VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OD SOUSEDŮ: Budování železničního koridoru na Táborsku pokračuje

Táborsko - Železniční koridor v úseku Tábor – Doubí u Tábora finišuje. Od června se vlaky začnou míjet na dvoukolejné trati, v jejímž úseku vyrostla nová nádraží a stavby.

23.5.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Marian Šatra

„Od Doubí k Černým mostům je rozšíření trati hotové a vlakové spoje jezdí již bez výluk a omezení. Na této trase vzniklo několik umělých staveb; na nových nádražích v Plané a Sezimově Ústí mohou lidé využít nová nástupiště, doplněná o podchody pro pěší a vozíčkáře,“ shrnul Miroslav Kadlec za stavbu IV. koridoru.

Dodal, že mezi velké akce určitě patřily instalace nového železničního mostu u hřbitova a na Černých mostech, kde budou práce ještě pokračovat.

Pro auta bude platit objížďka

„V Táboře jsme zkolaudovali podjezd v Trocnovské ulici a povolili ho do předčasného užívání. Slouží dopravě i chodcům,“ sdělil Kadlec. Stavba koridoru se tak přesunula na druhý směr kolejí a na táborské nádraží.

„Úplná uzavírka pod Černými mosty bude zahájena v pondělí 26. května v devět hodin dopoledne, kdy začnou práce na nových konstrukčních vrstvách komunikace a nových chodnících.

Zároveň s pokračováním prací na koridoru bude upravena světelná signalizace křižovatky a přeložen elektrický kabel.

Práce se bez uzavírky bohužel neobejdou,“ informovala o věci mediální zástupkyně investora Magdalena Boukhemisová s tím, že průchod pro pěší pod mosty zůstane po celou dobu trvání stavby.

Vyznačená objízdná trasa pro silniční dopravu povede přes táborský obchvat a Maredův vrch, stejně jako při první úplné uzavírce Černých mostů.

Zpoždění vlaků

Cestující, kteří využívají služby Českých drah, by měli počítat se zpožděním spojů v Táboře, kde začala první etapa rekonstrukce nádraží. Vzniknou dvě hlavní ostrovní nástupiště, nové nástupiště pro vlak směr Ražice a prvky pro postižené občany.

„Půlka nádraží je odpojena od zabezpečovacího zařízení a fungují pouze tři koleje, na kterých musíme zvládnout vše. Problémy potrvají do konce roku a cestující by měli počítat s pětiminutovým zpožděním vlaků,“ vysvětlil vrchní přednosta stanice Tábor Milan Vodák.

Nádraží bude dokončeno začátkem příštího roku, ale dráhy již v září otevřou prodloužený podchod pro pěší, který nahradí chybějící most přes táborské nádraží.

Zrekonstruovaná nádraží v Plané, Sezimově Ústí a Táboře budou v budoucnu automatizovaná a dráhy propustí několik zaměstnanců. „V Plané deset, Sezimově Ústí tři a v Táboře propustíme patnáct lidí,“ dodal Vodák. Cestujícím vzkázal, že nynější problémy se spoji jsou předzvěstí bezpečné a lepší
železniční dopravy v okrese.

Autor: Daniel Vacek

23.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Dvě auta se srazila na křižovatce

Druhý den festivalu.
18

Muzikanti potěšili srdce hudebních fanoušků a pivo teklo proudem

Hygienici pojedou podruhé pro vodu

Pelhřimovsko – Druhý odběr vzorků vody v letošní koupací sezoně čeká v pondělí 26. června na Pelhřimovsku pracovnice hygienické stanice a zdravotního ústavu.

Na havíře v centru Jihlavy dohlíželi pyšní rodiče

Jihlava – V sobotu krátce po desáté hodině už byla horní část Masarykova náměstí téměř zaplněná. Nejen rodiče a babičky čekali na své ratolesti, až se vynoří z jihlavského podzemí přímo u morového sloupu. Ale i celá řada dalších přihlížejících si i přes vysoké teploty našla chvilku, aby se podívala na letošní havířský průvod Jihlavou.

Kontrola přišla na marihuanu

Pelhřimov – Pod vlivem drog usedl za volant osobního vozu Seat jedenatřicetiletý muž z Pelhřimovska, jehož ve čtvrtek 22. června kolem deváté hodiny večerní kontrolovali na Pražské ulici v Pelhřimově policisté.

Hospodaření v Kališti mají v rukou také místní obyvatelé

Kaliště – Obyvatelé Kaliště mají jedinečnou možnost osobně se vyjádřit k rozvoji své obce. Tamní zastupitelé si připravili speciální dotazník, díky kterému chtějí zmapovat názor lidí na budoucí investice a plány.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies