VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Největší diskuse v Humpolci vzbudily zahrádkářské kolonie

Humpolec – Humpolečtí mají za sebou sociálně-antropologický výzkum i pět veřejných debat nad zpracovanými návrhy lokalit pro nové rodinné domy. Finální podoba projektů bude předložena v květnu.

19.4.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

Obyvatelé Humpolce měli začátkem dubna možnost vyjádřit svůj názor v rámci veřejných projednání územních studií, na kterých zpracovatelé poprvé přeložili nové koncepty pěti vybraných lokalit Humpolce. Největší diskuse vzbudila výstavba rodinných domů ve dvou zahrádkářských oblastech. „Někteří lidé byv oblasti zahrádkářských kolonií rádi postavili a kvitují návrh vzniku nové infrastruktury. Naopak lidé, kteří zde chtějí zahrádkařit, k tomu měli negativní postoj a připomínky,“ popsal odlišné názory místostarosta Humpolce Květoslav Namyslo.

Podle jeho slov v závěru byli spokojeni všichni, veřejná projednávání splnila účel a objasnila řadu nejasností. „Lidem bylo vysvětleno, že není povinnost tam stavět, nýbrž možnost,“ dodal místostarosta Namyslo.

Po dobu pěti dnů se v Humpolci představovaly nové koncepty územní studie pro oblast zahrádkářské kolonie v ulici Zahradní a U Kaštanu, zahrádkářské kolonie v Cípku, volné plochy v Lužické ulici, Okružní ulici a pro bývalý areál Humpoleckých strojíren. „Obecně byly všechny reakce různorodé. Pokud se jednalo o lokality nově vymezené nebo na volných loukách, tak to bylo přijímáno většinou kladně,“ podotkl Květoslav Namyslo.

Konečný výstup

Všech pět návrhů bude nyní upraveno podle vznesených připomínek. „Na základě připomínek lidí a města budou zpracovatelé předložené návrhy ještě upřesňovat. Na konci měsíce května by měl být hotový definitivní výstup z dané lokality,“ sdělil Namyslo. Lidé se poté budou moci seznámit s finálním návrhem nové územní studie.

Občané mohli svým názorem ovlivnit už i samotné návrhy jednotlivých lokalit, které zpracovatelé začátkem dubna překládali veřejnosti. V únoru za tímto účelemv ulicích Humpolce proběhl týdenní sociálně-antropologický výzkum, který vedli výzkumníci z pražské Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Ti obcházeli humpolecké domácnosti, podniky i školy s prosbou o rozhovor nad mapou města.

„Výzkum probíhal na základě zadání od pěti zpracovatelů, kteří chtěli získat konkrétní informace o své lokalitě. Součástí byl i společný výstup pro město,“ dodal Namyslo, který celou akci hodnotí kladně. „Bylo to velmi zajímavé, protože běžně na to nezbývají síly nebo prostředky,“ uzavřel Namyslo.

Autor: Monika Pelíšková

19.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Lupič potravin stále uniká

Kanadská borůvka

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Právě jsme se narodili. Podívejte se

Pelhřimov - V pelhřimovské porodnici se narodila další krásná miminka. 

O brodskou speciální školu se zajímá policie

Havlíčkův Brod – Základní škola a Praktická škola U Trojice v Havlíčkově Brodě poskytuje základní i střední vzdělání dětem s výchovnými a jinými problémy a handicapy. Jenže problémy nemají jen žáci, ale v posledních měsících i vedení školy a někteří její zaměstnanci.

Prezident Zeman míří na Vysočinu

Vysočina - Prezident České republiky Miloš Zeman s manželkou přijede ve středu na oficiální třídenní návštěvu Kraje Vysočina. Kromě toho, že se na třech místech setká přímo s občany, zavítá také do Jaderné elektrárny Dukovany. Poté stráví několik dní na své chalupě v Novém Veselí na Žďársku, kde se opět chystá vyplout na člunu na místní rybník.

Ze soutěže ve sběru papíru míří do Pelhřimova bronz

Pelhřimov – Na přední pozice v šestnáctém ročníku soutěže v množství sebraného papíru S panem Popelou se probojovaly školy z Pelhřimova.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies