VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zahájení stavby domova důchodců bylo událostí roku

Pelhřimov - Již druhé volební období sedí včele pelhřimovské radnice. Za jeho působení se město stačilo rozrůst ojednu novou čtvrť, pozvedl se kulturní život ve městě a kosvěžení se vhorkých dnech se nabízí venkovníbazén.

11.2.2008 1
SDÍLEJ:

Pelhřimovský starosta Leopold Bambula stojí v čele města již druhé volební období. Za tu dobu v Pelhřimově vzkvetl kulturní život i sportovní příležitosti pro mladé. Foto: Deník/ Michal Vítů

Oloňském roce itom letošním si Deník povídal se starostou města Leopoldem Bambulou.

Je to správná politika, říkáte vy ohospodaření města bez dluhu. Proč se bráníte úvěrům, do kterých se jiná města bez problémů pouští?

Dluhy město omezují. Pak může nastat situace, kdy potřebujete vstoupit do nějakého projektu a budete najednou bez peněz. Proto se snažíme hospodařit tak, aby úvěry nebyly potřeba. Musím však připomenout, že stále vycházíme ztoho, co považují za nejdůležitější občané. Jsem velmi rád, že vloňském roce to byla právě stavba domova důchodců, kterou se ipřes počáteční problémy přece podařilo zahájit.

Další velkou akcí, která se vroce 2007povedla, bylo idokončení venkovního koupaliště. Někteří lidé se však domnívají, že bazén mohl vypadatlépe.

Zde se domnívám, že jde ze strany obyvatel onepochopení záměru. Stavba venkovního koupaliště je rozdělena do několika etap, které budeme postupně realizovat. Vše jde však bohužel ruku vruce súspěchy při žádosti odotace.

Nezůstalo ale jenom ustavby venkovního koupaliště.

Samozřejmě. Vstoupili jsme prakticky do všech oblastí. Razantní proměnou prošlo také pelhřimovské kino. Začali jsme svýstavbou kuželny. Což byl poslední sport ve městě, pro který se přes jeho masovou základnu zatím nic neudělalo. Zrekonstruovali jsme Rynáreckou ulici, do které se investovalo patnáct milionů korun. Ipřes peripetie, které srekonstrukcí souvisely, se hodně pomohlo lidem, kteří vulici žijí. Dalších sto tisíc se investovalo na zlepšení kvality vody vpelhřimovském rybníku Stráž. Důležité je také zmínit dokončení půdních vestaveb vzákladních školách Krásovy domky a Komenského. Chtěl bych však dodat, že velká zásluha vtom všem patří především uvážlivému rozhodování zastupitelů. Vždy mělo svůjsmysl.

VPelhřimově se stále mluví oparcelách na Polním Dvoře. Nyní se jich pro zájemce připravuje dalších osmadvacet. Je oně skutečně taková poptávka?

Zájem oparcely je vlastně pořád. Svědčí to také otom, že vPelhřimově se dobře bydlí. Lidé tady mají práci a jsou spokojení. Což potvrzuje právě výstavba rodinnýchdomků.

Na co se obyvatelé mohou těšit letos?

Rozhodně na další úpravu kina Vesmír. Rádi bychom také zateplili třetí a čtvrtou základní školu, které mají opravdu velké energetické ztráty. Pro letošní rok nás čeká také rekonstrukce čistírny odpadních vod. Vytrvale na tom nyní pracujeme. Asamozřejmě budeme dále pracovat na výstavbě domova důchodců.

Co Pelhřimov čeká vnásledujícíh letech?

Pelhřimovu jistě ulehčí především obchvat západní strany města. Dále budeme také usilovat orekonstrukci krytého bazénu. Rádi bychom udělali také něco sKřemešníkem. Jeho výhodná poloha přímo vybízí květšímu využití pro turistické, rekreační či sportovní využití.

 

Kdo je Leopold Bambula

* 12. září 1939
– vystudoval Obchodní akademii v Jindřichově Hradci
– v čele města Pelhřimova stojí od roku 2002
– předtím působil jako vedoucí finančního referátu pelhřimovského okresního úřadu

 

Autor: Marcela Průchová

11.2.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Nová silnice mezi Pelhřimovem a Božejovem
4

Práce na nové silnici finišují

Ilustrační foto.

Nebezpečná silnice: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Radek Koten (SPD): Jako jediná strana prosazujeme přímou demokracii

Vysočina /ROZHOVOR/ – Lídrem vysočinské kandidátky SPD (Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura) je v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Radek Koten. „Proč by nás měli lidé volit? Protože my máme odvahu říkat pravdu. Pojmenováváme věci tak, jak jsou. Neschováváme problémy za rádoby korektní slovíčka,“ říká politik z Vojnova Městce na Žďársku.

AKTUALIZOVÁNO

Ve Stranné u Telče usmrtil dítě zemědělský stroj

Vysočina – V pondělí 16. října se ve vsi Stranná na Jihlavsku stala velká tragédie. Došlo tam k dopravní nehodě při níž zemřelo nezletilé dítě.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Řidiči budou muset v Holušicích sundat nohu z plynu

Kaliště, Červená Řečice – Obce na Pelhřimovsku se snaží bojovat proti rychle jezdícím řidičům a zvyšovat bezpečnost pro své obyvatele. V Červené Řečici z toho důvodu vybudovali retardér, zastupitelstvo v Kališti oproti tomu odhlasovalo snížení rychlosti v místní části Holušice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení