VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lukavec bude dalším místem s workoutovým hřištěm

Lukavec – Finální podobu získal návrh nového workoutového hřiště v Lukavci, který se dočká své realizace už za dva měsíce.

12.4.2017
SDÍLEJ:

Workoutové hřiště. Ilustrační fotoFoto: Deník/Diana Kovandová

Vybudováním moderní venkovní posilovny se Lukavec stane dalším místem na Pelhřimovsku, kde si vyznavači workoutu přijdou na své. „Zastupitelstvo odsouhlasilo výstavbu workoutového hřiště a v současnosti se jím zabývala rada,“ popsal aktuální situaci v Lukavci starosta městyse František Pinkas. „Máme zpracovaný návrh a podle něho přistoupíme k samotné realizaci,“ doplnil starosta s tím, že výstavba hřiště proběhne do dvou měsíců.

Hřiště o velikosti dopadové plochy deset krát šest metrů vyroste v prostoru vedle tamní základní školy. „Máme dvě hřiště, ale jsou spíše pro menší děti. Pro teenagery jsme v Lukavci chtěli něco takového také realizovat,“ prozradil starosta hlavní důvod výstavby.

Navíc byl podle jeho slovo hřiště i zájem ze strany veřejnosti.

Předběžná kalkulace nového místa pro sportovní vyžití v Lukavci bude stát 200 tisíc korun. „Projekt je financován z rozpočtu obce městyse Lukavec,“ dokončil starosta s tím, že finančním darem se na realizaci podílí i místní dřevozpracující družstvo.

Lukavec se výstavbou nového hřiště připojí k Počátkám a Pacovu, kde už svá hřiště s workoutovými prvky mají. „Je to v podstatě velký areál, který dříve sloužil jako vojenský autopark,“ nastínil minulost současného místa na sportovní vyžití starosta města Pacova Lukáš Vlček.

Areál v Pacově vznikl před pěti lety za podpory dotačních prvků z Ministerstva pro místní rozvoj z programu Revitalizace bývalých vojenských areálů. „Celý objekt jsme zrevitalizovali. Museli jsme zbořit některé staré prostory, které sloužily hlavně jako montážní dílny pro auta. Na tom místě jsme pak vybudovali velký areál, který tvoří mimo jiné asfaltová plocha, na které se děti mohou učit jezdit na kole nebo na inlinech. Jsou tam i prvky skateparku, které jsou hodně využívané,“ dodal starosta Vlček.

Součástí celého pacovského areálu je i 35 parkovacích míst, volná zelená plocha, na které si děti mohou ahrát fotbal, stromy a lavičky a velké dětské hřiště. „Právě jeho součástí jsou prvky sloužící k workoutu, tedy různá bradla, hrazdy tyče a lana na šplh,“ doplnil popis Vlček.

Impulsem pro výstavbu bylo využití velmi příjemné plochy uprostřed města a přetvořit ho na místo, které mohou využívat dospělí i děti všech věkových kategorií. „Já sám jsem v prostorech areálu vedl několik plánovacích dní a odpolední s dětmi a veřejností,“ uzavřel vyprávění starosta Pacova. Děti se do plánovaní tamního areálu velmi aktivně zapojily a navrhovaly, jak má hřiště vypadat a jaké prvky má obsahovat.

Autor: Monika Pelíšková

12.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kameničtí se budou koukat na film pod hvězdami.

Filmové léto pod hvězdami si mohou Kameničtí užít i letos. V nové podobě

Ilustrační foto

Napadení mezi rybáři v Ledči, jeden druhého hodil do řeky

Aneta Langerová pohladila návštěvníky divadla po duši

Pelhřimov – Zpěvačka Aneta Langerová opět zavítala do Pelhřimova. Návštěvníci Divadla Lubomíra Lipského, které bylo ve čtvrtek 27. dubna zcela naplněné, si tak mohli užít koncert za doprovodu kapely a smyčcového tria.

Kamenický zámek se opět zahalí do růžového hávu

Kamenice nad Lipou – Nejen zamilované páry mohou v pondělí 1. května odpoledne zavítat na zámek v Kamenici nad Lipou. Již potřetí se tam uskuteční akce, která nese název První růžový máj.

Gymnazistům zazvonil školní zvonek naposledy

Pelhřimov - Pískání píšťalek a pořádné rušno v pátek avizovalo, že pelhřimovským gymnazistům zazvonilo ve škole naposledy. Studenti posledních ročníků se převlékli do různých masek, dali o sobě pořádně vědět a mladším spolužákům znesnadinili cestu do školy.

Jihočeský krajský pohár slibuje velmi zvučná jména

Pacov – Závod mezinárodního mistrovství republiky se odehraje v Pacově až na začátku června, pořadatelé však slibují kvalitní podívanou již v sobotu. To odstartuje totiž sedmidílný seriál Jihočeského krajského přeboru v motokrosu. A závod to nebude ledajaký, účast potvrdila totiž řada předních českých jezdců.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies