VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zahájení stavby domova důchodců bylo událostí roku

Pelhřimov - Již druhé volební období sedí včele pelhřimovské radnice. Za jeho působení se město stačilo rozrůst ojednu novou čtvrť, pozvedl se kulturní život ve městě a kosvěžení se vhorkých dnech se nabízí venkovníbazén.

11.2.2008 1
SDÍLEJ:

Pelhřimovský starosta Leopold Bambula stojí v čele města již druhé volební období. Za tu dobu v Pelhřimově vzkvetl kulturní život i sportovní příležitosti pro mladé. Foto: Deník/ Michal Vítů

Oloňském roce itom letošním si Deník povídal se starostou města Leopoldem Bambulou.

Je to správná politika, říkáte vy ohospodaření města bez dluhu. Proč se bráníte úvěrům, do kterých se jiná města bez problémů pouští?

Dluhy město omezují. Pak může nastat situace, kdy potřebujete vstoupit do nějakého projektu a budete najednou bez peněz. Proto se snažíme hospodařit tak, aby úvěry nebyly potřeba. Musím však připomenout, že stále vycházíme ztoho, co považují za nejdůležitější občané. Jsem velmi rád, že vloňském roce to byla právě stavba domova důchodců, kterou se ipřes počáteční problémy přece podařilo zahájit.

Další velkou akcí, která se vroce 2007povedla, bylo idokončení venkovního koupaliště. Někteří lidé se však domnívají, že bazén mohl vypadatlépe.

Zde se domnívám, že jde ze strany obyvatel onepochopení záměru. Stavba venkovního koupaliště je rozdělena do několika etap, které budeme postupně realizovat. Vše jde však bohužel ruku vruce súspěchy při žádosti odotace.

Nezůstalo ale jenom ustavby venkovního koupaliště.

Samozřejmě. Vstoupili jsme prakticky do všech oblastí. Razantní proměnou prošlo také pelhřimovské kino. Začali jsme svýstavbou kuželny. Což byl poslední sport ve městě, pro který se přes jeho masovou základnu zatím nic neudělalo. Zrekonstruovali jsme Rynáreckou ulici, do které se investovalo patnáct milionů korun. Ipřes peripetie, které srekonstrukcí souvisely, se hodně pomohlo lidem, kteří vulici žijí. Dalších sto tisíc se investovalo na zlepšení kvality vody vpelhřimovském rybníku Stráž. Důležité je také zmínit dokončení půdních vestaveb vzákladních školách Krásovy domky a Komenského. Chtěl bych však dodat, že velká zásluha vtom všem patří především uvážlivému rozhodování zastupitelů. Vždy mělo svůjsmysl.

VPelhřimově se stále mluví oparcelách na Polním Dvoře. Nyní se jich pro zájemce připravuje dalších osmadvacet. Je oně skutečně taková poptávka?

Zájem oparcely je vlastně pořád. Svědčí to také otom, že vPelhřimově se dobře bydlí. Lidé tady mají práci a jsou spokojení. Což potvrzuje právě výstavba rodinnýchdomků.

Na co se obyvatelé mohou těšit letos?

Rozhodně na další úpravu kina Vesmír. Rádi bychom také zateplili třetí a čtvrtou základní školu, které mají opravdu velké energetické ztráty. Pro letošní rok nás čeká také rekonstrukce čistírny odpadních vod. Vytrvale na tom nyní pracujeme. Asamozřejmě budeme dále pracovat na výstavbě domova důchodců.

Co Pelhřimov čeká vnásledujícíh letech?

Pelhřimovu jistě ulehčí především obchvat západní strany města. Dále budeme také usilovat orekonstrukci krytého bazénu. Rádi bychom udělali také něco sKřemešníkem. Jeho výhodná poloha přímo vybízí květšímu využití pro turistické, rekreační či sportovní využití.

 

Kdo je Leopold Bambula

* 12. září 1939
– vystudoval Obchodní akademii v Jindřichově Hradci
– v čele města Pelhřimova stojí od roku 2002
– předtím působil jako vedoucí finančního referátu pelhřimovského okresního úřadu

 

Autor: Marcela Průchová

11.2.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Zatáčka vynesla motorkáře do příkopu

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.

AKTUALIZOVÁNO

Bouřka zaměstnala hasiče hlavně na Pelhřimovsku

Pelhřimovsko - Bouřka doprovázená silným větrem, která v noci zasáhla region, vyvrátila desítky stromů. Spadlý strom zastavil dopravu u Chřenovic na Havlíčkobrodsku a způsobil dopravní nehodu mezi Věží a Rozkoší. Nejvíce bouřka zaměstnala hasiče na Pelhřimovsku.

Orlík nad Humpolcem se o víkendu vrátí do pravěku

Orlík nad Humpolcem – Tento víkend se zřícenina hradu Orlík nad Humpolcem přesune zpět do pravěku. Na návštěvníky památky čeká mimo jiné i filmová projekce.

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

Jihlava – Hned jedenáct jednotek hasičů zasahuje od brzkého rána u požáru ve společnosti zabývající se zpracováním dřeva v ulici Na Hranici v Jihlavě. Vyhlášen tam byl třetí stupeň požárního poplachu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení