Pelhřimovsko – Nováček I. B třídy vylepšuje svou pozici. Fotbalisté Nového Rychnova totiž naplno bodovali v Budíkově.

10.9.2012

Ilustrační foto.Foto: Deník/Daniel Seifert

Druhé derby Pelhřimovska skončilo smírem, na body chudý Humpolec B přibrzdil Horní Cerekev.

BUDÍKOV – N. RYCHNOV 0:1
V úvodních dvaceti minutách se hrál vyrovnaný fotbal plný nepřesností a bez větších šancí. Hosty rozjásala 27. minuta, kdy se po rohovém kopu trefil M. Faltýnek. Do poločasu měli mírně navrch Novorychnovští, domácí hráli v útlumu. Po změně stran se Budíkov snažil alespoň o vyrovnání, ale k ohrožení branky se dostal jen po trestných kopech, těm však scházela přesnost. V závěru domácí ještě vyrobili před brankou hostů zmatek po rohovém kopu, ovšem vyrovnání se ani v tomto případě nedočkali.

Gól: 27. M. Faltýnek. Rozhodčí: Krulík. ŽK: 3:1. Diváci: 40. Poločas: 0:1. Budíkov: M. Bláha – Bleha, Novák, Marousek, Haman, Vodrážka, Prokop, Žáček, Zour, Páša (35. Janák), T. Bláha. Nový Rychnov: T. Faltýnek – Parkan, J. Faltýnek, Březina, Martínek, O. Kratochvíl, Paclík, Hájek, M. Faltýnek, Loskot (62. Ehl), J. Kratochvíl. ⋌(mso)

PACOV B – LEŠTINA 1:2
Ve vyrovnaném prvním poločase se dostali hosté na koně už ve 4. minutě. Jejich útok zastavil brankář Miloš Čech jen za cenu faulu a nařízenou penaltu Forejt proměnil. Po půlhodině hry chyboval Marcel Čech a Prchal zvýšil vedení Leštiny na rozdíl dvou gólů. Snížit mohl po Podolského centru Marcel Čech, jenže hlavičkoval mimo. Po přestávce Pacov tlačil, ale dočkal se až v 77. minutě, kdy se z trestného kopu pěkně trefil Kabíček. Závěrečný tlak domácích už ale další změšnu stavu nepřinesl.

Góly: 77. Kabíček – 4. Forejt (PK), 33. Prchal. Rozhodčí: Doskočil. 3:0. Diváci. 100. Poločas: 0:2. Pacov B: Miloš Čech – Vlk (80. Přibyl), Praveček, Mařinec, Miskai (42. T. Kuran), Podolský, Marcel Čech, Rybčák (50. Kabíček), Svoboda, Maršík, J. Kuran. Leština: Jelínek – T. Aubrecht, Prošek, Staněk, Čáslavský, Forejt, Prchal, L. Aubrecht (53. Karel), Bárta, (72. Prášek), Piskač, Mišovic (62. Čuřík). (tej)

KOŠETICE – LÍPA 1:0
Košetice poprvé představily novou posilu týmu Zdeňka Kubíčka a jejich výkon byl o poznání lepší než v předešlých zápasech. V celém utkání se hrál velice bojovný fotbal, ve kterém byli hráči Lípy běhavější a vytvořili si i několik gólových šancí, které však zlikvidoval skvělý gólman Holan. Rozhodnutí se zrodilo v 77. minutě, kdy Vlk skvělou přihrávkou našel kanonýra Kubů, který gólem rozhodl o těsném vítězství domácích.

Gól: 77. Kubů. Rozhodčí: Podoba. ŽK: 1:3. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Košetice: Holan – A. Vejsada, Kubů, T. Vejsada, J. Bejček, Mazanec, T. Bejček (30. Bystričan), Kubíček, Sovka, Lhota (85. Kadlec), Vlk.  ⋌(vjs)

HUMPOLEC B – H. CEREKEV 2:2
Zajímavé utkání dalo vzniknout asi spravedlivé remíze. V prvním poločase hrály obě strany poměrně opatrně, aktivnější byli hosté, ale ani oni neměli větší šanci. Po přestávce si týmy vzaly ofenzivnější noty a fotbal na tom vydělal. Nejprve spálili tutovky domácí Tomovič a Dalík, na druhé straně se ujala střela z trestného kopu Brady, který ze čtyřiceti metrů vymetl šibenici. Vyrovnání obstaral Novák a po jeho akci a dorážce Dalíka získali Humpolečtí devět minut před koncem vedení. Hosté ale v závěru vsadili vše na ofenzívu a remízu jim přinesl lob Havla.

Góly: 72. Novák, 81. Dalík – 66. Brada, 85. Havel. Rozhodčí: Bělovský. ŽK: 0:3. Diváci: 70. Poločas: 0:0. Humpolec B: Brávek – Farka (18. Tomovič), Tran (75. Doležal), Brdečka (48. Kopic), Málek, Smereka, Beránek, Skryja, Chlád, Novák, Dalík. Horní Cerekev: Soukup – Šetek, Staněk, Koten, Vondráček, Zelenka, Brada, Kůta, Havel, Růžek, Serbus. ⋌(ibr)

ČERNOVICE – LUČICE 3:0
Pro obě mužstva to bylo důležité utkání o čelo tabulky, ve kterém dokázali zvítězit kompaktnější domácí. Černovice měly především ve druhé půli více za hry a hosty nepustily do větší akce. Již v 5. minutě po akci celého útoku skóroval hlavou Ševčík, který poté po krásném uvolnění Scheuflera zajistil domácím i dvoubrankové vedení. V 59. minutě důrazný Kerouš důsledným napadáním soupeře upravil konečnou podobu výsledku na 3:0 ve prospěch domácího týmu.

Góly: 5. a 50. Ševčík, 59. Kerouš. Rozhodčí: Ryšánek. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Černovice: K. Vošahlík st. (40. K. Vošahlík ml.) – V. Novák, Pěnka (74. J. Míka), Kohout, Kerouš, Ševčík (82. Bíro), Maštalíř, Scheufler, Jůn, Stark. ⋌(aln)

10.9.2012 VSTUP DO DISKUSE

Kontejner, kam nosí rekreanti odpadky, bývá dost často přeplněn. Vypovídající je i stav dopravních značek.
5

Kemping na Kachličce už rekreanty dávno neláká

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
54

Dvojice cizinců dostala tresty za zahradničení v kravíně

Tábor, Radňov – Pobočka českobudějovického krajského soudu v Táboře minulý týden ve středu vynesla rozsudek nad dvěma cizinci, kteří se v Radňově na Pelhřimovsku od loňského září do poloviny listopadu jako takzvaní zahradníci starali o obří pěstírnu marihuany s patnácti sty rostlinami konopí.

Mladí Španělé zkouší přes léto práci v pelhřimovských firmách

Pelhřimov – Tucet mladých lidí ze Španělska si na čtvrt roku přijelo vyzkoušet pracovat do Pelhřimova. Pod záštitou pelhřimovské Hodiny H se seznamují s novým prostředím i jazykem.

Opravy Šrejnarovského domu vrcholí

Pelhřimov -  Šrejnarovský dům na Masarykově náměstí v Pelhřimově tento týden zahalila ochranná síť. Probíhá tady totiž poslední fáze plánované rekonstrukce budovy, během níž dělníci dělají novou fasádu.