VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Městská pláž má za sebou první měsíc, který začínal za 5 minut 12

Červená Řečice – Městská pláž u Červené Řečice funguje, přestože to ještě
v první polovině června vypadalo, že tam letos letní provoz možná ani nezačne.

5.8.2016
SDÍLEJ:

Když přeje počasí, je na pláži živo.Foto: Deník/Jiří Jíra

Červenořečické radnici, neboť vlastníkem areálu je město, se podařilo nájemce na sezonu získat doslova za pět minut dvanáct, takže se stánek s občerstvením
 s nástupem prázdnin přece jen otevřel.

V červenci nový provozovatel Tomáš Čejda, jemuž se zajištěním chodu stánku pomáhají rodinní příslušníci, obstál. Sám ale hodnotí první měsíc spíš věcně.
„Červenec dopadl slušně, samozřejmě že tady nemáme žádné závratné tržby, ale po většinu měsíce jsme mohli mít otevřeno a lidi chodili. Ani se k nám nedonesly nějaké zásadní výhrady," ohlédl se za první polovinou prázdnin Čejda. 
„I když asi na provozu bylo trochu patrné, že jsme neměli moc času na nějakou důkladnější přípravu na hlavní sezonu," připustil nový pronajímatel.

Kvůli počasí zůstal stánek v červenci zavřený jen tři dny. Po zbývajících 28 dní měl otevřeno a občerstvení a zázemí poskytl rekreantům, kteří se přišli koupat, pěším turistům, cyklistům, rybářům i dětem z různých letních táborů v okolí. „Živo tady začínalo být většinou po obědě," doplnil informaci Čejda.

Podobně jako nový provozovatel hodnotí první měsíc prázdnin a současně první měsíc partnerství 
s novým provozovatelem 
i červenořečický místostarosta Dušan Obranec. „Kiosek na městské pláži fungoval tak, jak jsme si představovali," řekl.

Současně přiznal, že představy byly do jisté míry ovlivněny tím, že přicházel zcela nový nájemce, a navíc ve chvíli, kdy na přípravu provozu sezonního zařízení za městem neměl praktický žádný čas. „Na to, v jaké jsme se ocitli situaci, funguje stánek dobře. Tím neříkám, že není prostor pro zlepšení chodu celého areálu," dodal Obranec.

Podobný pocit z července měl i jeden z oslovených rybářů, který nechtěl uvádět svoje jméno. „Bývalo to tady lepší. Provozovatel kiosku pořádal víc akcí, často se tady u stánku grilovalo, to mi letos zatím chybí," pokoušel se o dílčí hodnocení rybář.

Argument, že nový nájemce přišel na poslední chvíli a alespoň zachránil, co zachránit šlo, nechtěl rybář příliš akceptovat. „Vím, že o pronájem stánku usiloval ještě jeden zájemce. Kdyby tady nebyl tento, byl by jiný. Stánek by se na letošní léto určitě otevřel," říkal rybář.

Místostarosta Obranec potvrdil, že o pronájem stánku podložili zasláním nabídky dva zájemci. „Rada města, která o pronájmu rozhodovala, upřednostnila nabídku, která byla pro město výhodnější. Druhý zájemce nabízel nižší výši pronájmu," reagoval Obranec.

Červenořečická radnice hledala nového provozovatele zařízení na městské pláži v červnu poté, co původní zájemkyně o provoz kiosku na poslední chvíli od záměru odstoupila a na přelomu května a června vedení města oznámila, že stánek provozovat nebude.

Čejda souhlasí s tím, že by příležitostné akce chod stánku s občerstvením i letní dění na pláži speciální akce oživily. „V červenci jsem se nechtěl do pořádání akcí pouštět. Neznali jsme to tady, chtěli jsme na nějaké úrovni zajistit fungování kiosku. Po dosavadních zkušenostech s provozem ale plánujeme na srpen jednak koncert ve stylu country a folk a jednak klasickou zábavu," naznačil nový provozovatel.

Na radnici v nedalekém městě už přemýšlejí, jak zajistit provoz na červenořečické pláži do budoucna. „Určitě nechceme, aby se opakovala situace z letošního roku, kdy jsme hledali provozovatele na poslední chvíli, pár dní před začátkem prázdnin," vzkázal Obranec.

Zda radnice za účelem zajištění provozu stánku 
v dalším roce nebo letech osloví přímo Čejdu, nebo bude hledat nájemce z širšího okruhu případných zájemců, nechtěl v tuto chvíli Obranec předjímat.

Autor: Jiří Jíra

5.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Zatáčka vynesla motorkáře do příkopu

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.

AKTUALIZOVÁNO

Bouřka zaměstnala hasiče hlavně na Pelhřimovsku

Pelhřimovsko - Bouřka doprovázená silným větrem, která v noci zasáhla region, vyvrátila desítky stromů. Spadlý strom zastavil dopravu u Chřenovic na Havlíčkobrodsku a způsobil dopravní nehodu mezi Věží a Rozkoší. Nejvíce bouřka zaměstnala hasiče na Pelhřimovsku.

Orlík nad Humpolcem se o víkendu vrátí do pravěku

Orlík nad Humpolcem – Tento víkend se zřícenina hradu Orlík nad Humpolcem přesune zpět do pravěku. Na návštěvníky památky čeká mimo jiné i filmová projekce.

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

Jihlava – Hned jedenáct jednotek hasičů zasahuje od brzkého rána u požáru ve společnosti zabývající se zpracováním dřeva v ulici Na Hranici v Jihlavě. Vyhlášen tam byl třetí stupeň požárního poplachu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení