků a pivo teklo proudem

Hygienici pojedou podruhé pro vodu

Pelhřimovsko – Druhý odběr vzorků vody v letošní koupací sezoně čeká v pondělí 26. června na Pelhřimovsku pracovnice hygienické stanice a zdravotního ústavu.

Na havíře v centru Jihlavy dohlíželi pyšní rodiče

Jihlava – V sobotu krátce po desáté hodině už byla horní část Masarykova náměstí téměř zaplněná. Nejen rodiče a babičky čekali na své ratolesti, až se vynoří z jihlavského podzemí přímo u morového sloupu. Ale i celá řada dalších přihlížejících si i přes vysoké teploty našla chvilku, aby se podívala na letošní havířský průvod Jihlavou.

Kontrola přišla na marihuanu

Pelhřimov – Pod vlivem drog usedl za volant osobního vozu Seat jedenatřicetiletý muž z Pelhřimovska, jehož ve čtvrtek 22. června kolem deváté hodiny večerní kontrolovali na Pražské ulici v Pelhřimově policisté.

Hospodaření v Kališti mají v rukou také místní obyvatelé

Kaliště – Obyvatelé Kaliště mají jedinečnou možnost osobně se vyjádřit k rozvoji své obce. Tamní zastupitelé si připravili speciální dotazník, díky kterému chtějí zmapovat názor lidí na budoucí investice a plány.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies