K němu se odvolala společnost Bohemen Grondonds poté, co pelhřimovský okresní soud její žalobu o náhradu ve výši 2,54 milionů korun zamítl.

Soud v Táboře netrval ani hodinu, zúčastnili se ho zástupci investorské firmy a právníci obou stran sporu. Soudkyně Jana Kosová po vyjádření obou stran uvedla, že soud rozhodne v pátek ráno.

V úvahu připadají tři varianty. První je, že krajský soud najde nějakou chybu a vrátí případ do Pelhřimova. Druhá je taková, že soud potvrdí verdikt z Pelhřimova. To právník investora Dušan Růžič nepředpokládá. „Pokud ano, určitě bychom se odvolali k Nejvyššímu soudu. Bioplynová stanice není rohlík, a obec musí pykat za to, že svévolně mění rozhodnutí. Přece nejsme banánová republika," řekl.

Třetí varianta je, že táborský soud sám nařídí obci, aby  celou částku nebo její část firmě uhradila. Právní zástupce obce Petr Valent ale namítá, že firma nesprávným rozhodnutím libkovodského zastupitelstva netratila a výpočty náhrad by se musely objevit až po postavení bioplynky.

Dušan Růžič naopak zdůrazňuje, že škoda je prokazatelná, protože po změně rozhodnutí zastupitelů se musely řešit jiné věci oproti plánu.

Dokončení bioplynky dosud „viselo" na chybějícím dopravním napojení. Zvrat nastal nedávno, kdy krajský úřad na základě odvolání investora uvedl, že firma nemusela žádat obec o povolení dopravního napojení, protože u nižších tříd silnic není třeba žádat. Případ se teď vrátil na pelhřimovský městský úřad.

Příští týden by se v Libkově Vodě mělo sejít nově zvolené zastupitelstvo, které vzešlo většinou z odpůrců projektu. Z toho důvodů jednání s ním zástupci investora zatím nepovažují za příliš reálné.