VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na kamenických školách budou modernizovat výuku

Kamenice nad Lipou – Vyučování na základní škole a mateřské škole v Kamenici nad Lipou bude od letošního září modernější.

3.4.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Miroslav Kucej

Městu Kamenice nad Lipou totiž byla schválena dotace na modernizaci obou školských zařízení. Díky tomu vybaví nově počítačovou učebnu, pořídí interaktivní tabule, nakoupí školní pomůcky a zrekonstruují podlahu tělocvičny základní školy a venkovní hřiště při mateřské škole.

Kvalitnější vzdělávací proces

„V současné době se konají výběrová řízení a soutěže týkající se všech našich jednotlivých zadání," informoval starosta Kamenice nad Lipou Ivan Pfaur.

Ředitel tamní Základní ško-ly Vladimír Dobal upřesnil, co všechno se pod pojmem „modernizace" v jejich případě skrývá. „První stupeň získá deset interaktivních tabulí. Dále budou nakoupeny nové pomůcky do hodin fyziky, 
a v počítačových učebnách obměníme třicet počítačů. Tě-locvičnu čeká oprava podlahy a položení nového povrchu," vyjmenoval Dobal.

Dále zmínil výhody, které modernizace výuky přinese samotným učitelům a školákům. „Tím, že v každé učebně bude nainstalována interaktivní tabule, budou vyučující využívat při hodinách internet, připravené texty, mate-riály, obrázky, tabulky, hudbu, interaktivní učebnice 
a podobně, bez toho aniž by žáci byli nuceni stěhovat se do multimediální učebny. Jelikož v hodinách přibude více názorné výuky a děti tak současně zapojí více smyslů, vzdělávací proces se stane kvalitnějším. Podpoří se také dětská zvídavost, tvořivé a logické myšlení," pověděl ředitel školy.

Nové pomůcky ve fyzice pak podle slov Vladimíra Dobala pomohou žákům přiblížit se při výkladu teorie k praxi. „Žáci lépe pochopí podstatu pouček a fyzikálních jevů. Takto osvojené poznatky budou mít pro děti trvalejší charakter. A nesmíme opomenout ani skutečnost, že u nich tímto způsobem budeme nenásilně rozvíjet jejich představivost a manuální zručnost," podotkl Dobal.

Ředitel školy ještě doplnil další výhodu. Takto získané poznatky podle něj mohou některé děti kladně motivovat při výběru budoucího povolání technického zaměření.

Ředitelka kamenické Mateřské školy Na Besídce Jaroslava Váchová uvedla, že do mateřinky budou koupeny tři interaktivní tabule, z nichž dvě poputují do speciální třídy. „Dále se tu zrealizují dopadové plochy pod herními prvky na venkovním hřišti a budou zakoupeny pomůcky pro děti s postižením pro jejich smyslový rozvoj," doplnila Jaroslava Váchová.

Jak prozradili ředitel i ředitelka kamenických škol, modernizace jsou naplánovány na letošní letní prázdniny, takže školní docházka nebude omezena. Ivan Pfaur sdělil, že celkový rozpočet na tuto akci činí necelých pět miliónů korun, z čehož dotace je pětaosmdesát procent.

Zateplení budov

Kromě modernizace výuky by se také ještě v letošním roce mohly dočkat obě budovy kamenické Mateřské školy zateplení. Se zateplením by mohly počítat ještě budovy Domova mládeže a jídelny a kuchyně kamenické pobočky Středního odborného učiliště a střední průmyslové školy Pelhřimov.

„Už jsme obdrželi akceptaci projektu a nyní čekáme, zda nám bude potvrzena dotace. Letos bychom rádi zrealizovali první etapu, zateplení budov mateřské školy. Ta by měla vyjít asi na devět miliónů, přičemž spoluúčast města je padesátiprocentní," řekl starosta Kamenice nad Lipou.

Zateplení zmiňovaných budov zahrnuje rovněž výměnu oken. Ředitelka kamenické Mateřské školy Jaroslava Váchová by podle svých slov tuto rekonstrukci rozhodně uvítala. „V současné době máme opravena skoro všechna sociální zařízení, zbývá už jen jedno. Mezi další potřebné opravy patří právě zateplení budov a oprava střechy na dolní budově. Pokud by se podařilo obě budovy školky zateplit ještě o letošních letních prázdninách, bylo by to skvělé," uvedla na závěr Jaroslava Váchová.

Vladimír Dobal doplnil, že kamenická Základní škola do budoucna plánuje například přestavbu šaten, rekonstrukci staré spojovací chodby a zateplení staré budovy školy.

Aneta Slavíková

Autor: Redakce

3.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Petr Weiss
5

Sexuolog Weiss půjde k soudu v říjnu. Hrozí mu trest až šest let vězení

Počátecké náměstí - ilustrační foto

Nový ředitel: Divadelní prostředí znám, takže vím, do čeho jdu

Malí pasažéři dostali od policistů dopravní kvíz

Horní Cerekev - Děti, které včera dopoledne cestovaly přes Horní Cerekev, se mohly stát součástí preventivního programu dopravně bezpečnostní akce. Krajští policisté si totiž pro všechny malé pasažéry připravili na letošní rok novinku, a to projekt Komunikace s dětmi.

Stihne Krpálek MS? Spíš ne, mrzí judistu

Tomu se říká pech. Měl být jedním z hlavních favoritů na titul mistra světa v nejtěžší váhové kategorii, místo toho bude judista Lukáš Krpálek s největší pravděpodobností léčit zraněný kotník na levé noze. Jak přiznal během autogramiády v Hranicích, kde měl s reprezentací absolvovat soustředění, pravděpodobnost, že stihne světový šampionát v Budapešti, je mizivá.

Pálenice se teprve rozjíždí, slabší začátek zavinily třešně

Vysočina – Padesát. Tolik pěstitelských pálenic funguje na Vysočině podle statistiky Celního úřadu pro Kraj Vysočina. Většina z nich však sezonu teprve startuje. Může za to nedostatek třešní. Palírník Roman Koudela z Polné na Jihlavsku začne až v září.

Z Třebíče vezli body. Obrat přišel po přestávce

Pelhřimov - Výhrou na hřišti regionálního rivala odstartovali nový ročník divize fotbalisté staršího dorostu Pelhřimova. Cenný bodový zisk si zajistili zlepšenou hrou ve druhém poločase.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení