VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pacovská křižovatka se o prázdninách promění v bezpečnější místo

Pacov – Děti a dospělí, kteří se budou v budoucnu pohybovat v okolí křižovatky u školního areálu Za Branou v Pacově, budou ve větším bezpečí. To zajistí modernizace, do které by se dělníci měli pustit během letošních letních prázdnin.

17.5.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

Současná situace na křižovatce, kterou tvoří ulice Karmelitánská a Starodvorská, není podle vedení města Pacova příliš přehledná. „Přechod pro chodce je přímo v zatáčce a na jedné straně chybí chodníky. Jde nám hlavně o to, aby se zatáčka předělala tak, aby splňovala normy a byla bezpečnější,“ informoval starosta Pacova Lukáš Vlček.

Zmíněná křižovatka před pacovskou školou je jedním z nejfrekventovanějších míst ve městě. „V těchto místech je velký školní areál a tento prostor navíc přímo navazuje na zámecký areál. Lidí tam tedy projde relativně hodně,“ doplnil Vlček.

Křižovatku se tedy v Pacově pokusí zpřehlednit a pro chodce i řidiče jí udělat bezpečnější mimo jiné také posunutím přechodu pro chodce více do strany. „Chodníky se tam dodělají tak, aby chodec nemusel zbytečně vstupovat do vozovky. Modernizovat tam také budeme veřejné osvětlení, aby křižovatka byla dobře osvětlená i v noci,“ nastínil Vlček další body modernizace křižovatky.

Nejenom, že v blízké době bude z křižovatky bezpečnější a přehlednější místo, díky modernizaci se ale navíc také změní přístup do nedalekého školního areálu.

Ten bude nově bezbariérový. „Do školy momentálně vedou dvoje schody. Řada starších lidí tam má proto problém chodit. Když ale ke škole povede bezbariérová nakloněná rovina, tak to pro ně bude mnohem vhodnější,“ prozradil Vlček, v čem se vstup do školního areálu Za Branou změní.

Situaci bezbariérovost ulehčí i maminkám, které do školy míří s kočárky.

Parkovací stání v blízkosti pacovské základní školy se přesunou do jiné části prostoru. Počty parkovacích míst se ale tímto přesunem zvyšovat nebudou. „V areálu bývalého autoparku je velké parkoviště, které je v krátké vzdálenosti od školy. Takže parkovacích stání přímo u školy je teď zhruba pětačtyřicet,“ přemítal Vlček.

Modernizaci křižovatky využije vedení města i k rekonstrukci sítí, které jsou umístěné pod křižovatkou.

Finančně modernizaci zajistí schválený rozpočet města. „Předpokládáme, že celá modernizace křižovatky a vstupu do školního areálu bude stát zhruba tři miliony korun,“ prozradil Vlček.

Termín realizace modernizace je závislý na získání patřičných povolení a ukončení výběrového řízení na dodavatele stavebních prací, proto není zcela jisté, zda se na úpravě křižovatky a ostatních bodech začne pracovat právě o prázdninách.

Modernizace prostoru v okolí základní školy navazuje na rekonstrukci Karmelitánské ulice. Obsahem této úpravy bylo vybudování nové silnice, rozšířeného chodníku podél tamního zámku, nového chodníku podél zdi autoparku ke křižovatce před školním areálem Za Branou a nové kanalizace a vodovodu.

Autor: Denisa Šimanová

17.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Eliška Kubíková pracuje v jihlavské zoologické zahradě 28. rokem. Od roku 2005 stojí v jejím čele. Během jednoho roku ji chce předat dál.

V horizontu jednoho roku chci zoo předat dál, říká Kubíková

Žáci základní školy v Pelhřimově se zúčastnili kurzu angličtiny.
6

Pelhřimovští žáci studovali angličtinu v přírodě

Právě jsme se narodili

Pelhřimov - V pelhřimovské porodnici se narodila další miminka.

Pelhřimovský domov seniorů má už pár dní novou kapli

Pelhřimov – Klienti Domova pro Seniory Pelhřimov prožili slavnostní chvíle při žehnání nové kaple a křížové cesty, které se nacházejí přímo v budově. Žehnání se ujal pelhřimovský kněz Martin Brácha, který tu odsloužil i první mši.

VIDEO: Vojenská auta zdolávají terén

Vysočina - Terénní jízdu předvedli v sobotu v areálu Radarka u Koněšína řidiči historických vojenských vozidel. Na Radarku je zavedla trať letošního ročníku závodu O zlomenou poloosu.

OBRAZEM: V zámecké zahradě roste okolo sedmdesáti druhů pivoněk

Vysočina - Soukromé zámecké zahrady Thamary Kinsky ve Žďáře nad Sázavou se po roce opět otevřely veřejnosti. Tentokrát si příchozí mohli užívat i bohatý doprovodný program.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies