Jak dlouho pracujete s dětmi?

Od svých patnácti let jezdím na tábory jako instruktor nebo vedoucí. Dětské tábory vždy pořádal Dům dětí a mládeže v Pelhřimově (DDM). Jinak na tábory jezdím od svých osmi, nyní je mi čtyřiadvacet let.

Proč jste se rozhodl pro pořádání florbalového tábora?

To je jednoduché. Kamarád Jakub Dvořák, se kterým už na tábory jezdím dlouhá léta, vedl při DDM florbalový kroužek. Já zase trénoval ve florbalovém oddíle a chtěli jsme udělat nějakou kratší akci, případně i společnou. Prvotní plán se však nezdařil, ale když už jsme měli něco připraveného, byla by škoda to zahodit. Nakonec jsme do toho s Jakubem šli. Sice to byl krok do neznáma, protože takto zaměřený tábor tady ještě nikdo nedělal, ale vše se povedlo a mělo to relativně úspěch a dobrou reklamu.

Kolik jste letos dostali přihlášek?

Oproti loňsku, kdy jsme tomu dělali velikou reklamu v podobě obesílání dopisů na řadu základních škol v kraji Vysočina, letos byla kapacita naplněna velmi rychle. Přišlo nám na DDM něco okolo pětačtyřiceti přihlášek z celého kraje, ale z kapacitních důvodů jsme vzali čtyřicet kluků ve věku od desíti do čtrnácti let. Holka se nám přihlásila pouze jedna, ale přihlášku poslala už dlouho. Je pravda, že ta samá byla u nás i loni.

Jak se cítila jediná holka mezi čtyřiceti kluky?

S ní nebyl vůbec žádný problém. Ona je docela živel, takový kluk v holčičím těle a kolikrát byla lepší než ti kluci. Spala v budově, protože jednadvacátý stan na Chaloupkách už nebyl, ale přesto si vůbec nic nevynucovala a byla v naprosté pohodě.

A program tábora?

Je to o hlavně o florbalu, ale nechceme zase, aby to bylo jen o soustředění. Letos oproti loňskému roku budeme dvě odpoledne v tělocvičně a na třetí den je připraven jiný program. Pro děti je připravena celotáborová hra ve stylu Chicago – mafiáni třicátých let a jinak řada doprovodných programů a hostů. Děti se můžou těšit na ukázky dravců nebo hasičů, ale více nechci prozrazovat, to by zase nebylo překvapení.

Kam a jak budete jezdit do tělocvičny?

Do tělocvičny se bude jezdit do Nového Rychnova, kde nám vedení obce vyšlo vstříc a umožnilo přístup do haly. Jedna z podmínek v přihlášce byla kolo ssebou. Předpokládáme tedy že rodiče svým ratolestem přibalí bicykl a bezpečnostní prvky. Pokud ne, zase se toho tolik neděje, máme auta, tak je odvezeme. To samé platí v případě nepříznivého počasí. Ale budeme radši, když nezaprší a kola si všichni táborníci přivezou.

Co když dítě nikdy nehrálo florbal?

To vůbec nevadí, tábor je jak pro začátečníky, kteří nikdy tento druh sportu nedělali, ale i pro lidičky, kteří ví, co to obnáší. Chceme, aby se v rámci těch devíti dní všichni vyblbnuli, poznali se a zároveň si i zahráli.

Kolik takový tábor stojí?

Cena za devět dní činí 2200 korun, v částce je jídlo, materiální zajištění, tělocvična a další.

Jaká je náplň hlavního vedoucího?

Celý tábor zabezpečuje DDM a já se starám o veškeré doklady od personálu, jako jsou zdravotní průkazy, nebo osvědčení o práci s dětmi. Dohlížím nad celou činností a průběhem tábora, zásobuji vším co je třeba a rozděluji úkoly oddílovým vedoucím.