Na červnovém zasedání pelhřimovského zastupitelstva to potvrdila ředitelka technických služeb, které se starají o sportovní areál.

Pavla Licehammerová původně přislíbila vyjádření i pro Pelhřimovský deník, do uzávěrky jej však neposkytla.

Od změny si slibují úsporu i návratnost

Provozovatel sportoviště si nicméně podle informací zveřejněných na jednání zastupitelů slibuje od změny způsobu vytápění především úsporu peněz.
O tomtéž přemýšlejí i někteří ředitelé pelhřimovských základních i středních škol. „Náklady na vytápění našich budov se výrazně navýšily,“ potvrdil Martin Skořepa ze základní školy Komenského.

Ta v současnosti odebírá teplo z výměníku střední školy, napojený na parovod Iromezu. Nové tělocvičny ale již mají vlastní plynovou minikotelnu, která funguje k plné spokojenosti učitelů.

Dub: Výstavba kotelny se nevyplatí

„Pokud by se to nechalo technicky vyřešit, že by všechny čtyři sousedící školy přešly na levnější plyn, z ušetřených peněz by mohlo zbýt třeba na nové vybavení učeben,“ doplnil Skořepa.

Jak upozornil Ladislav Dub z teplárenské společnosti Iromez, zvyšování cen se nevyhne nikdo. „Třeba zrovna plyn podražil jenom od začátku roku o 23 procent, další navýšení se očekává ještě do konce roku,“ konstatoval s tím, že levnější energii pro sportoviště těžko kdo nabídne. „Ani výstavba plynové
kotelny by nebyla zadarmo,“ připomněl Dub.

Rozhodnutí náleží zřizovateli technických služeb, respektive základních škol. Tím je v obou případech město. Jeho zastupitelé se kvůli tomu setkají dnes odpoledne na mimořádném pracovním zasedání.

Pelhřimovské sportoviště se již jednou od parovodu odpojilo. Před osmi roky se ale vrátilo k současnému způsobu vytápění.